Jump to content

Wariometr frsky


bupir

Recommended Posts

13 minut temu, bupir napisał:

Mam pytanie do użytkowników,czy to działa ?Czy dla początkującego szybownika zakup tego czujnika ma sens?

 

Działa i jest pomocne (szczególnie dla początkujących) gdy chcesz łapać termikę. Dodatkowo masz informację na jakiej jesteś w danej chwili wysokości, co pozwoli być w zgodzie z przepisami (jeśli tego potrzebujesz)

Wersja polecana przeze mnie to odbiornik z wbudowanym wario/altimetrem(G-RX8) - taniej, niezawodniej i lżej niż osobny moduł

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź.Jeszcze jedno pytanie.Używam nadajnika FS z modułem Frsky DJT i odbiornika D8R-xp czy jest możliwość ogarniecia  danych z czujnika w formie akustycznej ?

Link to comment
Share on other sites

nie wiem co oznacza nadajnik FS, ale widzę problem z DJT/D8R-XP . Ta para obsługuje tylko czujniki analogowe(starszego typu) i by podłączyć wario analogowe potrzebny jest dodatkowo hub czujników(nie mam pojęcia jak z dostępnością obecnie).

Nie wiem czy opłaca się iść w tę stronę(jeśli miał byś wszystko teraz kupować)

Może sensowniej jest przejść na moduł XJT i odbiorniki z sbus albo wręcz z wbudowanym w odbiornik wario/altimetrem?

Link to comment
Share on other sites

Witam

Wariometr z s-portem jako jedyny  czujników może współpracować z systemem analogowym i cyfrowym telemetrii. Przynajmniej według informacji na stronie choćby polskiego dealera.

Nie próbowałem tego robić w tą stronę, czyli używać wariometru jako przetwornika z  telemetrii cyfrowej na analogową. Sprawdzałem tylko w drugą stronę czyli podłączając analogowy czujnik poboru prądu przez wariometr do systemu cyfrowego i działało.

Na pewno wariometr ma wejście i wyjście sygnału analogowego telemetrii.

 

Pozdrawiam

 

Edit

Sprawdziłem w instrukcji, jest sposób podłączenia wariometru do odbiornika D8R bez użycia huba. W moim wario kupionym ładnych kilka lat temu były też przewody.

Link to comment
Share on other sites

Potwierdzam, że można podłączyć poprzez złącze analogowe . Układ działa a w zestawie z vario jest kabelek i instrukcja jak to zrobić. Mam tak podłączone i jest wszystko OK.

 

Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.