Skocz do zawartości

Reanimacja ESky belt cp v2


Bożena
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może poszukaj nadajnika starego hitec optic 6 -(zwykłe -nie sport) jeszcze na 35MHz -ale możliwości programowania ma bardzo przyzwoite.   Można włożyć moduły 2,4GHz -tylko po co.  Jak 35MHz  się odszczurzyło -mało kto obecnie na tym lata to i ryzyko wejścia na kanał spadło.

Beltem  latałem na optic.  Drugi belt w bliskiej rodzinie był na oryginalnym nadajniku z kompletu Esky (jeszcze 35MHz)  między nadajnikami przepaść -na korzyść optic-a    

 

za około 150 taki nadajnik na 35MHz  można ładny stan trafić.  może ktoś z forum ma na zbyciu. są jakieś na olx.  tylko do starego odbiornika pewnie pakiet będziesz musiał zmienić. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich kolegów....u Was też pogoda dała...jak druchna na weselu i jesteście uziemieni...? W dodatku przez wirusa hale sportowe zamknięte ....szlag by to...

Jakiś pechowy ten dzień...

V2 gotowy do oblotu... dzięki serdeczne za pomoc Krzysiu i Witku... niestety musi poczekać...

Wziąłem się za cepka od Witka... rozebrałem na części pierwsze umyłem ramę wkleiłem nowe łożyska zamontowane zębatki wał serwa silnik i nawet belkę udało się klepnąć na rękojeści od myjki ciśnieniowej..na cp była aluminiowa skrzynia i okucia łopat z copter x... głowica plastik copter x....ale przyszła alu i taka będzie docelowo... wszystko w kabince cpcx czerwonej...plus łopaty węglowe... niestety do końca daleko a jutro w drogę ☹️☹️☹️

Z ciekawostek....na koniec chciałem sprawdzić elektronikę... wszystko działało z 10 minut całkiem ładnie na dziadkowej aparaturze...

Po czym regiel się sfajczył tworząc niezłą kupę dymu... aż się czujnik w kotłowni włączył ??????? zaś afera....

I radio padło jak Zagłoba po miodzie... więc oba heli uziemione....

Booooże....na ch...j mi to latadło....

Tak po za tym to chyba zostawię to wszystko i wyjadę w Bieszczady... więcej siedzenia i grzebania niż realnego latania...chyba, że wentylator przed sobą postawię jak na symku będę siedział....

Szlag by to....

Pozdrawiam gorąco... pomyślnych lotów....

IMG_20200321_152256.jpg

IMG_20200321_133611.jpg

IMG_20200318_180223.jpg

IMG_20200318_180227.jpg

1584554158987.jpg

1584552013304.jpg

1584556680943.jpg

1584558244445.jpg

IMG_20200321_113225.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O fajerwerkach i smrodzie nie mówiłeś... pół nocy będę wietrzył... inaczej mam nie wracać ☹️

Czy ja wiem... głowica alu 50 zł i wszystkie zapasowe części... kabinka 40... łopaty miałem..

Czy tak dużo... chyba nie ?

Frajda była dopóki nie wstałem i nie zobaczyłem pogody...

Trzeba poszukać sensownego radia i regla i próbować dalej...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia w ulatnianiu Belta, mnie też jechali za kupno Walkery 60B która miała felerną ramę alu (fakt wymieniałem ją 3 raz). Większość śmiała się że to nie lata. Podczas jednego pikniku z ekipą byłego Epheli.pl jak zobaczyli jak to lata to byli w szoku. Ten helik nauczył mnie sporo, cały czas miło wspominam loty tą wspaniałą maszyną :)

324040724_Bez_tytuu_1.jpg.d290bbb9688c2b341cde7a315e22500b.jpg

 

Także składaj Belta i w górę czekam na relację z oblotu :)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ślicznotka ♥️

Opinie biorę pod uwagę, ale nie są dla Mnie wyznacznikiem, (chyba, że to porady dotyczące modelu), teoretycznie można zakupić model za 2 tys, aparaturę za kolejne 2... włożyć pakiet za 500 zł, ubrać okularki i rozwalić model w równie epicki sposób co model za 200 zł z badziewnym radiem... można...

Mi tam zależy, na wykonaniu czegoś co Sobie założyłem za cel...

Po za tym póki co nie czuję się "jechany"  ???, ot poprosiłem o pomoc i ją otrzymuję...opinie bywają różne, gdyż fakt model jest trudny i kłopotliwy... aczkolwiek trochę człowiek się pokory uczy ???

Jak na pierwszy postrach kretów i wścibskich sąsiadów wystarczy ???

Pozdrawiam i życzę samych udanych lotów ???

Bardzo dziękuję za miłe słowa ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Podłączenie regulatora  zewnętrznego BEC do odbiornika. 

Z wtyczki idącej z regulatora do odbiornika wyciągamy i    izolujemy czerwony przewód.                Podłączamy TYLKO czarny i żółty.      Wtyczka z zewnętrznego BEC ma czarny i czerwony.   

