Skocz do zawartości

Wybór ładowarki


gosil1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich

Zanim zadam jakies pytanie to chce powiedziec ,że jestem totalnie zielony w tym temacie i bardzo prosze Was o pomoc i zrozumienie.

Zakupiłem model Multiplex Easystar 3 RR+.

Bateria kóra jest w zestawie to ROXXY EVO LIPO 3 - 2200M 20C WITH BID-CHIP.

Pomóżcie prosze o co chodzi z tym Bid -chip i gdzie to się podpina?

Mam pytanie czy ładowarka imax b6 to dobry wybór?A jeśli tak to czy myślicie ze ta ładowarka z aukcji poniżej jest oryginalna?

https://www.ebay.co.uk/itm/Genuine-UK-Spec-SKYRC-iMAX-B6AC-V2-Charger-Discharger-LiPo-LiFe-NiMH-Sensor/173028078917?hash=item284946f545:g:YcoAAOSwze5bzmKP

czy może lepiej kupić podróbke przez pół tańszą ,a może całkowicie coś innego?Chciałbym kupić taką żeby postarczyła na jakiś czas.

Zaznaczę jeszcze ze max chciałbym wyda na ładowarkę do 300- 400zl.

Będę chciał też zamówic drugą baterie,czy myślicie  ze ta z zestawu jest dobra? i warto ją zamówić czy może polecicie coś innego?

Z góry dziekuję za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, gosil1981 napisał:

Bateria kóra jest w zestawie to ROXXY EVO LIPO 3 - 2200M 20C WITH BID-CHIP.

Pomóżcie prosze o co chodzi z tym Bid -chip i gdzie to się podpina?

Mam pytanie czy ładowarka imax b6 to dobry wybór?A jeśli tak to czy myślicie ze ta ładowarka z aukcji poniżej jest oryginalna?

Bid-chip to chip zawierający parametry baterii dla ładowarki MPX(i podłączany specjalnym kabelkiem) - czyli zupełnie zbędny bajer jeśli nie masz takiej ładowarki, a gdy masz to też jedynie bajer..

Bateria MPX jest na pewno b.dobrej jakości, ale jej cena to już żart i kompletnie oderwanie od rzeczywistości..(€38,10? na stronie MPX za baterię 3s 2200mAh 20C)

 

Zdecydowanie sensowniej kupić coś innej firmy, jeśli chcesz super jakość to SLS - dokładny odpowiednik parametrów oryginalnej baterii MPX to np tu https://www.akumulatoryrc.pl/pl/p/SLS-XTRON-2200mAh-3S1P-11%2C1V-20C40C/126 za 88pln. Niestety problemem jest używane przez MPX własny standard połączeń baterii i chcąc użyć baterii innych producentów trzeba mieć przejściówkę(MPX na XT60) lub przerobić połączenie kontrolera w modelu (i oryginalnej baterii) na XT60.. To jednak wymaga lutownicy i troszkę umiejętności.

Taka przeróbka jednak pewnie się opłaci, gdy będziesz chciał kupić kolejne normalne baterie, czy też kolejny model już nie MPX i będziesz już posługiwał się standardem wśród połączeń baterii czyli XT60..

 

Ładowarka imax b6ac jest ok(ta z aukcji wygląda jak oryginał), ale w tej chwili za tę cenę można kupić znacznie lepsze, ale wymagające zewnętrznego zasilacza(można użyć starego zasilacza z laptopa, xboxa czy nawet komputerowego):

osobiście polecam ISDT Q6 Plus lub tańszą a ToolkitRC M6 - obie mam i są super (zresztą imaxa b6AC również od lat posiadam i cały czas go nadal używam:D

 

Jeśli chcesz używać tych ładowarek powyżej (zresztą każdej nie-MPX) to musisz mieć przejściówkę do podłączenia oryginalnej baterii MPX do ładowarki (port balansera też nie jest kompatybilny między MPX a "resztą świata" ?)!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziękuje bardzo za obszerną i prostą  do zrozumienia odpowiedz. 

Czyli z tego co rozumiem to Bid-chip ląduje do kosza bo jest zbedny.

Szukałem troche tej ładowarki isdt q6 plus po angielskich sklepach ale prawie wszedzie wyprzedana.Lecz jest isdt q6 pro.Czy tez jest dobra?Czy raczej szukac dalej Plusa?

Baterie zamówię tą co podałeś wyżej,sprzyda sie na przyszłość.

