Skocz do zawartości

Yamada YS110


Leszek_K
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, Leszek_K napisał:

Nie pisze na gieldzie, wystawilem YS110 na sprzedaz i nic, brak zainteresowania. Wiec tak z ciekawosci - czy wszyscy juz na elektryczne przeszli?

Mam YS110 i YS110S, nowe, jeden pracowal mniej niz godzine, drugi 1 zbiornik.

 

nie, nie przeszli....silniki znakomite....ale dość skomplikowane->>> patrz wątki o Yamadzie.....

ps próbowałem sprzedać YS 51 Heli i taki sam efekt...efektownie  spoczywa w pudełku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za mniejsze pieniądze niż Twoja oferta ostatnio kupiłem OS 120 z pompą nówkę w pudełku więc się nie dziw na brak chętnych na silnik do którego nie kupisz części a wymaga wymiany choćby membran. Firma ta sama ale przynajmniej jakoś idzie dostać części. znalazłem 90 kę https://www.ebay.de/itm/YS-f-f91ac-aufgeladener-Four-Stroke-Engine-Made-in-Japan-gebraucht-mit-Schalldaempfer-/353097300310?_trksid=p2047675.l2557&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&nma=true&si=OZP%2F2oUZqAztRnP6i6A7lSdBiIU%3D&orig_cvip=true&nordt=true&rt=nc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma części jak właśnie już są w Polsce prosto z Japonii do mojej mniejszej Yamady? :D Tym razem tylko "needle set" i pokrywa wałka rozrządu. A do drugiej, około rok temu, kupowałem zestaw wszystkich uszczelek, membrany i nawet "Yamadowy" zaworek zwrotny :). Także części to żaden problem :D
1577823838_Yamada91AC(52).thumb.jpg.165ed00c49ee8e9e3889e6d3df53b9ab.jpg
 

A wydaję mi się że właśnie teraz i tak jest spore wzięcie na silniki, mam pewne teorię czemu, ale to tylko domysły :P. Wydaję mi się, że sporo 2T nawet podrożało ostatnimi czasy (a szczególnie na naszych OLXach itp, 4T aż tak nie śledziłem), co niestety trochę mi utrudnia :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja jestem "znawcą" :P i się nią bawiłem plus oczywiście czyściłem (więc cały mechanizm rozkładałem), nie ma problemu z ustawieniem do fabrycznej wartości (przynajmniej w 91AC). Koszt przesyłki wtedy około 900 jenów teraz 1300 (na nasze prawie 50zł), ale wziąłem też części do innego OS'a. Ciut sporo, ale takie hobby :P.  Biorąc pod uwagę obecną sytuacje idzie szybko (poprzednim razem było szybciej):
image.png.bf5c7f59ea5735f8b570c5372c70544f.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiste ze Yamada to nie silnik dla poczatkujacego. Pisalem ze je lubie - bo - dotarty, wyregulowany i wiadra paliwa przelatuja przez silnik bez dotykania niczego.

O mocy i odpowiedzi na gaz nie wspomne............. 

Poza tym, czy Rolls Royce wszedzie trzyma magazyny z czesciami? Nie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, punkt widzenia zmienia sie ... itd. Lexus od Toyoty malo co sie rozni. Samochod ten sam tylko wiecej drewna w srodku.

Zaczynalem of Jeny 1cc, potem Jena 2.5cc i wszystkie inne Jeny. Jaskolki i Sokoly tez przerabialem. W miedzyczasie rozne cdielano w ZSRR. Pozniej Webry, OsMaxy, Rossi SuperTiger - i z tego punktu widzenia dla mnie to RR

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda może trochę już nie na temat, ale odnośnie części o których wcześniej pisałem :). Moja druga 91 (blisko 911;), a też by było fajnie mieć dwie) doczekała się właśnie iglicy, kupiłem cały komplet, jak widzę mogłem spokojnie kupić tylko iglicę, ale bałem się, bo jednak po co płacić znowu za wysyłkę zamiast dodać parę złotych do kompletu. A nie miałem pewności, bo to już chyba jest model FZ-91, moja druga to po prostu F-91 i mają parę różnic, ale to pokazywałem już gdzie indziej ;).
ys.thumb.jpg.6daf8ca1d512aadc6b6955df6462fb99.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat, na temat. Kwintesencja silnika. Gdybym mial 110 oddac za 100EUR wolalbym wlozyc toto w zgrabne szklane pudelko i na scianie powiesic.

Mam juz kolekcje nadajnikow Multiplexa, pracuje nad szafka by je wyeksponowac, bede mial kolekcje silnikow....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.