Skocz do zawartości

Odbiornik dla Radiomaster TX 16S


niziel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

To że odbiornik FrSky S6R/S8R da się zbindować z TX16S to wiadomo, ale nie znalazłem filmu pokazującego bindowanie odbiornika Archer SR10+ z TX16S. Jestem przed kupnem odbiornika FrSky z żyroskopem i patrząc rozwojowo pomyślałem o SR10+, bo nowszy. Działa on w protokołach ACCESS i ACCST D16. Do S6R trzeba podłączyć sensor napięcia FLVS żeby w telemetrii odczytać napięcie zasilania silnika  a w SR10+ jest wejście AIN2 działające od 0 do 35V, więc nie trzeba  już kupować FLVS. 

Czy ktoś z forumowiczów bindował TX16S z SR10+ ? Różnica w cenie żadna, ale chcę mieć pewność, że da się  zbindować TX16S z SR10+.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na facebooku tłumaczenie

NIE jest to możliwe, ponieważ FrSky nie zapewnia oprogramowania układowego ACCST dla tego konkretnego RX. Jest to tylko odbiornik ACCESS, dlatego może współpracować tylko z wersjami ACCESS radiotelefonów FrSky... Moduł Radiomaster 4w1 NIE jest kompatybilny (i nigdy nie będzie) z ACCESS, ponieważ FrSky stworzył ten protokół wyłącznie dla swoich najnowszych radiotelefonów. Radiomaster jest kompatybilny z oprogramowaniem sprzętowym FrSky ACCST, więc musisz poszukać RX, który można sflashować z takim oprogramowaniem (frsky wydało takie). Istnieje kilka odbiorników FrSky, które oryginalnie są dostarczane z ACCESS fw z OTA i ACCESS napisanymi wszędzie, ale jednocześnie są również wstecznie kompatybilne z ACCST

Jeśli  to jest ACCESS  być może nie zblindujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Józef to Ryszard ma rację Archer SR10+ jest odbiornikiem nowej generacji i nie wymaga flashowania by bindować się z ACCST.

Ten odbiornik sam rozpoznaje w jakim trybie pracuje nadajnik (ACCESS czy ACCST) i w takim się binduje.

W związku z powyższym da się jak najbardziej zbindować z Radiomaster TX16S.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi się wydawało, że zbindują się. Ino czy nie będzie problemu z ustawieniami wykorzystującymi żyroskop i akcelerometr. Instrukcja jest dość długa i oparta na ETHOS, więc będę operował skryptami LUA. Model - klasyczny akrobat. Co prawda ETHOS jest dostępny pod Windows, ale czy połączy się z TX16S ? . Jest program Free Link do konfigurowania S6R i S8R i, mam nadzieję, również SR10+. Tylko muszę jeszcze znaleźć coś do połączenia PC-ta z SR10+ przez Smart Port,  chyba STK będzie dobre. Macam jeszcze, ale jutro chwycę ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem ile masz miejsca, i co w twoim odczuciu jest zgrabne, ale do latania lidlem przerobione na latające skrzydełko używałem flysky fs-x6b, 6 kanałów PWM i możliwość podpięcia kabelków do wtyku balansera w pakiecie aby mieć odczyt napięcia na aparaturze. I z osobistego doświadczenia mogę polecić, chociaż wiem, że nie każdy ufa tej marce i do jakichś bardziej kosztownych modeli rzeczywiście mógłbym się zastanawiać nad zainwestowaniem w jakiś lepszy system.
Przykładowy link do odbiornika:
https://rc-team.pl/odbiorniki/103344-odbiornik-fs-x6b-013039.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.02.2023 o 22:59, ksdl napisał:

Józef to Ryszard ma rację Archer SR10+ jest odbiornikiem nowej generacji i nie wymaga flashowania by bindować się z ACCST.

Ten odbiornik sam rozpoznaje w jakim trybie pracuje nadajnik (ACCESS czy ACCST) i w takim się binduje.

W związku z powyższym da się jak najbardziej zbindować z Radiomaster TX16S.

 

Nie mogę zbindować mojego TX16S z SR10+. Nowy odbiornik przyszedł z horusrc w ciągu 14 dni. Próbowałem wszystkie protokoły FrSky x i FrSky X2 i nic. Palą się diody: żółta i czerwona i nic. Mam najnowsze oprogramowanie firmowe mm-stm-serial-aetr-v1.3.3.20.bin Bindowałem nawet z ustawieniami "RF Freq. fine tune" dla +/- 30 i tez nic.

Jest nadzieja, że jest wadliwy, ale to mała szansa. Nie mam gdzie sprawdzić na nadajniku FrSky. Na stronie frsky-rc brak oprogramowania dla SR10+, tylko skrypty LUA. Może jest jakiś myk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem jeszcze fizycznie tego odbiornika (zbyt nowy).