Jeśli chodzi o przejściówkę,to znalazlem cos takiego:https://www.nexusmodels.co.uk/mpx-female-xt60-male-compact-adapter.html

Bedzie ok? Czy będę  moze potrzebował jeszcze  jakieś inne przejsciowki. 

Dziekuje za pomoc 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, gosil1981 napisał:

isdt q6 pro

jest identyczna do isdt q6 plus, ma dodatkowo funkcję battGO - coś w rodzaju MPXowego Bid-chip ale innej firmy(chyba się to nie przyjęło), też raczej nie do wykorzystania;) ale nie przeszkadza..

Więcej informacji https://www.battgo.org/

Przejściówka wygląda OK, a z tego co wiedzę Twoja bateria używa już wtyku balansera HX a nie własnego "standardu" MPX więc nie będzie problemu z jej ładowaniem :)

 

ISDT q6 wygląda ładniej ale tańsza ToolkitRC M6 ma więcej funkcji, choć mniejszą moc (dodatkowe f. modelarskie, może Ci się kiedyś przydadzą?), więc ewentualnie się zastanów.. :D

Jeszcze sprawa zasilacza - można użyć zasilacza np. 12V 5A (czyli 60W) od led-ów ale jeśli jest wybór lepiej zastosować zasilacz 18-20V i mocy 100-150W (tak jak zasilacz z laptopa) - będzie ewentualnie "na przyszłość" do ładowania większych baterii* (potrzeba też przejściówki wtyk zasilacza-wtyk XT60 (bo "na wejściu" tych dwóch ładowarek jest gniazdo XT60)

 

* - te większe można oczywiście naładować słabszą wersją zasilacza, ale trwa to ewentualnie dłużej...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, zipp napisał:

jest identyczna do isdt q6 plus, ma dodatkowo funkcję battGO - coś w rodzaju MPXowego Bid-chip ale innej firmy(chyba się to nie przyjęło), też raczej nie do wykorzystania;) ale nie przeszkadza..

Więcej informacji https://www.battgo.org/

Przejściówka wygląda OK, a z tego co wiedzę Twoja bateria używa już wtyku balansera HX a nie własnego "standardu" MPX więc nie będzie problemu z jej ładowaniem :)

 

ISDT q6 wygląda ładniej ale tańsza ToolkitRC M6 ma więcej funkcji, choć mniejszą moc (dodatkowe f. modelarskie, może Ci się kiedyś przydadzą?), więc ewentualnie się zastanów.. :D

Jeszcze sprawa zasilacza - można użyć zasilacza np. 12V 5A (czyli 60W) od led-ów ale jeśli jest wybór lepiej zastosować zasilacz 18-20V i mocy 100-150W (tak jak zasilacz z laptopa) - będzie ewentualnie "na przyszłość" do ładowania większych baterii* (potrzeba też przejściówki wtyk zasilacza-wtyk XT60 (bo "na wejściu" tych dwóch ładowarek jest gniazdo XT60)

 

* - te większe można oczywiście naładować słabszą wersją zasilacza, ale trwa to ewentualnie dłużej...

 

 

 

Znalazłem cos takiego https://cheapdrone.co.uk/drone-parts/Drone-Bags-Tools/toolkitrc-m6d-500w-15a-dc-dual-channel-mini-smart-charger-discharger-for-1-6s-lipo-battery-drone-parts

Moze lepiej dołożyć troche i kupic podwójną?

Na Ebay mozna kupic uzywany zasilacz do Xboxa 360 o mocy od 150w do 203 za 10£ ,takze spoko.

Jeśli kupie zasilacz od X-boxa,jaką przejściówke będę musiał dokupić?

Ten wtyk sie jakoś specjalnie nazywa?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, gosil1981 napisał:

 

Znalazłem cos takiego https://cheapdrone.co.uk/drone-parts/Drone-Bags-Tools/toolkitrc-m6d-500w-15a-dc-dual-channel-mini-smart-charger-discharger-for-1-6s-lipo-battery-drone-parts

Moze lepiej dołożyć troche i kupic podwójną?

Na Ebay mozna kupic uzywany zasilacz do Xboxa 360 o mocy od 150w do 203 za 10£ ,takze spoko.

Jeśli kupie zasilacz od X-boxa,jaką przejściówke będę musiał dokupić?

Ten wtyk sie jakoś specjalnie nazywa?

