Skocz do zawartości

moswey 4


wieslaw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegow. Mam pytanie moze ktos bedzie w stanie mi pomoc. Moswey 4 rozpietosc skrzydel 4m waga 6,70kg. Jak zastosowac wyciagarke z gumy i linki.Jaka dlugosc gumy i linki powinna byc zastosowana do tego ciezaru modelu by zostal on wycholowany na wysokosc ok 100m,potem silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam trochę nie na temat gdzie go będziesz ulatniał ? Chętnie bym zobaczył ten model. 

Mam gabarytowo podobny model (Musger) ale ten był strzelany z gumy na specjalnym wózku i miał silnik . Guma (coś ok 12 mm)  pomagała w pierwszej fazie rozpędu. Potem silnik wznosił go na pułap. Całość ledwo dawała radę.

Pozdrawiam Mariusz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolege.Mieszkam na nizinie wiec nie mam mozliwosci ulatniania na gorkach moze raz na tydzien gdzies kolo ntargu.Model ma silnik.Ale chcialem na rownym terenie cos wykombinowac by wystartowac go z gumy potem dopomodz silnikiem ale nie wiem w jakiej proporcji dobrac gume do ciezaru modelu i jakiej dlugosci linke.pasowalo by zeby wycholowac go przynajmniej na 100m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pułap 100 metrów ?.

 

Makiety o takiej i większej masie / rozpiętości strzela sie z gumy na wysokość ok 7-10 metrów i wtedy po zrzuceniu 'holu' załącza silnik. 

 

z doświadczenia dla 6+ kg : 2 x 30 metrów gumy 8mm (podwójnie złożona) + 5-7 metrów mocnej linki alpinistycznej.

 

Guma tutaj (z takiej korzystam):
 https://allegro.pl/oferta/ekspandor-linka-gumowa-guma-mocna-8mm-haki-7655537941

 

linka

https://allegro.pl/oferta/tendon-5mm-kevlar-slapy-linka-pomocnicza-repsznur-7706553985?bi_s=ads&bi_m=showitem%3Aactive&bi_c=Y2FtcGFpZ24ANDExNzA1ODAAOTA3MjAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=8ea612b3-77b5-49bc-a6d8-e5e1549c8d4c

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Start z gumy na równym wygląda tak jak wyżej opisane i trzeba uważać żeby za szybko nie włączyć napędu bo skończy się źle. I co jeszcze istotne model z reguły startuje z ziemi na własnych kołach/kole lub przy pomocy wózka a to z kolei  jest możliwe z równego i z krótką trawą pasa/łąki. Więc skoro jest już napęd, wózek i odpowiedni kawałek pasa to czemu nie startować przy pomocy napędu ?

Znajomy z N. Targu strzelał model 4.5 m bez napędu z małej górki z łąki, strzelanie było krótkie i miało tylko zapewnić odpowiednio mocne "wyrzucenie" modelu w powietrze - później żagiel lub termika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.