Skocz do zawartości

Jak z rdzeni syrodurowych zrobić skrzydła do szybowca na zbocze ?


jacekplacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 25.07.2020 o 13:18, jacekplacek napisał:

siła wiatru, nie jest zależna od wielkości górki,

np., na wtorek 28.07.2020, przewidywany jest u nas  na górce wiatr : płd. zach.  (porywy wiatru 70 km/godz),

Ciekawe stwierdzenie, choć nieprawdziwe.

 

Ale fajnie że chcesz zrobić sobie zboczowy model do zabawy. Warto się w to bawić. Zbocze jest piękne, dzikie i adrenalinogenne. I z zasady tam wszystko lata. Bez lotek i z dużym wzniosem też - toż to historia zboczeńców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, cZyNo napisał:

Ciekawe stwierdzenie, choć nieprawdziwe.

 

Ale fajnie że chcesz zrobić sobie zboczowy model do zabawy. Warto się w to bawić. Zbocze jest piękne, dzikie i adrenalinogenne. I z zasady tam wszystko lata. Bez lotek i z dużym wzniosem też - toż to historia zboczeńców.

Od takich zaczynałem?,

skanuj0004.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podobają takie stare zdjęcia, mają swój specyficzny urok.Wtedy pomimo braków w sklepach modelarzy było więcej.... Teraz można kupić praktycznie wszystko a młodzież nawet nie chce spróbować modelarstwa. Taki paradoks. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, cZyNo napisał:

Zawsze mnie intryguje jak takie szczypiorki utrzymują się na zboczu gdy wieje wiatr :D

Fajne zdjęcie ... i zbocze bez drzew - już rzecz praktycznie niespotykana

Hehe,to było 40 lat temu ,teraz człowiek przytył,zbocze zarosło i jak tu panie żyć?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, cZyNo napisał:

Zawsze mnie intryguje jak takie szczypiorki utrzymują się na zboczu gdy wieje wiatr

Mniejszy współczynnik oporu i radykalnie mniejsza powierzchnia omywana powodują, że siła targająca znacząco spada. Być może wtedy nie trzeba dobalastowania. Ale to tylko teoria, bo nie mam jak sprawdzić. Nie mam zbocza ;)

  • Haha 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie zawsze mniejsza powierzchnia oporu czołowego i brak balastu brzusznego wystarcza. Możliwe, że mam gdzieś zdjęcie jak takiego szczypiorka, którego kolega  musiał podpierać żeby się nie wywrócił :)

Ale i widziałem przypadek, że wiatr przewrócił zawodnika, a że mocno wiało, to biedak nie mógł wstać :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.