Skocz do zawartości

Lekki elektroszybowiec "COVID" - czy się uda ?


young
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Rok temu popełniłem relacje z budowy Oldtaimera o wdzięcznej nazwie Sinbad który bardzo ładnie i stabilnie lata a teraz po tamtym projekcie mam potrzebę (a wiecie jak coś wpadnie do łba to trzeba zrealizować) polatać lekkim większym szybowcem - takie wożenie się po niebie co lubię najbardziej.

 

Wobec powyższego zrobiłem sobie draft wymagań poniżej:

 

Założenia są następujące - wykorzystać wszystkie "nadwyżki leżące w modelarni" , jakoś rozsądnie to złożyć i ustawić oraz oblatać w czasie do 2 tygodni - jak się uda przy Waszej merytorycznej pomocy.

Model do spokojnego latania (wiem nie wszyscy to lubią, ale ja tak :) )więc idę do modelarni odgruzować to i owo, o efektach co wytypuję niebawem.

 

elektroszybowiec covid.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cd .. do projektu wytypowałem skrzydło o największej rozpiętości jedna połówka ma 1.38 czyli model będzie o rozpiętości ok 2.76 m.

pozostałe dwa skrzydła pójdą na sprzedaż (styropianowe ma fajne winglety i zamontowane serwa, konstrukcyjne profil Epler i wymagałaoby dorobienia uszu).

 

W necie znalazłem że to skrzydło jest od modelu Reincharda o nazwie Champion. Skrzydło jest bardzo ładne, ze wzniosem ale jak na lekki model nie ma klap i hamulców, i mógłby być ciut cieńszy aby szedł do przodu :). 

Do lotek zamontuje zwykłe serwa Corona (nazwa na czasie) CS - 239MG.

Jako że moim celem jest uzyskanie lekkiego modelu a producent dał stalowy bagnet mam pytanie - czy jest jakiś patent aby wklejony bagnet bez zniszczenia wymontować i zastąpić węglowym .(ten kawałek stali niewspółmiernie dużo waży !!!). Czy ktoś wie czym to było klejone ? jakiś pomysł ? czy zostawić ?

 

Do tego skrzydła muszę dobrać jakiś kadłub i dorobić usterzenie. cdn.889908909_profilibagnet.thumb.jpg.e9be4f181a34d030c881ba9a5e7acd9d.jpg969514609_skrzyda.thumb.jpg.5b2bb793774fcd3eeaa4c9596e79f27e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, young napisał:

i zastąpić węglowym .(ten kawałek stali niewspółmiernie dużo waży !!!)

Przy rozpiętości 2,7 m taki węglowy bagnet to ryzyko - planujesz rurkę czy pręt ?

Najbardziej bezpiecznie to ten stalowy zastąpić duralowym. Waga znacznie spadnie a wytrzymałość pozostanie odpowiednia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, samolocik napisał:

Kiedyś udało mi się coś podobnego wyciągnąć grzejąc bagnet opalarką i przekręcając go kombinerkami.

Dzięki też tak spróbuję, dam znać.

8 godzin temu, Shock napisał:

Przy rozpiętości 2,7 m taki węglowy bagnet to ryzyko - planujesz rurkę czy pręt ?

Najbardziej bezpiecznie to ten stalowy zastąpić duralowym. Waga znacznie spadnie a wytrzymałość pozostanie odpowiednia.

Jakoś nie pomyślałem o duralowym . Dobry pomysł tak zrobię  jak się uda wyjąć pręt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dziękuję za link. Inaczej bym go nie znalazł.

Jeśli można - czy odbudowałeś model? Czy jesteś/byłeś z niego zadowolony? Ile czasu zajęła budowa? Pytam bo zastanawiałem się kiedyś nad budową takiego szybowca, ale zamiast balastu dałbym może mały silnik bo zbocza u mnie nie ma a holować też nie ma kto. Widziałem filmy na YT i bardzo mi się podoba.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.