Skocz do zawartości

Faza rzutu


Marcin83
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rozpisałem się o rzucaniu a tu Jurek zadał słuszne pytanie.

U mnie na obecną chwilę (dopiero ustawiam model) po rzucie, jak już model przejdzie do szybowania są 2 kliknięcia steru do góry (ustawione w fazie normalnego lotu) w porównaniu do fazy rzutu.

 

 

 

 

To co pisałem do rzucania jest poniżej:

 

To chyba zależy jednak od modelu. Model po w miarę mocnym wyrzucie nie powinien robić pętli ani też lecieć prosto, nie nabierając wysokości. Dlatego musisz dobrać doświadczalnie wychylenie steru wysokości. Tylko zmieniaj wartości najlepiej po 1 kliknięciu trymera i po zmianie najpierw wyrzuć model z umiarkowaną siłą, zwiększając ją w kolejnych wyrzutach testowych. W niektórych nadajnikach można ustawić ruch serwa przpyadający na 1 kliknięcie trymera - warto pamiętać, gdyby była potrzeba bardziej precyzyjnej regulacji.

 

Co do steru kierunku to mój nowy model ALBATROS ma profil płasko wypukły na stateczniku pionowym co załatwia wychylenie steru kierunku przy rzucie. Podczas normalnego latania nie ma to bardzo dużego wpływu na lot ponieważ jest on wolniejszy, więc siła nośna wytwarzana przy tak cienkim profilu jest mała. Profil jest bodajże do wewnątrz koła, po którym rzucam a rzucam po łuku w lewo, więc model jest wypychany leciutko w prawo. Myślę, że można zacząć z neutrum i z ciekawości kliknąć raz w prawo (jeżeli rzucasz prawą ręką( aby zobaczyć, czy jest zmiana na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Chodzilo mi o to jak już model wypuszczam z ręki i leci ku górze.

W sumie to każdy model jest inny i chyba chodzi bardziej o odczucia indywidualne jak model się zachowuje. Będę próbował, testował itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jak latałem, to spływ skrzydła był ustawiony lekko w góre a trym na wysokości był ustawiony tak aby model leciał prościutko w góre pod kątem 70 stopni (oczywiscie na oko :) ). Kierunek oczywiście na zero. To moje subiektywne ustawienia :)

Ja nie wiem co to neutum na wysokości :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.