Przejrzałem jeszcze raz wszystko co dostępne na jego temat to w ACCST D16 wychodzi że ma się bindować w trybie ACCST D16v2

czyli w Multiprotokole to FrSky X2.

Nigdzie nie ma info o kompatybilności FCC lub LBT EU więc wygląda że ma oprogramowanie podobne do UNI-FW z Aloft Hobbies przy którym odbiorniki też nie wymagają flashowania (mają obydwa softy i same wybierają właściwy).

Z dostępnych materiałów wychodzi że bindowanie i konfiguracja ma być przez skrypt LUA.

W trybie rejestracji powinna się świecić najpierw czerwona i zielona dioda.

Rozumiem że bindowanie robisz z poziomu utworzonego modelu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem temat na RC Groups.com i niestety na tą chwilę jest tylko taki odzew :

 

Został przetestowany przez kilka osób. Działa dobrze z radiem FrSky, może występować problem z nieprawidłowym wiązaniem MPM

W tej chwili jest otwarty problem dla odbiorników MPM i Archer Plus:

https://github.com/pascallanger/DIY-...ule/issues/ 814

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, zywasmierc napisał:

Jak w tym x6b się podpina serwa? Bo na zdjęciu nie wiem jak to wyglada na zywo.

 

A jakis lepszy odbiornik? Rozmiar jak minima 6e

Innych odbiorników nie używałem, i nie szukałem w sumie za bardzo, a w tamtym odbiorniku jest wtyczka i kabelek w zestawie z wyprowadzeniem sygnałów samych z odbiornika, osobiście na kawałku płytki do lutowania zalutowałem sobie tyle pinów ile kanałów potrzebowałem i zlutowałem wspólnie masy i zasilanie, teraz nie mam tego pod ręką, ale jak będę pamiętał to zrobię zdjęcie w piwnicy jak będę jak to jest rozwiązane u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Rozumiem że bindowanie robisz z poziomu utworzonego modelu?"

Tak, z poziomu modelu. Mam odbiorniki X8, G-RX6 i G-RX8 i wszystkie bindowałem na FrSky X na LBT lub D16 (FCC). Wpięcie zasilania do SR10+ przy wciśniętym przycisku REC powoduje zapalenie się diody czerwonej i zielonej., czyli jest w stanie rejestracji. W instrukcji napisali (Uwaga: tzw. proces „rejestracji” nie jest wymagany podczas wiązania odbiornika w trybie ACCST D16.).

Poszukam kogoś o nadajnikiem FrSky, poszukam w sieci o problemach z bindowaniem D16v2. Załączam zdjęcia z zawartości karty SD.

Krzysztof - dzięki za starania i pomoc, może do początku sezonu coś się wyjaśni. 

Józef - nie korzystam z Facebooka, ale dziękuję za podpowiedź.

zdjęcie FIRMWARE.jpg

zdjęcie TOOLS.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypuszczam, że z czasem problem będzie rozwiązany  MULTI-module jest na liczbie końcowej 20. Na pewno będą nowe.

Bocian - ja też byłem wrogiem facebooka nigdy nie zaglądałem tam. Nie kumam po angielsku,  sytuacja zmusiła mnie  dogaduje się przez translator.

Tłumaczenia angielskiego są świetne.

Niestety jak chodziłem do szkoły zmuszony byłem  uczyć się ruskiego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem angielski, ale nie trenowany, więc też używam translatorów, szczególnie na YouTube.

Wysłałem zapytanie do Radiomasterrc po utworzeniu konta, może odpowiedzą. Zauważyłem, że FrSky publikuje wersje oprogramowania D16v2 dla niektórych odbiorników, np. RX6, G-RX8, S8R które działają w ACCESS i ACCST D16v2, ale pewnie te nowe fabrycznie są w ACCESS. Nie widziałem oprogramowania w ACCESS. 

Krzysztof, zapewne wiesz, czy odbiornik z oprogramowaniem D16v2 działa z wcześniejszym nadajnikiem w D16? Pewnie nie, czytałem opinie z 2020 roku o, jakoby, błędach w transmisji i "szyfrowaniu", pewnie wstecznie działa tylko w D8 z niektórymi modułami.

Czy ktoś zbindował TX16S z odbiornikiem FrSky D16v2 ?

Jeśli ktoś z okolic Pionek (koło Radomia) ma nadajnik FrSky z wgranym oprogramowaniem D16v2 - to proszę o kontakt, bo chciałbym podjechać i sprawdzić, czy mój odbiornik SR10+ jest sprawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.