Skocz do zawartości

Renowacje Czarka


czarobest
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, jarek996 napisał:

Do tej WEBRY Czarus , to szykuj jakiegos "wyscigowca" . To NIE jest silnik do Wicherka ( no chyba ze z klapami ) .

Oj żebym ja się za te modele wziął... Ale już patrzyłem co do tego dobrać :).
 

3 godziny temu, Konrad_P napisał:

Czarek jestem osobiście pod naprawdę niekłamanym wrażeniem tego co Ty tu na tym forum robisz, czytaj piszesz. Jest wielu tzw. guru silnikowych, chwalących się jakie to mają świetne silniki, jakie sobie kupili i jak je zrobili. Tyle że żaden albo niewielu z nich pokazują co i jak z nimi robią i to co jest moim zdaniem najważniejsze, nie pokazują efektu końcowego czyli odpalonego silnika i nie dają posłuchać jak chodzi. 

Mi osobiście imponujesz. 

Dzięki, bardzo mi miło i aż głupio ?.
 

3 godziny temu, jarek996 napisał:

Ja to mam nadzieje , ze sobie kiedys cos z Czarkiem odpale w tym slynnym brzozowym lasku !

Oj, tylko dzisiaj znowu jakaś Pani bardzo sugestywnie zboczyła ze ścieżki i musiała przejść z psem obok mnie bardzo dziwnie się patrząc więc nie wiem czy mnie wkrótce stamtąd nie wywalą :D.
 

2 godziny temu, jarek996 napisał:

Sledze WSZYSTKIE Czarka renowacje ( czesc silnikow pomoglem mu nawet kupic ). Czesto namawiam go na kolejne zakupy , ale Czarek jest madrzejszy ode mnie i NIE daje sie latwo wciagnac ? .

Nie mądrzejszy, po prostu staram się nie wydawać wszystkiego :D.
 

2 godziny temu, d9Jacek napisał:

trzeba  było mówić a tak komplecik przytulił nasz Kolega Forumowy?

Mówi się trudno, pewno się nie zmarnuję, a ja jakoś sobie kiedyś znajdę :P.

Ogólnie odnośnie kasowania, postaram się linkować posty z silnikami w pierwszym głównym więc jeśli ktokolwiek kiedyś będzie korzystał to powinien się odnaleźć. I dziękuję Konradzie za troskę, naprawdę doceniam, ale myślę, że tym razem można zostawić, bo bardzo mnie cieszy, że jednak jakieś zainteresowanie jest i póki nie schodzi z tematu silników i powiedzmy otoczki na dziwne tematy i politykę to raczej jest okej :). Swoją drogą bardzo mi tutaj słodzicie za co wszystkim dziękuję :), choć chyba aż tak bardzo nie zasługuję :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Granacik napisał:

 

To ja chyba jutro do Ciebie podjadę i odbiorę bo mi jeszcze się rozmyślisz. ? 

nie rozmysle się...leżą i czekają

jutro ma padać  a ja do Zgierza jadę auto oglądać?

 

edit:

auto lotnicze żeby znowu ktos nie powiedział ,że off top

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, d9Jacek napisał:

wszyscy tu nie chcemy dopuścić myśli że Czarek będzie budował modele na bateryjkę?

 

 Spokojnie ; rozmawialem z Czarkiem i ma nawet w planach zasilanie odbiornika COXem przez jakis "generatorek" . ZADNYCH bateryjek !!!

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

10 godzin temu, jarek996 napisał:

Konrad ma chyba dzisiaj zly dzien , bo zazwyczaj sie nie wp.......a w lekkie "zboczenia" w tematach ?

Dalej Jarek nie rozumiesz w czym problem.

Popatrz - jest 5 merytorycznych postów i 25 postów czystej paplaniny nic nie wnoszącej(teraz 26 z moim).

