Skocz do zawartości

Spłaszczony u góry profil do termiki


toretto1995
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm... Solarki na skrzydłach chcesz montować?

 

Najbliżej tego co szukasz są profile seri AG 34-35-36-37-28, bo są to profile typowo termiczne, a za dźwigarem składają się z prostych odcinków

 

Tak typowo z płaską górą to raczej trzeba by coś samemu zrobić, ale żeby to dobrze działało, to wymaga to nieco pracy.

Musisz też więcej o projekcie powiedzieć, bo mam przeczucie, ze możesz wcale nie chcieć profilu do termiki.

 

Na szybko moja pierwsza próba ma takie efekty:
1804399586_firsttry.thumb.png.6abe47593b5f687ae83af7bc427d9171.png

 

Oczywiście ma to jakieś artefakty obliczeniowe, bo jak coś jest płaskie, albo kanciate to w XFoilu zawsze ma artefakty.

 

Jak mówiłem - dokładnie powiedz co i po co robisz, to można zrobić coś lepiej.

A jeśli chcesz mieć to zrobione naprawdę dobrze, to zapraszam na priv ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Come on...

 

MacCredy Solar Challenger miał 8,8m rozpiętości. Polecanie tego komukolwiek do modelu nie ma żadnego sensu.

A nawet jak już pominiemy liczbę Re, to tamta konstrukcja była liczona pod maksymalny współczynnik Cz^3/Cx^2 co absolutnie nie nadaje się do szybowców termicznych (i co widać po prędkości maksymalnej równej 64km/h. Tyle to robią depronowe delty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, ze liczba Re nie zależy tylko od prędkości lotu, ale też od cięciwy. Ile byś nie nadrabiał prędkością, to profil z dużego lotnictwa nie nadaje się do modelu, bo właśnei liczba Re go zje.

Drugą kwestią jest współczynnik siły nośnej, o czym Ty mówisz przez prędkość - ten profil nigdy nie wejdzie w modelu na swój preferowany współczynnik siły nośnej, bo nie pozwoli ani na to liczba Re, ani wydłużenie skrzydła.

 

Jakbyś się nie obrócił, to polecenie profilu z dużego lotnictwa, nigdy nie będzie miało sensu w modelu, a szczególnie w szybowcu.

 

No i poza tym panele słoneczne nie są jakieś szczególnie ciężkie, więc nawet od tej strony porada się nie klei.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Patryk Sokol napisał:

...

 

Tak typowo z płaską górą to raczej trzeba by coś samemu zrobić, ale żeby to dobrze działało, to wymaga to nieco pracy.

 

 

Na szybko moja pierwsza próba ma takie efekty:
 

 

Oczywiście ma to jakieś artefakty obliczeniowe, bo jak coś jest płaskie, albo kanciate to w XFoilu zawsze ma artefakty.

 

 

No a jak moglo byc inaczej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzeba bylo pisac, ze nie polecasz, anie brnąć w tłumaczenia, jak to jednak może być ok...

 

A reszta... Cóż ignorancją od Ciebie bije (jak zwykle zresztą).

Powiedzieć, ze użycie tego samego programu powoduje, że modele są takie same, bo program jest ten sam, to jak powiedzieć, że wynika to z takich samych wzorów.

I tym tylko program jest - robi dokładnie to samo co wzory. Z jednej strony wchodzą dane, z drugiej wychodzi wynik.  Więcej - jeśli nie wiesz na jakich wzorach program operuje, to nie możesz, go używać, bo zwyczajnie nie będziesz miał pojęcia co się dzieje i dlaczego się dzieje.

 

Podsumowując - wypowiadaj się o tym o czym masz jakiekolwiek pojęcie, bo później muszę to prostować. A to nie jest moje hobby, wolę w tym czasie napisać coś bardziej produktywnego, niż Twoje błędy tłumaczyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.