Skocz do zawartości

Uwaga!


Andrzej68IX

Rekomendowane odpowiedzi

 

Pojawił się na Forum z początkiem lipca nowy ……… Zaczęło się jak zwykle bardzo ożywioną wymianą korespondencji dotyczącej silnika modelarskiego uruchamiania, regulacji itp. Następnie ………. wyraził chęć zakupu mojego silnika z wysyłką za pobraniem. Nie lubię tego robić ale niektórzy z nas preferują taką formę zakupów – no trudno wysłałem. Po około 10 dniach nie widząc wpłaty zerknąłem gdzie jest paczka. Okazało się, że paczka była już dwukrotnie awizowana w Kartuzach. Łapię za telefon i  dzwonię – ON ZAPOMNIAŁ ( dwa awiza). No nic, myślę po telefonie/przypomnieniu ruszy po paczkę. I faktycznie po kilku dniach paczka ruszyła w drogę….. POWROTNĄ!!! Wczoraj dotarła do mnie, oczywiście znowu musiałem opłacić koszty przesyłki. Dzwonię do …….. niestety nie odbiera/ rozłącza/ nie odbiera / rozłącza.

Uważajcie Panie i Panowie wysyłając coś w okolice Kartuz – tylko uprzednia wpłata na konto.

Dopisuję Kartuzy  obok Kosumc do mojej Czarnej Listy. Może jednak założymy na Forum kącik gdzie będziemy się ostrzegać przed podobnymi przypadkami.

Wątek z Kusumcami w tle tutaj   https://pfmrc.eu/topic/81384-drodzy-koledzy/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią, masz miękkie serce to miej twardą dupę.

Ja po kilku takich akcjach nie wysyłam nic za pobraniem, tylko wpłata, a jak komuś nie pasuje to nie zmuszam, znajdzie się inny chętny na dany towar...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zalesvw napisał:

Jak to mówią, masz miękkie serce to miej twardą dupę.

Ja po kilku takich akcjach nie wysyłam nic za pobraniem, tylko wpłata, a jak komuś nie pasuje to nie zmuszam, znajdzie się inny chętny na dany towar...

Darek,

teoretycznie masz rację...ale spójrz  na to od strony kupującego... nie znam sprzedającego, wysyłam mu kasę na konto i zamiast zamówionych kogutków dostaję glinę na kogutki ew tzw "figę",  bo jak to mówią  kto ma miękkie serce to ma twardą dupę....

Aledrogo czy eBay to inna bajka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od strony kupującego również znam temat, nie tylko sprzedaję, bo bardzo dużo też kupuję. I w tym przypadku też wolę zrobić wpłatę niż czekać na donosiciela z kasą.

Paczek pobraniowych nie wysyłam i tyle, chyba że to już któraś z kolei paczka do danej osoby, zresztą znajomym wysyłam w ciemno bo wiem że kasa dla mnie będzie jak nie jutro to za tydzień.

Raz tylko musiałem zgłaszać sprawę na policji, i już samo info o tym poskutkowało natychmiastowym doręczeniem paczki z umówionym towarem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, zalesvw napisał:

Od strony kupującego również znam temat, nie tylko sprzedaję, bo bardzo dużo też kupuję. I w tym przypadku też wolę zrobić wpłatę niż czekać na donosiciela z kasą.

Paczek pobraniowych nie wysyłam i tyle, chyba że to już któraś z kolei paczka do danej osoby, zresztą znajomym wysyłam w ciemno bo wiem że kasa dla mnie będzie jak nie jutro to za tydzień.

Raz tylko musiałem zgłaszać sprawę na policji, i już samo info o tym poskutkowało natychmiastowym doręczeniem paczki z umówionym towarem. 

wklejam zasadę zalecana przez OLX

"Wpłata z góry zawsze obarczona jest sporym ryzykiem. Może się tak zdarzyć nie tylko przy kupnie przedmiotu, ale także przy opłacie za usługi oraz gdy Sprzedający prosi o zapłatę za przesyłkę darmowego przedmiotu. W ten sposób możesz stracić pieniądze i nigdy nie zobaczyć zamówionego towaru.

Jeśli już decydujesz się na przelew, sprawdź w internecie, czy podany przez Sprzedającego numer konta bankowego nie był wykorzystywany w nieuczciwych celach. W żadnym razie nie wysyłaj pieniędzy za granicę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, d9Jacek napisał:

Darku,

usunąłeś swoje posty ale to nic nie  dało bo one cały czas są dostępne i kazdy może przeczytać co powypisywałeś..;)

moich nie możesz usunąć?

