Skocz do zawartości

Odbiornik dla Radiomaster TX 16S


niziel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale są też dobre wiadomości: udało mi się zbindować mój nadajnik z Flysky FS-IA6B! Dziękuję wszystkim za podpowiedzi i wsparcie, wróciła mi wiara w postęp  😃. Jak na teraz to nie będę kusił złego przechodzeniem na polskie menu, ale kto wie, co wiosna przyniesie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Jak masz program companion na komputerze to możesz spróbować. Mnie chyba z pięć razy zamurowało radio i sobie poradziłem.

Program musi być Opentx wersji ostatniej jest w internecie.

W tym programie ustawiasz profil radia tak jak w załączonym skanie.

Podłączasz radio z komputerem   kablem usb na górze przy antenie, nie włączając radia.

Następnie ten poprawny plik binarny  bin zapisz na komputerze w miejscu gdzie będziesz wiedział gdzie się znajduje.

Kliknij po lewej stronie kółko ze strzałką  ZAPISZ FIRMWARE DO RADIA otworzy się okienko i SFLASZUJ  FIRMWARE  wówczas załaduj ten plik binarny w to miejsce.

Potem naciskasz  Zapisz do radia.

Czekasz jak cała operacja się przeprowadzi. Na końcu będziesz miał informację o sukcesie.

Korzystałem i mnie się udawało.

 Film na YT co link wysyłałem też jest b dobrym sposobem,  program gościu fajnie tłumaczy można to ogarnąć Program pobierasz jest tam strona.

Tłumaczenie programu i krok po kroku wysyłam tobie w pdf.

Zrzut ekranu (430).png

Tryb DFU przywracający radiomaster.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeżeli masz odbiornik R86V2 to da się go zbindować w jednym z trzech trybów D8, D16v1 i S-FHSS (Futaba).

Jeżeli to odbiornik R86 to binduje się tylko w D8.

W obydwu przypadkach pamiętać trzeba jeszcze że to FCC (NON EU).

Thre Single flashes dla  D8  to ilość błyśnięć  diody informująca że  aktualnie odbiornik można zbindować w D8,

podwójne błyski dla D16v1 i potrójne błyski dla S-FHSS.

Sugeruję bindowanie w D16v1 FCC w przypadku R86V2, jeżeli to R86 to tylko tryb D8 FCC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Mam wersję V2. W instrukcji są 3 tryby D8 D16 i S-FHSS. Jaka jest różnica między D8 a D16? Na YT widziałem testy i na D16 osiągano większe zasięgi ale zaś chyba na forum RC Group pisali, że D8 bezpieczniejsze bo na D16 gubił się zasięg. 15 lat z Graupnerem na 35 MHz zrobiło swoje. Przeskok technologiczny konkretny😆.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym użył D16v2 ale takiego mu nie wgrali, zostaje D16v1.

Tak uzupełniająco to czy to D8 czy D16v1 to obydwa muszą być w FCC (NON EU - cały świat), w EU obydwa teoretycznie nielegalne a w reszcie świata jak najbardziej ok 😜.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jerzy_R napisał:

W EU "nielegalny" jest tryb D8.

Kolego, nie tylko D8, "nielegalne" są też pozostałe protokoły jeżeli są w FCC a nie EU LBT.

Ten odbiornik ma oprogramowanie zgodne tylko z FCC.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

2 godziny temu, ksdl napisał:

"nielegalne" są też pozostałe protokoły jeżeli są w FCC a nie EU LBT

A jaka jest różnica między D16v2 (D16v1) w FCC i EU LBT?

Różnice są, ale tylko w przesyle danych.

FCC nadaje "gdzie chce i kiedy chce", w EU LBT nadajnik najpierw słucha, później gada.

A że w D8 nie dało się zachować kompatybilności to wzięli i wyłączyli.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jerzy_R napisał:

A że w D8 nie dało się zachować kompatybilności to wzięli i wyłączyli.

Może tak a może i by się dało, ale FrSky nie chciało żeby się dało.

Pewne jest to że tym systemem nowe nadajnik FrSky nie współpracują ze starymi odbiornikami D8 a przede wszystkim z klonami które chodzą w D8

i biznes się kręci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...
  • 3 tygodnie później...

Nabyłem z ciekawości Radiomastera 4w1 i z jednej strony fascynuje mnie, jak łatwo połączyłem się z takimi egzotykami jak Wltoys V911s i ESky, a z drugiej strony odczuwam dyskomfort, bo planowałem zastąpić mój wysłużony lecz pewny i funkcjonalny HoTT, ale wybór odbiorników okazuje się nie taki prosty.

 

Obecnie mam dwa różne systemy - MSH Brain 2 oraz Rotorfligt - i to z nimi chciałbym połączyć nowe odbiorniki. Zakres obsługiwanych protokołów jest całkiem pokaźny, ale zależy mi na wspieraniu telemetrii. W dokumentacji Braina doczytałem, że integrację z EdgeTX umożliwiają odbiorniki ze Smart Port + S.Bus  (np. seria FrSky X) albo F.Port/F.Bus, a także SRXL2 i EX Bus.

 

Nie zależy mi na pełnowymiarowych odbiornikach, bo nie potrzebuję sprzętowych kanałów; w zasadzie im mniejszy, tym lepszy.
 

Moglibyście coś polecić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne są odbiorniki ELRS  do tej aparatury potrzebny jest moduł zewnętrzny ELRS który wkłada się w zatokę z tyłu radia. Maja większy zasięg i posiadają odczyt telemetrii głównej baterii zasilającej model. Moduł zewnętrzny radiomaster micro jest sprzedawany z trzema odbiornikami, lub bez. Aby współpracowały musi być wgrane oprogramowanie w moduł zewnętrzny jak i w odbiornik.

System ELRS jest chyba teraz na fali  można tak określić. Radiomaster wydał dużo odbiorników typu ELRS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boxera można kupić z modułem ELRS . Mam Boxera ale 4in1 jestem zadowolony fajnie się nim lata. Jako że nie mam dużych dłoni dobrze mi w rękach leży.

Dokupiłem zewnętrzny moduł micro i posiadam dwa odbiorniki ELRS.

Tx16s jest nadajnikiem większym oraz  waga jest większa. Ma przewagę kolorowy ekran. Lecz niestety przy nasłonecznieniu ten walor niknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.