Ja rozumiem, że chcesz się wygadać:) i prawdopodobnie tak jak ja jesteś straszną gadułą, bo ja na pewno, ale wiem kiedy moja paplanina nie przeszkadza a kiedy powinienem trzymać język za zębami.;):D

 

 

11 godzin temu, MASK napisał:

Konradzie, zamiast kasować, może lepiej zapytać Czarka, czy luźna dyskusja mu nie przeszkadza? Takie spontaniczne gadki są też dowodem na zainteresowanie tematem i poczynaniami autora wątku :)

Marcin masz niewątpliwie rację, zwłaszcza w tej odsłonie forum w której nie widać licznika ilości odwiedzin danego tematu. Oczywiście, że w takim wątku sam nie podejmę takiej decyzji to musi zrobić autor, czy chce żeby mu posprzątać choć trochę z paplaniny wątek czy zostaje jak jest.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad ; temat sledza i tak pewnie tyklo ci , ktorym spaliniaki nie sa obce. Mysle , ze nikt nie ma nikomu za zle o jakies male wycieczki poza temat ( Czarek w kazdym razie nic nie ma) , a te wszystkie "zejscia w bok " to jak nowe galezie drzewa. Chcialbys , aby drzewo roslo TYLKO w gore ? Ci co chca , znajda czego szukaja , reszta niech sie zajmie "bateryjkami" ?

Zauwaz , ze grono "podziwiaczy" mojegoo "syna" jest dosyc stale i NAM to ( lekkie "balaganinie " )  nie przeszkadza. W calym tym gaszczu dalej najwazniejsze sa checi i umiejetnosci Czarka !

Osobiscie uwazam , ze tematy EXPERCKIE , czyli takie gdzie nie mozna zboczyc z obranego kursu robia sie nudne. Popatrz na wieczny projekt SIMa. Dookola tematu orbituje 186 innych "temacikow" i nikomu to nie przeszkadza ( najmniej w kazdym razie Mariuszowi ) .

Ile tam sie czlowiek ciekawych rzeczy ( przy okazji ) dowiedzial !

Ja np zaczalem odrozniac tokarke od frezarki , czyli juz widac , ze warto bylo "zejsc " z glownej drogi ?

 

Popros wiec zone , zeby dzisiaj przytrzymala golabki troche dluzej na gazie i zobaczysz ; jak zjesz cieply posilek , to sam cos z radoscia "klikniesz" nie na temat ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, jarek996 napisał:

zeby dzisiaj przytrzymala golabki

polecam wariant z łososiem i duża ilością koperku??...idealne  na wiosenny obiad...

Czarek, mam nadzieję , że Ci to nie przeszkadza

17 minut temu, jarek996 napisał:

i NAM to ( lekkie "balaganinie " )  nie przeszkadza. W calym tym gaszczu dalej najwazniejsze sa checi i umiejetnosci Czarka !

bingo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Granacik napisał:

Pewnie znacie ten kanał: https://www.youtube.com/user/dmrcflyr2/videos

Gość ma niezłą kolekcję. :)

Może Czarku podążysz podobną drogą? ;)

Z tego kanału był właśnie pomysł z wyciąganiem łożysk wałka rozrządu woskiem i w obu czterotaktach z tego sposobu korzystałem :). A czy będę miał możliwość odpalić tyle silników w życiu to nie wiem :D.

 

13 godzin temu, jarek996 napisał:

Spokojnie ; rozmawialem z Czarkiem i ma nawet w planach zasilanie odbiornika COXem przez jakis "generatorek" . ZADNYCH bateryjek !!!

Hmm w sumie to właśnie zbieram się na zbudowanie dwusilnikowca na bateryjki do FPV :D
 

3 godziny temu, Konrad_P napisał:

Marcin masz niewątpliwie rację, zwłaszcza w tej odsłonie forum w której nie widać licznika ilości odwiedzin danego tematu. Oczywiście, że w takim wątku sam nie podejmę takiej decyzji to musi zrobić autor, czy chce żeby mu posprzątać choć trochę z paplaniny wątek czy zostaje jak jest.