Nie pisz bzdur. Nic nie usuwałem, ani swoich ani twoich postów, nie rób ze mnie idioty. U mnie wyświetla się normalnie, jak sam coś namieszałeś to nie miej pretensji. Nie mam czego się wstydzić, przedstawiłem swoje zdanie na temat, a ty usiłujesz mi wmówić że jestem głupi i się chowam...  Zakończmy tym tą durną pyskówkę bo nic nie wnosi, każdy płaci i wysyła jak chce i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, jarek996 napisał:

 Ale zawsze mozne je IGNOROWAC ?

Jarek,

masz racje, można ,trzeba jednak również myśleć ale i czasami warto też czytać to co piszą inni, w tym przypadku co powypisywał kol zalesvw..

zachowania Bartka nie komentuje , rozumiem pandemia, pogłębia frustrację wspomnianego  ale   nie warto kopać się z koniem

możecie Panowie wysyłac kasę w ciemno, ale jak  Was oszukają , i dostaniecie  cegłę zamiast wymarzonego silnika to nie żalcie się na Forum , chącemu nie dzieje się krzywda...

dla mnie EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, d9Jacek napisał:

Jarek,

masz racje, można ,trzeba jednak również myśleć ale i czasami warto też czytać to co piszą inni, w tym przypadku co powypisywał kol zalesvw..

zachowania Bartka nie komentuje , rozumiem pandemia, pogłębia frustrację wspomnianego  ale   nie warto kopać się z koniem

Odczep się ode mnie, z łaski swojej. Dałem Ci minusa, bo Twój post wobec Darka był niepotrzebnie ironiczny, a w swoim tonie zaczepny.

Weź to na klatę i naucz się przyjmować krytykę, a nie robić wycieczki ad personam do kolejnych osób, okraszone kopą emotikonek, które Ty uważasz za żartobliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

43 minuty temu, Bartek Piękoś napisał:

Weź to na klatę i naucz się przyjmować krytykę, a nie robić wycieczki ad personam do kolejnych osób, okraszone kopą emotikonek, które Ty uważasz za żartobliwe.

 

Bo te emotikony to nie są po to żeby post był żartobliwy.

Te emotikony są po to, żeby móc mówić co ślina na język przyniesie, a w razie czego móc się wycofać zasłaniając się żartem.

Ot taka prymitywna taktyka manipulacyjna...

 

I normalnie, bym o tym nie pisał, ale jak widzę coś takiego:

11 godzin temu, d9Jacek napisał:

możecie Panowie wysyłac kasę w ciemno, ale jak  Was oszukają , i dostaniecie  cegłę zamiast wymarzonego silnika to nie żalcie się na Forum , chącemu nie dzieje się krzywda...

dla mnie EOT

To mi się robi gorzej.

A to dlatego, że jest to nic innego niż obwinianie poszkodowanego, że spotkało go coś złego.

A to jest problem znacznie głębszy, głęboko zakorzeniony w ludzkim sposobie myślenia, totalnie paskudny i zwyczajnie prymitywny...

Kolega, gdyby jego to spotkało, już raczej nie broniłby tak tego sposobu myślenia...

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak  może do wiadomości, że oszustwo czyli sprzedaż cegły nie ma dolnej granicy kwoty od której się coś dzieje. Kolega miał sytuację, że zapłacił i nic nie zostało wysłane, ostatecznie sprawa skończyła się w sądzie, pieniądze odzyskał wcześniej, ale gość sprzedający miał przechlapane.

Więc czy za pobraniem, czy płatne z góry nie ma znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamiast komentarza do komentarzy....tu wątek dla przypomnienia jak to często mozna zmienic zdanie

 

 

 

W dniu 9.08.2020 o 23:17, Patryk Sokol napisał:

Kolega, gdyby jego to spotkało, już raczej nie broniłby tak tego sposobu myślenia..

Patryk, i tu się mylisz...spotkało...i co z tego....chcesz znać szczegóły ????

Edytowane przez d9Jacek
poprawiłem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.08.2020 o 22:35, Bartek Piękoś napisał:

Odczep się ode mnie, z łaski swojej. Dałem Ci minusa, bo Twój post wobec Darka był niepotrzebnie ironiczny, a w swoim tonie zaczepny.

