Skocz do zawartości

Guma modelarska - gdzie szukać?


Marcin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To nie jest dobry pomysł z zostawianiem wbitego haka w ziemię.

Tak kiedyś zostawiliśmy na końcu naszego lotniska wbity hak/rurę i jak pan traktorzysta który kosił rotacyjną wokół lotniska wysokie trawki wjechał na na to, to ponoć było bardzo ciekawie... Wyrwało ,wciągnęło w kosiarkę robiąc mała demolkę . Tyle dobrze że to gość od którego dzierżawimy lotnisko i jakoś przeszło :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, co pokazales mam, dwie sztuki z Juli. Sprawdzaja sie dobrze w miekkim podlozu. Jezeli znajde punkt w gruncie, gdzie sie uda mi wkrecic, to nie ma problemu. Gorzej, jak za n-tym podejsciem wbijam sie na 3cm a potem stop. Dlatego szukam ewentualnej alternatywy.

 

Zrobilem dzis test tych 15cm. Wbity w miekki grunt do oporu wymagal ponad 20kg ciagu, zeby go wyrwalo z ziemi. I to jeszcze pod katem dosc sporym w gore (ciagnalem przez kawalek lancucha podpiety do sprezynowej wagi o zakresie max 20kg). 

Biorac pod uwage, ze strzelam guma uzywajac okolo 16kg ciagu to jest dobrze. Jak dodac do tego fakt, ze zamocowane to bedzie w twardym gruncie i sila bedzie szla praktycznie prostopadle do pacholka to powinno w zupelnosci wystarczyc. Zawsze moge spiac ze soba dwa i rozlozyc sily na nie dzialajace.

Podsumowujac - bez testow sie nie obedzie, ale jestem dobrej mysli. Jak nie zadziala to wezme te 2 30cm wkrecane i tez powinny zdac egzamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

https://www.abud.pl/product-pol-785-Hak-oczkowy-do-mocowania-rusztowan-Koelner-12x300-uniw.html?gclid=Cj0KCQjwgtWDBhDZARIsADEKwgOTlNRufPHG22xEnpMiKBulXOj79hC-yGd4pij7sO4Dg-XmKmG-decaAo74EALw_wcB

 

Można wkręcić , można wbić młotkiem albo kamieniem. Jak będzie druga taka  śruba można nią wykręcić- wyszarpnąć z ziemi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.