Skocz do zawartości

PROFIL SKRZYDŁA


krzysiek 1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Witajcie wielkie dzięki za podpowiedzi i naprowadzenia gdzie szukać ?ostatnio zacząłem powoli rysować w CAD spada XIII w skali 1/3,5 i to dla niego , skrzydła by wyglądały jak oryginały tylko ciekawi mnie jak na takim profilu się lata ?? trochę nietypowa skala ale mam silnik 70 cm bokser myślę że będzie akurat , A co do otworków to jeszcze nie myślałem nad tym ale żeberka w tej skali będą oddalone od siebie tylko 5 cm więc będzie ich dosyć gęsto ,to na zdjęciu to nie moje ?zdjęcie znalazłem w necie .

Jeśli chcę wykorzystać taki profil w tej skali do tego modelu to który najlepiej wybrać żeby dobrze latał

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Profile serii RAF sa z powodzeniem stosowane w modelach latajacych samolotow tamtego okresu. Czy Spad posiadal akurat profil RAF, tego nie wiem. Ale jesli nawet nie, jego profil byl w duzym stopniu zblizony do RAF, wiec moznaby z pewnym przyblizeniem przyjac, ze tez bedzie funkcjonowal w modelu.

Jesli posiadasz dokladne i wiarygodne rysunki, po prostu porownalbym ten profil w z profilami RAF w jakims programie graficznym typu Photoshop. Mozna tez importowac obrazek oryginalnego profilu do CAD i odrysowac, a potem importowac koordynaty do XFLR5, by dokladnie sprawdzic wlasciwosci. Dla duzego modelu oplaca sie to zrobic.

 

Niezaleznie od tego, w tego typu modelu mozna sie pokusic o wykonanie zeberek z listewek: pas gorny, pas dolny i rozporki (chodzi o element konstrukcyjny, a nie rozporki od spodni ? - moja klawiatura nie ma polskich znakow). Takie zeberka sa leciutkie i mocne oraz wygladaja przepieknie. Ich wykonanie z pomoca szablonu nie jest az tak trudne.

 

Krzysztof, na wypadek, gdybys znal jezyk niemiecki, polece Tobie wspaniala ksiazke "Holzbauweisen im Flugmodellbau" ktorej autorem jest Rüdiger Götz. Dostepna w Amazon. Jedna z najlepszych ksiazek modelarskich, jakie kiedykolwiek wpadly w moje rece. Na temat konstrukcji modeli drewnianych raczej nie znajdziesz nic lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Koledzy dziękuje bardzo za podpowiedzi bardzo mi pomogliście  na razie próbuje rozrysować kadłub i stateczniki ?skrzydełka zostawię sobie na koniec ale będzie jednak profil wklęsły podobny jak na zdjęciu, troszkę to potrwa ale jak się zdecyduje na budowę to zapraszam na RC PŁOCK nie chcę zdradza naszej strony?  tam będzie relacja z ewentualnej budowy 

Życzę wszystkim ZDROWYCH WESOŁYCH ŚWIAT I PORZĄDNEGO LANEGO PONIEDZIAŁKU

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.