 

Zasilanie odbiornika i serw idzie z tego dodatkowego mocniejszego BEC.  Nie może jednocześnie iść i z niego i z regulatora.

BEC z regla i odbiornika..JPG

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie. Latałem Beltami  . Miałem ich na stanie 2 w wersji v2 .  Zostało mi troszkę części . W tym cała kompletna ustawiona , wzmocniona głowica z flybarem , łobaty , kabina od versji v3, pudełko , śrubek, snapów, części ogona,

Może komuś sie przyda . Wygrzebie i wrzuce tu fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam kolegów....jak to ja.. problem mam...

Zmieniłem aparaturę w belcie...na Graupner jr mx 12... i od wczoraj walczę z trzęsącym się w lewo i prawo ogonem... łopaty wytorowane....wibracji brak, orczyk ustawiony prostopadle do serwa...serwo sprawne.... żyro też....

Bawiłem się i czułością i zakresami na żyro.... próbowałem też ustawiać w aparaturze czułość żyro ale nie do końca wiem dokładnie jak...

W każdym bądź razie na chwilę obecną brakuje pomysłów...a Bardziej chyba wiedzy jak i gdzie dokładnie ustawia się to w aparaturze....

Jak by ktoś był chętny pomóc....to będę wdzięczny...

Pozdrawiam kolegów i uważajcie na Siebie.

Ogólnie doszedłem do etapu, że heli w miarę poprawnie utrzymuje ogon...ale po zmianie kierunku wpada w kołysanie lewo-prawo... delikatnie pomagam drążkiem i się uspokaja... znów zwrot...i wpada znowu w kołysanie... około 10 cm lewo-prawo jak by żyro nie mogło go ustabilizować....

Pomysły typu podkładanie pianki pod żyro, żeby wyeliminować jego drgania, ustawianie popychacza wzdłuż osi belki, zabezpieczenie odbiornika (r600) przed wibracjami... wyważenie tylnych łopatek, sprawdzenia luzów popychacza... skreślone z listy... ostatecznie jeszcze mogę raz sprawdzić krzywą skoku i przepustnicy... może za duży kąt na max wychyleniu drążka.... około 7*.... 

A może kopnę Go w ogon z całego impetu... kawałek powinien prosto polecieć....?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm.... ogarnięte...z żyro wychodzi potrójny kabel i pojedyńczy....ten pojedyńczy od ustawiania czułości jest wpięty w kanał nr5...jako tako nazywa się Gear....(podwozie)?...

Czułość ustawia się w menu zakresu wychylenia serw...po prostu trzeba zakres zmniejszyć....i słucha dziadek co mu się każe...

Nawet się udało oblatać gada... podwozie dupę uratowało...ale jak moja wróci i zobaczy co się z jej zielskiem stało to Mnie zabije.... więc jak coś... bardzo przyjemnie było mi kolegów poznać ??? 

Zdrowych, wesołych i spokojnych świąt...no i mokrego dyngusa koledzy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich kolegów po świątecznym lenistwie...

Sporo czasu było, żeby zaglądnąć do modeli.

Ostatecznie...oba w pełni sprawne...oba dostrojone... wyregulowanie w warunkach pracowni...pora na oblot, niestety na razie mocno wieje i... śnieg zaczyna padać heh...???

Dziadek zostaje w oryginale, natomiast drugi dostał alu głowice i ogon copter x (na ogonie już była)...pod względem technicznym i estetycznym wydaje mi się, że wszystko pracuje na 5-, a wygląda minimum na 3 ???

Oblatam mechanikę... wszystko jeszcze raz dostroje...i zakładam ubranko...

Dziękuję Wam bardzo koledzy za pomoc, rady, dobre słowo i cierpliwość.

Sam się jej nauczyłem spędzając przy heli łącznie ponad 40 roboczogodzin...

Wszystkim życzę samych udanych startów i lądowań.

Pozdrawiam ???

IMG_20200413_162201.jpg

IMG_20200413_171052.jpg

IMG_20200414_145725.jpg

IMG_20200414_145738.jpg

IMG_20200414_145741.jpg

IMG_20200414_145751.jpg

IMG_20200414_150204.jpg

IMG_20200414_150156.jpg

IMG_20200414_151618.jpg

Ps. Przepraszam za jakość zdjęć...fotograf ze Mnie kiepski,a zdjęcia robione karmieniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam serdecznie wszystkich kolegów....

Pamiętaj Panie...po ciemku to chu... nie latanie....

Co u was? Jakieś przygody... krety...nowe nabytki....?

Zmrok i wiatr to chyba nie do końca dobra składnia do lotów... zwłaszcza gdy model nieoświetlony...?

No i regiel chyba upaliło następny... położył się na ogon i w pionie w dół....

Boże...na ch...mi to latadło.....

IMG_20200430_203414.jpg

IMG_20200430_203422.jpg

IMG_20200430_203437.jpg

IMG_20200430_203457.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.