2 godziny temu, d9Jacek napisał:

Czarek, mam nadzieję , że Ci to nie przeszkadza

Licznik zdaję się jest widoczny z poziomu kategorii tzn w tym przypadku w dziale "ogólne" ;). Przyznam, że to dość trudne, bo jednocześnie rozumiem Konrada, bo sam wiem jak to jest wejść w temat który dość ciężko przeglądać dla kogoś kto chciałby tylko uzyskać jakieś informacje, ale z drugiej strony nie chciałbym żeby było martwo i fajnie że jednak ktoś pisze :D, bo w końcu po to też jest forum. Tak jak napisał Jarek, pewnie te moje wpisy czyta/ogląda kilka stałych osób więc pewnie się odnajdą, a ten temat nie będzie raczej relacją, więc jeśli ktoś miałby ochotę pooglądać silniki i mam nadzieję trochę postów/rozmów/porad na ich temat po, to będą linkowane tak jak teraz w pierwszym poście, co mam nadzieję pozwoli się odnaleźć :). Tylko cieszyłbym się jakby kręciło się jednak głównie dość blisko silników :D (oczywiście nie ograniczam i też nie będę miał za złe jak trafi się coś obok), bo bez jakichkolwiek pretensji Jacku, ale trzeba przyznać, że tematy kupowania aut to już dość daleko :P, choć motoryzacja to też, na razie niespełnione, hobby w moim przypadku ;). Jednak raczej zostawmy jak jest szczególnie, że parę postów było bardzo miłych dla mnie :D (aż za :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak lubisz samochody Czarek , to kiedys jak bedziesz w Malmö ,  pojdziemy do mojego serdecznego przyjaciela Andreasa

( 18 lat wspolnych interesow ) , ktory ma taka wspaniala firme

http://www.autoperformance.se/

http://www.autoperformance.se/CarsInStock.aspx?pp=20&pno=1

 

Wejdz na glownej stronie w SÅLDA BILAR ( sprzedane samochody ) , to zobaczysz CO sie przez niego przewinelo !

 

Teraz widze smierdzi tam troche  "bieda", ale czasem stoi po 3 Lambo i Ferrari + 6 Maserati i masa innego zlomu . 

U niego mozemy brac na przejazdzki co chcemy . Jest mi jak BRAT ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jarku za zaproszenie - będę musiał kiedyś skorzystać :P. Wiele z tych drogich samochodów to nie mój gust (jakoś nie trawię wielu nowych aut w tym Audi, Merców itp, a SUVów nie cierpię (są amerykańskie wyjątki, choć wolę takie w stylu Chevy K5))(Ale gusty samochodowe to temat na inny temat). Jednak przejechać się jakimś Lambo, Ferrari czy Maserati lub jakimś "Prosiakiem" (byle nie Suvem), F-Typem, Camaro czy Chargerem było by super :D.

A wracając do Webry mam kilka pytań.

Skąd mogła być tak wysoka temperatura? Większość silników jeśli ma za mało paliwa to to słychać i raczej spada moc, więc wydaję mi się że dawka była okej, ilość oleju raczej też prawidłowa. To może być kwestia tej średniej świecy czy może jeszcze coś dodatkowo jak np. ta rura?
Kolejna rzecz, silnikowi potrafiły lekko spaść obroty po chwili na maksymalnych obrotach to kwestia temperatury i "bliskości" zatarcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Paweł Praus napisał:

To kiedy mogę Cię Jarku odwiedzić?

 

Godzinę temu, czarobest napisał:

Dzięki Jarku za zaproszenie - będę musiał kiedyś skorzystać :P

 

No to dawac chlopaki !

Wlasnie skosilem trawnik  ( nie pod namiot , tylko mialem juz metrowa trawe ) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.