Weź to na klatę i naucz się przyjmować krytykę, a nie robić wycieczki ad personam do kolejnych osób, okraszone kopą emotikonek, które Ty uważasz za żartobliwe.

 

A gdyby to odemnie zależało, bylbym moderatorem, to nie minusika ale bana bym koledze przywalił.

Większość postów jest zaczepnych i w większości przypadków na tematy mało modelarskie.

Może by tak pochwalić się modelami? Lataniem? Załozyć relację z budowy...? A nie tylko psuć atmosferę na forum, kolego d9Jacek?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, merlin71 napisał:

Może by tak pochwalić się modelami

 nie  muszę się chwalić swoimi osiągnięciami, a takowe mam .. nie znasz mnie ....Ci co znają to doceniają... to nie FB

to jest Hyde Park, nikogo nie obrażam a to ,że mogę mieć inne zdanie  niz niektórzy ... no cóz to jest wolny kraj i czasy tzw "zapisu" juz dawno minęły...całe szczęcie

zgłos wniosek Moderatorowi, żeby mnie zbanował

 

27 minut temu, merlin71 napisał:

gdyby to odemnie zależało

hmm....na Mysiej  2 pracowałes ?

odnies się merytorycznie do tematu w którym raczyłes napisać tego posta bo to jest istotne a nie do mnie

Edytowane przez d9Jacek
uzupełnienie wiadomości
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, nie znam Cię, a może chętnie bym poznał, i może nie tylko ja.

Nie musisz chwalić się modelami, ale mógłbys. Wydaje mi się że były by to bardziej wartościowe posty, biorąc pod uwagę to na jakim forum jesteśmy, niż takie pyskówki do każdego...

Co Ci do tego gdzie pracowałem?

Nie mam zwyczaju biegać na skargę i niczego nie będę nigdzie zgłaszał.

Jak słusznie zauważyłeś, to jest hyde park, i tutaj takie klepanie ujdzie... Tylko chciałbym żebyś się czasem zastanowił co piszesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, merlin71 napisał:

Masz rację, nie znam Cię, a może chętnie bym poznał, i może nie tylko ja.

Nie musisz chwalić się modelami, ale mógłbys. Wydaje mi się że były by to bardziej wartościowe posty, biorąc pod uwagę to na jakim forum jesteśmy, niż takie pyskówki do każdego...

5 minut temu, merlin71 napisał:

Co Ci do tego gdzie pracowałem?

Nie mam zwyczaju biegać na skargę i niczego nie będę nigdzie zgłaszał.

Jak słusznie zauważyłeś, to jest hyde park, i tutaj takie klepanie ujdzie... Tylko chciałbym żebyś się czasem zastanowił co piszesz. 

zajmuję się  ( teraz ) modelami w skali 1:1...a więcej znajdziesz w moim profilu

 

"Co Ci do tego gdzie pracowałem"... nic, ale masz zapędy cenzorskie

 

"i tutaj takie klepanie ujdzie"... tak .można napisać każda głupotę a pózniej wykasowac posty

a wracając do poznania się....sądzę ,że moglismy się spotkac lata temu w okolicach Szczecinka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, merlin71 napisał:

Tylko chciałbym żebyś się czasem zastanowił co piszesz. 

 

Nie tylko Ty chcialbys ?

 

"Nasz" Jacus od niedawna stal sie takim forumowym "pol-trolem" ; jest doslownie WSZEDZIE i prawie wszedzie nastawiony na atak !  

Ma do tego kilku kompanow , ktorzy mu zawsze "przyplusuja" ( nawet wiem dlaczego ? ) jakis jego kolejny "psztyczek"  i pozniej razem sie ciesza , ze komus "przywalili". 

 Niby kolekcjonuje silniki i sie na nich zna , ale nikt nigdy nie widzial jakie posiada , niby zna sie na modelach , ale nikt nigdy tych modeli  nie widzial   , niby zna sie na lataniu , ale nikt nigdy nie widzial jak ( i czym )  lata ..... 

Ja go juz dawno sam zbanowalem i od tego czasu nasze forum znowu zaczelo przynosic mi radosc .    Moze po prostu zrobcie tak jak ja. Jest taki wspanialy forumowy "instrument" , jak  IGNORUJ  i gwarantuje , ze czasem po jego zastosowaniu , zycie ( przynajmniej to

forumowe )  staje sie piekniejsze !!!

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.