Skocz do zawartości

Reanimacja ESky belt cp v2


Bożena

Rekomendowane odpowiedzi

Taaa...? To ja nie będę się o Sobie wypowiadał....qurfa... skomplikowane to jak jasny szlag...a najgorsze jest to że teraz to już za choler*e nie odpuszczę...

Mam Witka CP na widoku...na ogonku alu z copter x... głowica też z copter... odezwał się taki jeden PAN co chciałby głowice z coptera x w alu sprzedać i makietę z CX ... czerwoną... Booooże...na ch...j zaczynałem od nowa ?

Jak bym jeszcze Dino radio w rozsądnej cenie znalazł co by z CP nie wyciągać i mogło zostać na stałe... miał bym makietę...no prawie makietę...w alu...a może to wszystko zostawić i pojechać w Bieszczady

...

Spadam.... kolega pół drogi prowadził.. teraz moja kolej.... wielkie dzięki za pomoc...do...poczytania? za jakiś czas....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie. To wszystko wymaga czasu. Ja sobie postanowiłem, że nauczę się latać w kółko i się udało (plus pętle i beczki). Ale trochę to trwało. Cierpliwości. I pamiętaj, że helik to latająca kosiarka a nie jakiś dron z biedronki.

 

EDIT: Dopiero załapałem, że Ci chodziło o BeltCP a ja pomyślałem, że widziałeś jakiś filmik z MiniCP. Powiem tak, to co widziałeś na filmie to była głupota z mojej strony i NIE RÓB TEGO W DOMU! Tutaj masz skutki takich zabaw: http://www.sgm.siedlce.pl/index.php/warsztat/howto/380-bhplaminatowelopaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego zrobiłem "hamownię" dla dziadka... wstawił bym zdjęcia.. ale wstyd... belka 14x8 cm...dwa uchwyty na kabel w które wchodzą tylne płozy i z przodu guma z majtek Herculesa.... dopiero wtedy skubańca testuje na pakiecie 4000mAh....do ustawień... sprawdzenia... obserwacji...tego nie podniesie...a już na 30% mocy ubieram okulary... niby nic....zabawka.... tylko niech Cię dostanie w objęcia łopat czy fly bara.....brrrrrr????

Takie coś...

IMG_20200315_214041.jpg

IMG_20200315_214047.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszym ... nieudanym ZAPOZNANIU.. przypomniałem Sobie co oznacza słowo Respekt... mimo, że to ja mam mieć kontrolę...

Dlatego napisałem, że masz jaja latać TYM w domu....ja bym musiał spać w garażu... albo w pudełku po belcie znając MOJĄ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełączniki A I B służą do ustawiania "Mode" aparatury:

 

Mode1: A w dół, B w górę

Mode2: obydwa w dół

 

Chyba każdy lata w mode2 czyli w lewym drążku gaz i obracanie śmigłowca wokół osi wału głównego, w prawym drążku przód/tył - lewo/prawo.

 

Co do mikserów nie rozumiem tego, ale całość masz ustawić tak, że:

1) lewy drążek góra/dół steruje gazem,

2) lewy drążek lewo prawo - steruje skokiem wirnika ogonowego, tak aby helik się obracał

3) prawy - wyobraź sobie, że to jak położenie ręki na wirniku - pochylasz do przodu - tarcza pochyla się do przodu, helik leci do przodu; pochylasz do tyłu - pochyla się do tyłu, śmigłowiec leci do tyłu i analogicznie na boki.

4) i najważniejsze - te miksery właśnie to robią - lewy drążek steruje również położeniem tarczy na wale głównym - dodając/zdejmując gaz zmieniasz jej wysokość przez co zmieniają się kąty łopat głównych

 

Jak nikt nie odpowie ani nie doczytasz - poeksperymentuj żeby tak to wszystko działało.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź...i tu drugie pytanie...jak były (1i2) na pozycji ON działały pokrętła na aparaturze, ale tarcza nie reagowała na drążek przepustnicy... pisałem wtedy o tym...jak je wyłączyłem tarcza pracuje na zmianie gazu...a pokrętła nie działają...mode1 i 2 rozumiem... zachowania (właściwe dla położenia drążków) też...tylko Mnie ciekawi ten pitch mixing i mixing mode belt mixing i co V2 mixing... że jedno wyklucza drugie... włączone pozwalają ustawić pozycję serwa pokrętłem...ale tarcza nie reaguje na gaz a wyłączone wyłączają pokrętła a tarcza pracuje przy zmianie drążka przepustnicy...(aaaale namotałem...wybacz)????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tzw mode -czyli jaką funkcje pod którym palcem chcesz mieć. chyba popularniejszy zwłaszcza w śmigłowcach jed mode 2

 tzn prawy drążek   lewo/prawo      - lotki            i góra/dół  - wysokość

Lewy drążek    gora/dół   -gaz (w śmigłowcu też skok)     i      lewo/prawo      -kierunek

 

W mode 1 masz zamieniony gaz na prawej ręce a wysokość na lewej.

 

pitch mixing -w śmigłowcu go  włączasz -to zmiksowanie skoku z gazem oraz ruchu wszystkich serw łącznie dla przechylenia i pochylenia -słowem ten mixer daje możliwość obsługi tarczy przez serwa.    czyli tak jakby wszelkie ruchy drążków/kanały  były sumowane i sterowały wszystkimi serwami tarczy na raz. 

 

w modelu samolotu  to wyłączasz -odpowiedni ruch drążka steruje konkretnym serwem.

 

  mixing mode -zależy jak masz poprowadzone dźwignie i ułożone serwa -dostosowuje powyższy mixer pod konkretną wersje modelu.  

Nie wiem czym się różnią belt od CP2. pewnie będzie widać  jak się spojrzy na tarcze i układ dźwigni.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie radio ma zabezpieczenie/blokadę, żeby przy włączeniu sam wirnik nie ruszył i Cie nie pociachał. Prawdopodobnie czymś musisz każdorazowo ta blokadę wyłączać.   nie wiem pstryczek, kombinacja wychyleń drążka -żeby radio wiedziało, że gaz nie jest wychylony przypadkiem ot takie zabezpieczenie. Nie wiem czy jest w tym radiu (to dość prymitywne radio) w wielu jest. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Translatory mówią... że jak jest wyłączone...to mieszanie jest włączone...i odwrotnie...jak oba przyciski z tyłu radia wyłączyłem to tarcza pracuje podczas poruszania przepustnicą w heli... może po prostu te przełączki są do symulatora....? 

Wiem, że prymitywne jest... niestety innego na szybko nie posiadam...a jeśli chodzi o programowalne radia...to świat by się kończył... Sąd ostateczny zaczynał...a ja bym dalej siedział i "programował " ??????????

Screenshot_20200317-164132.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.