 

 

Samą oryginalną wtyczkę musisz obciąć, albo przerobić (trzeba zewrzeć odpowiednie przewody, żeby "startował"). Nie mogę na szybko znaleźć które przewody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, japim napisał:

Magiczne hasło w Google: XBOX PSU PINOUT - 3 sekundy i wynik:

 

xbox_psu3.png

 

 

http://yetanotherpointlesstechblog.blogspot.com/2016/02/recipe-turn-xbox-360-power-block-into.html

 

Zwierasz PWR_ENABLE i +5V - na stałe lub dolutowujesz włącznik i TADA! Działa!!!

Tylko jeszcze trzeba wiedziec jakie magiczne słowo wpisać ?,az sie głupio czuje jaki człowiek tepy jest?

Dziekuje bardzo za odpowiedź. 

Czy taki zasilacz podejdzie

https://www.hobbyrc.co.uk/toolkitrc-adp180-180w-power-supply

Stwierdziłem ze nie ma sensu bawić  sie w przeróbki.Wole dołożyć i  załatwić to bez motania i zawracania Wam głowy.

W szczególności ze wogole nie siedzę w temacie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko :) Jak człowiek trochę wsiąknie to będzie wiedział czego szukać.

Przeróbka jest banalnie prosta - mam ze 3 zasilacze od Xboxow przerobione. Bardzo dobre, ciche i niezawodne. Jeżeli masz pod ręką to polecam "dla sportu" zrobić taką przeróbkę. Koszt o połowę niższy niż gotowiec.

Gotowca zawsze można kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Zakupiłem ładowarkę ToolkitRC M6D 500W 15A DC .

Zasilacz ToolkitRC ADP180 180W .

Mam nadzieje,że to dobry wybór ??

Jeśli chodzi o zamiennik ROXXY® EVO LiPO 3-2200 20C.Kolega Zipp zaproponował  SLS XTRON 2200mAh 3S1P 11,1V 20C/40C to bardzo dobra bateria patrzac na ranking lecz niestety ale w Anglii nie dostepna.Trzeba by bylo ściągnąć z Polski lub Niemiec a koszt z wysyłką to około £30.

Co myślicie o zamiennikach z firmy Zippy,Turnigy,Overlander,GNB,które sa dostepne w Uk.

Dziękuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych firm co robia pakiety to polecam GNB. Używamy ich w wyścigach dronów i bardzo dobrze sobie radzą pomimo drakonskich obciążeń i nic się z pakietami nie dzieje. Natomiast pozostałe pakiety nie dają rady i szybko padają - nawet Turnigy Graphene. Ale do prostego i mało wytężonego napędu do samolotu zippy tez jest OK ale o wydajności minimum 40C, mniejszych nie bierz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

Zakupiłem ładowarkę ToolkitRC M6D 500W 15A DC .

Zasilacz ToolkitRC ADP180 180W .

Mam nadzieje,że to dobry wybór ??

Jeśli chodzi o zamiennik ROXXY® EVO LiPO 3-2200 20C.Kolega Zipp zaproponował  SLS XTRON 2200mAh 3S1P 11,1V 20C/40C to bardzo dobra bateria patrzac na ranking lecz niestety ale w Anglii nie dostepna.Trzeba by bylo ściągnąć z Polski lub Niemiec a koszt z wysyłką to około £30.

Co myślicie o zamiennikach z firmy Zippy,Turnigy,Overlander,GNB,które sa dostepne w Uk.

Dziękuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 15.06.2020 o 07:11, a74BACK napisał:

Turnigy padały mi zawsze szybciej niż zippy, ale wiele ich nie kupiłem i dawno to było. Może teraz dobre są .-)

Używam głównie Turnigy i jestem zadowolony. Spraktykowałem, że gdy się lata na czas ewentualnie z czujnikiem napięcia  gdy akumulatory wyczerpują się do granicy 3,7 - 3,8 V na celę "żyją" znacznie, znacznie dłużej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, mazur napisał:

Używam głównie Turnigy i jestem zadowolony. Spraktykowałem, że gdy się lata na czas ewentualnie z czujnikiem napięcia  gdy akumulatory wyczerpują się do granicy 3,7 - 3,8 V na celę "żyją" znacznie, znacznie dłużej. 

 

 

Ja nigdy się z tym nie bawię, więc może im pomagałem. Jak motor nie ciągnął to znaczy, że trzeba lądować. Druga sprawa, że na motorze latam sporadycznie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.