Skocz do zawartości

MOje Dlg


Ramzes18

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
No właśnie jak prace nad formą?

 

A co do skrzydełek to ilu trapezowe? I jaka powierzchnia?

 

Do formy to Ramzes kończy podziałkę. Mam nadzieję, że w poniedziałek już będzie gotowa, a wtedy już sama przyjemność, czyli wylewanie żelkotu, betonu i innych świństw...

A i jeszcze pewnie do polerki będzie powierzchnia, ale to się zobaczy.

 

Skrzydełka to będzie, moja inwencja nazwana Spin'acz v0.2*.

Ma toto profile AG455ct--->AG46ct-->AG47ct i 24,3dm2 powierzchni. Trapezy, będzie miało tylko dwa.

 

 

*Tak się pochwalę, że już mam zaprojektowaną i wyciętą wersję v0.3 pod nowy kadłub. Jakoś tak w przyszłym tygodniu pewnie pokażę jak to wygląda (w swoim i osobnym wątku) i pokażę jak ja to buduję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ufff, w końcu prace na formą zakończone, przed chwila skończyliśmy wylewać silikon z Patrykiem do formy :D:D

 

22011552.jpg

 

 

69776174.jpg

 

 

83663432.jpg

 

 

Jutro prawdopodobnie będziemy robić pierwszy kadłub.

 

 

P.S. Na fotkach tego nie widać, ale podziękować trzeba Patrykowi za polerkę foremki :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna sprawa taka forma, łączyć połówki będziecie przy pomocy podłużnego balona na listewce czy innym sposobem?

W każdym razie powodzenia w laminowaniu kadłubów i do zobaczenia we Wrocławiu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2x TAK, czyli łączona góra-dół, za pomocą balona z listewką.

 

Od siebie tylko dodam, że po położeniu żelkotu i tuż przed samym rozformowanie, miałem naprawdę niezłego nerwa co z tego będzie. Na szczęście forma jest jak najbardziej ok (chociaż piękna nie jest, ale kogo to obchodzi).

 

EDIT:

I odciski wyciągnięte z formy:

wegorze.jpg

 

O ile poprzednie nazywaliśmy "rybki", to te mogę określić tylko w jeden sposób "węgorze" :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Hoho - są jakieś postępy w pracach? Ciekawy jestem jak ten kadłub się Wam sprawdza...A do MP niecałe 3 tygodnie zostały.

Pozdrawiam

 

Niestety Ramzes obecnie żyje tylko maturą, więc wiele się nie zrobiło. W każdym razie mamy dopiero jeden gotowy kadłub.

Ale, że się matury już kończą to prace niedługo ruszą w końcu.

 

A co do MP, to niestety nie będzie nas. Żałuje, bo mi bardzo na tych zawodach zależało, ale rodzina czasem jest ważniejsza.

 

Niemniej spróbuje pomęczyć Ramzesa, to może wstawi fotki pierwszego ufanego kadłuba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro temat odgrzany to moze i ja dorzuce swoje pytanie - mianowice jaka wyszla waga skrzydla? chodzi mi o finalna wage po sklejeniu polowek, wklejeniu kolka, dzwigni lotek etc.

 

Tak nawiasem mowiac - gdzie wy laminujecie te kadluby? w ssypie na smieci przy wiezowcowej klatce schodowej??? :rotfl: tak to troche wyglada.... Ja rozumie ze troche sie balaganu generuje podczas laminowania (tez tak mam) ale to co widac u was na zdjeciach to jest troche po bandzie pojechane....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro temat odgrzany to moze i ja dorzuce swoje pytanie - mianowice jaka wyszla waga skrzydla? chodzi mi o finalna wage po sklejeniu polowek, wklejeniu kolka, dzwigni lotek etc.

 

Tak nawiasem mowiac - gdzie wy laminujecie te kadluby? w ssypie na smieci przy wiezowcowej klatce schodowej??? :rotfl: tak to troche wyglada.... Ja rozumie ze troche sie balaganu generuje podczas laminowania (tez tak mam) ale to co widac u was na zdjeciach to jest troche po bandzie pojechane....

 

 

Blisko... W startej pralni. Niestety o robieniu p0orządku można zapomnieć, bo nie jesteśmy tam sami.

 

Skrzydła na gotowo ważą 125g, ale są trochę większe jak skrzydła od SGII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.