Skocz do zawartości

Wariometr frsky


bupir
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
13 minut temu, bupir napisał:

Mam pytanie do użytkowników,czy to działa ?Czy dla początkującego szybownika zakup tego czujnika ma sens?

 

Działa i jest pomocne (szczególnie dla początkujących) gdy chcesz łapać termikę. Dodatkowo masz informację na jakiej jesteś w danej chwili wysokości, co pozwoli być w zgodzie z przepisami (jeśli tego potrzebujesz)

Wersja polecana przeze mnie to odbiornik z wbudowanym wario/altimetrem(G-RX8) - taniej, niezawodniej i lżej niż osobny moduł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co oznacza nadajnik FS, ale widzę problem z DJT/D8R-XP . Ta para obsługuje tylko czujniki analogowe(starszego typu) i by podłączyć wario analogowe potrzebny jest dodatkowo hub czujników(nie mam pojęcia jak z dostępnością obecnie).

Nie wiem czy opłaca się iść w tę stronę(jeśli miał byś wszystko teraz kupować)

Może sensowniej jest przejść na moduł XJT i odbiorniki z sbus albo wręcz z wbudowanym w odbiornik wario/altimetrem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wariometr z s-portem jako jedyny  czujników może współpracować z systemem analogowym i cyfrowym telemetrii. Przynajmniej według informacji na stronie choćby polskiego dealera.

Nie próbowałem tego robić w tą stronę, czyli używać wariometru jako przetwornika z  telemetrii cyfrowej na analogową. Sprawdzałem tylko w drugą stronę czyli podłączając analogowy czujnik poboru prądu przez wariometr do systemu cyfrowego i działało.

Na pewno wariometr ma wejście i wyjście sygnału analogowego telemetrii.

 

Pozdrawiam

 

Edit

Sprawdziłem w instrukcji, jest sposób podłączenia wariometru do odbiornika D8R bez użycia huba. W moim wario kupionym ładnych kilka lat temu były też przewody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.