Skocz do zawartości

Duży wolnolot z depronu


Bociakrodyl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z synem jesteśmy totalnymi amatorami, jeśli chodzi o RC. Ja za młodu kleiłem z papieru i plastiku, mój syn też już zaczyna sam to robić. Ogólnie mamy typ charakteru - majsterkowicze. 
Widzę, że synowi podoba się modelarstwo, więc postanowiłem to wykorzystać i upiec dwie pieczenie na jednym ogniu - spełnić swoje szczenięce marzenie oraz spędzić kupę fajnego czasu z młodym robiąc coś niezwykłego (zamiast wspólnego grania w Minecraft).

 

Po długiej analizie sprecyzowałem potrzebę i okazał się nią spory model latający z depronu.
Spory czyli około 1,5 rozpiętości skrzydeł. Mający koła, klapy i możliwość zrzutu (spadochroniarze są w planach).

Wolnolot, ponieważ nie zależy nam na akrobacji, tylko na nacieszeniu się spokojnym plumkaniem w przestrzeni oraz ćwiczeniu startowania i lądowania.

 

Poczytałem trochę o aparaturach i wiem, że potrzebujemy wielokanałową, 6-7 kanałów minimum. Mode 2 (bo tak nam pasuje układ gazu).
Spotkałem się z opiniami, że lepiej wybrać Turnigy zamiast FlySky. Ale nasze dzieło to wielka budżetówka, dlatego myślę o takiej aparaturze:

FlySky FS i6X Aparatura 10CH + odbiornik FS iA10B

 

No i dalej nie wiem nic :)))

Nie wiem jakie serwomechanizmy, silnik i śmigło, bateria.

A i może plany gdzieś będą gotowe? Aczkolwiek oglądałem trochę materiałów na YouTube dotyczących budowy takich właśnie ultralekkich amatorskich samolotów.

 

Jeśli coś możecie doradzić wchłonę wszystko z wdzięcznością ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

W dniu 19.05.2020 o 14:53, robertus napisał:

Flysky FS-i6X to bardzo dobra aparatura.

do tego jakis pakiet 3S 1300mAh, silnik emax cf2812 regulator 30A i serwa takie za 15zł (są i po 6zł, ale nie polecam)

 

Dzięki za spis potrzebnych ustrojstw Robercie. Czyli nie jest tak źle, damy radę się w tym połapać :)))

 

Przemku, Twoja LazyBee śliczna, ale ja myślę o jeszcze większym Lazy :)

W takim lataniu jestem zakochany 

 

 

 

Jerzy, świetny opis, dla nas każda wiedza bezcenna, więc z przyjemnością czytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten model z filmu robi wrażenie. A raczej jego majestatyczny lot. Tyle że takie coś to tylko na całkowicie i absolutnie bezwietrzną pogodę, a takie dni zdarzają się jeden, góra dwa w roku.

Za wiele byś nie polatał takim czymś...

A jeszcze okazało by się pewnie że jak ten jeden dzień w roku, długo wyczekiwany, się zdarzył to ty musisz siedzieć w pracy, albo coś tam, i nijak nie ma możności wyskoczyć na latanie...

Zapomniał byś jak aparatura wygląda i w jakim "mode" ją miałeś  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego wiatru i wolnego latania to jak dla mnie sporo zależy od budowy modelu. Myślę że spora część ludzi kojarzy taki model jak Slowly RC. Myślałem że on tylko na bezwietrzną pogodę ok, tymczasem okazuje się że chyba najlepiej ze wszystkich trzyma się na wietrze. Zrobiłem mu duże uszy i duży bardzo ogon. Efekt taki że nawet gdy wieje sam się stabilizuje i dobrze reaguje na drążki. Sam się zdziwiłem tym modelem. Wiatr mały był co nawet słychać na filmie, pod niego leciał dosyć wolno (nawet stawał w miejscu, w jednym miejscu dałem mu więcej gazu i poszedł pionowo w górę prawie) lecz z wiatrem już zdecydowanie przyśpieszał. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bociakrodyl napisał:

Jakkolwiek to zabrzmi kwestię wiatrów nie wziąłem pod uwagę ?

Dzięki za kolejną porcję wiedzy!

 

No tak, napisałem, że są z napędem, a gdzie film? ?

 

 

 

Do zabawy takimi modelami wystarczają trzy kanały, wysokość, kierunek i gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Bociakrodyl napisał:

Piękne wolnoloty, oglądanie takich w locie sprawia, że w jakiś błogi stan wpadam ?

 

a podobne można z depronu zrobić, nie ma przeciwwskazań jakiś?

mam na myśli, że materiał nie wytrzyma lub nie będą tak lekkie

 

Można. Listwy i tak nie są "depronowe"

Powiem jednak tak, kiedyś po moim powrocie do modelarstwa, nie tak dawno, też uparłem się na depron bo tak obecnie ludzie budują.

Takie to modne i tanie.

Po jakimś czasie przekonałem się, że prawdziwe modele to i tak trzeba budować tradycyjnie.

Depron jest do modeli dedykowanych pod niego.

No i zostałem z ledwo zaczętymi paczkami 3 mm i 6 mm grubości. Wcale tak tanio to moje depronowe budowanie nie wyszło. ?

 

Te modele tak błogo się snują po niebo ze względu na obfite kształty i profile dla niskich Re.

 

Tu pokaz jak prosto się takie buduje:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.