Skocz do zawartości

Thunder Tiger


witold_pi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie wziąłem się za rozklejanie silnika który kupiłem od kolegi Jarka (dzięki) i jestem pod wrażeniem wykonania i materiałów. Pierwszy raz widzę wał nietknięty korozją! Miałem problem z usunięciem tylnego łożyska przy 250 stopniach glut i smar zamieniły się w czarny spiek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, witold_pi napisał:

Miałem problem z usunięciem tylnego łożyska

 

No to w końcu wyszło czy nie?

 

Ja mam inny problem w TT F-91S nie mogę wyjąć ślepego łożyska wałka rozrządu. Niestety bez ściągacza się nie obejdzie a on dopiero w Chinach toczony... Z dekielka wyszło po wklejeniu starego wiertła na mocny klej i lekkim podgrzaniu. Ale z kartera  tą metodą sie nie da. Od temperatury klej puszcza. Do tej pory ze wszystkich moich silników łożyska wału wychodziły bezproblemowo po lekkim podgrzaniu kartera i stuknięciu w miękką deskę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Ja mam inny problem w TT F-91S nie mogę wyjąć ślepego łożyska wałka rozrządu.

 

 

Jeśli wiesz że będziesz zmieniać to łożysko to możesz spróbować tak jak ja to robię default_smile.png. A robię tak - skrobię wosk ze świeczki, wrzucam do otworu w łożysku (żeby dostał się za) i ubijam to walcem o średnicy dopasowanej do otworu w łożysku, może być stare wiertło. Później dosypuje wosku i znowu ugniatam i tym samym wypycham łożysko od drugiej strony, co prawda blaszka na łożysku jest później ciut wgięta ale jeśli wiadomo, że łożysko do zmiany to i tak bez znaczenia, a jeśli nie jest do zmiany to po co wyjmować default_smile.png.

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.