Skocz do zawartości

Odbiornik dla Radiomaster TX 16S


niziel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.
Chciałem prosić Was o poradę.  Buduję RWD-5 z firmy Eljot (rozp 2,04m) z silnikiem OS MAX 46AX, i zbliżam się powolutku do końca, więc stoję przed wyborem odbiornika i pakietu. Mam zamontowane serwa (5szt) Hitec HS-322HD i zdecydowałem się na zakup aparatury Radiomaster TX 16S.  Zanim zabiorę się za wyważanie modelu, chciałbym to wszystko zamontować.

Doradzicie mi proszę, jaki odbiornik i pakiet byłby odpowiedni do tego modelu i tego nadajnika?

Dziękuję i pozdrawiam
Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Akurat ten nadajnik działa z większością odbiorników dostępnych na rynku. Z popularnych nie współpracuje z odbiornikami Radiolink.

Masz do wyboru dedykowane odbiorniki Jumper, wszystkie FrSky (ACCST) i FlySky, Orange i wiele innych.

Z najnowszym oprogramowaniem modułu 4in1 już współpracuje z odbiornikami Radiolink tak naziemnymi jak i lotniczymi. 

 

Edytowane przez ksdl
Nowy soft dla modułu 4in1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Temat będzie aktualny - odświeżam temat w innym kontekście.

Jest dużo odbiorników współpracujących z Radiomaster/Eachine TX16S ale jaki odbiornik (protokół) wybrać, żeby link był pewny i zasięg odpowiedni? 

Mam odbiorniki FlySky, ale do następnych modeli mógłbym kupić inne odbiorniki. Tym bardziej że odbiorniki FlySky już nie są tanie. Są oryginały odbiorników Futaby, FrSky czy Spectrum, są odbiorniki Radiomaster i Jumper. Co wybrać? Do mojego latania wystarczy mi (na razie?)  zasięg 1000 m w powietrzu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof, dziękuję za podpowiedź.

Te odbiorniki są z różnymi oprogramowaniami LBT i FCC. Mam mieć 15.12.2021 :) konkretnie Eachine TX16S, to też jest Radiomaster. Czy wybrać  LBT czy FCC? Rzeczywiście to fajny odbiornik bo ma SmartPort w odróżnieniu od innych odbiorników Radiomaster i cenę taką samą.

Chciałem też kupić do szybowca FrSky G-RX6. Czy orientujesz się, czy odczytam na TX16s dane z wariometru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telemetria działa prawidłowo, tak jak pisał Józef wersja softu jest obojętna bo można ją samemu zmienić, funkcjonalnie to pełny odpowiednik FrSky X8R, w odróżnieniu od Jumper R8 który trzeba poprawiać w zależności od serii na jaką się trafi (mam obydwa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Józef, pisałeś w innym wątku, że masz też oryginalny S8R. Jest też  tam żyroskop działający na TX16S ?

Jednak chyba dopiero na wiosnę wypróbujemy jakość linku TX16s z S8R, R168, FS-iA6B, Jumper itp. Czy zasięg TX16S będzie lepszy na odbiornikach Radiomaster czy na odbiornikach FrSky?

R168 jest na HK, już nie tak tanio. Czy R168 ma żyroskop? W opisie nie ma słowa o tym. Nie wiem czy wykorzystam kiedykolwiek żyroskop, ale podobnie jak Ty, kupię pewnie S8R i R168.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jest to S6R udało mi się to zestroić z nadajnikiem TX16S,  pomocny był filmik na youtube.https://www.youtube.com/watch?v=BObseyO1cjE Świetnie to działa  w warunkach domowych, zobaczymy wiosna. Żyroskop jest idealny. Odbiorniki R168 nie mają żyroskopu. Żyroskop jest dobry przy niesprzyjającej pogodzie (wiatr) Natomiast R168 jest kopią FrSky jakieś wyszły nieścisłości  radiomaster wstrzymał produkcję, co do zasięgu jest filmik na yotubie  jak facet dokonuje pomiarów.  Nie jest źle. Tylko pamiętaj w tych odbiornikach trzeba ustawić  opcję dostrojenia.

Piszesz w poście R168 jest na HK, już nie tak tanio. nie wiem co to jest HK  Moje dwa kosztwały 114 zł z Banggod na początku roku.

Przesyłam instrukcję pl.

 

Odbiornik radiomaster 168.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dziękuję, HK to sklep Hobby King.

Na tej stronie https://youtu.be/-WjhzbVZTIw

 

 

 

w 3 minucie i 46 sekundzie filmu pojawia się tabela która posiadaczy TX16S nieco rozczaruje. Co prawda 1000 m zasięg jest bez problemu, tyle mi wystarczy do latania 2-3 metrowymi modelami, ale FrSky i FlySky są lepsze. Nie ma próby "krzyżowej" zasięgu tzn. nadajnik TX16s a odbiornik FrSky np. X8R.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie znalazłem, ale też i mocno nie szukałem, czy Radiomaster TX16S obsługuje odbiorniki FrSky z protokołami ACCESS?

Nie piszą, że obsługuje, więc pewnie nie obsługuje.

A czy z zewnętrznym modułem R9M i odbiornikami serii R9 obsługuje ACCESS? 

Proszę o sprawdzone informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Tak jak wyszedł z fabryki nie obsługuje ACCESS.

Koledzy ze wschodu opracowali banalnie prosty myk do uruchomienia ACCESS z modułem R9M, o ile pamiętam to 2 odcinki przewodu wlutowane w odpowiednie miejsca plus zmodyfikowany soft.

Jest to dokładnie opisane na RCG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Udało mi się polatać radiem TX16S z odbiornikiem FrSky S6R kupionym od 77Hobby. Zaprogramowałem go jak na YT link https://www.youtube.com/watch?v=BObseyO1cjE

Oczywiście jest z żyroskopem

Pierwsze loty nawet fajne oczywiście bez żyroskopu.

Tutaj mam pytanie do forumowiczów

Siła sygnału wysoka ale z chwilą posadzenia modelu na trawie, następuje brak sygnału.

Dopiero wykonałem parę lotów i nie wiem czy to tak ma być.

Model Tenet z pianki  kadłub ze styropianu oklejony obustronnie pianką 3mm silnik z tyłu.

Fajny do nauki latania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten brak zasięgu może być nuralny - u mnie i kolegów z lotniska jak nadajnik frsky i odbiornik frsky są za blisko siebie - tak do 1-2m to pada telemetria, ale odbiornik działa. Na większych odległościach problemów nie powinno być. Nie wiem jak z radiomasterem - potestuj może jest podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.