Skocz do zawartości

Odbiornik dla Radiomaster TX 16S


niziel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 80
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

W dniu 19.02.2023 o 23:39, bocian napisał:

Miałem angielski, ale nie trenowany, więc też używam translatorów, szczególnie na YouTube.

Wysłałem zapytanie do Radiomasterrc po utworzeniu konta, może odpowiedzą. Zauważyłem, że FrSky publikuje wersje oprogramowania D16v2 dla niektórych odbiorników, np. RX6, G-RX8, S8R które działają w ACCESS i ACCST D16v2, ale pewnie te nowe fabrycznie są w ACCESS. Nie widziałem oprogramowania w ACCESS. 

Krzysztof, zapewne wiesz, czy odbiornik z oprogramowaniem D16v2 działa z wcześniejszym nadajnikiem w D16? Pewnie nie, czytałem opinie z 2020 roku o, jakoby, błędach w transmisji i "szyfrowaniu", pewnie wstecznie działa tylko w D8 z niektórymi modułami.

Czy ktoś zbindował TX16S z odbiornikiem FrSky D16v2 ?

Jeśli ktoś z okolic Pionek (koło Radomia) ma nadajnik FrSky z wgranym oprogramowaniem D16v2 - to proszę o kontakt, bo chciałbym podjechać i sprawdzić, czy mój odbiornik SR10+ jest sprawny.

Możesz większość odbiorników z oprogramowaniem ACCST przeprogramować do ACCST D16v1 ale dla tego odbiornika takiego niema i raczej nie będzie.

Z nadajnikiem oryginalnym FrSky D16v1 też się raczej nie połączy.

Natomiast koledzy z RCGROUPS zapodali taką protezę jak tymczasowo rozwiązać problem z bindowaniem z TX16S ale musisz uzyskać gdzieś dostęp do nadajnika FrSky  D16v2, wklejam poniżej:

 

To byłby problem MPM, z którym się łączyłem.

Będzie działać, jeśli połączy się z rzeczywistym modułem FrSKy, a następnie użyje opcji klonowania modułu w MPM, ale w przeciwnym razie będzie musiał poczekać, aż twórcy projektu MPM naprawią problem ze zgodnością w MPM dla D16v2.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dzięki Krzysztof; to znaczy, że fabrycznie SR10+ jest pewnie w trybie ACCESS ale jeśli zbinduję go z nadajnikiem FrSky  w trybie ACCST D16v2 to powinien wtedy zbindować się z TX16S. Mam moduł STK i zastanawiałem się czy w ramach próby nie sflaszować jakiegoś mojego odbiornika FrSky na D16v2 i sprawdzić czy to zadzia. Jak nie zadziała to będę miał problem z powrotnym sflaszowaniem do D16, do na stronie frsky-rc nie ma takiego firmwaru.  

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Nie rozumiem po co chcesz robić jakieś kombinacje z innym odbiornikiem, pozostałe oryginalne odbiorniki ACCST FrSky bindują się z TX16S niezależnie od tego czy są FrSky D16v2 czy FrSky D16v1, wybierasz to w nadajniku.   SR10+ fabrycznie nie jest w jakimś konkretnym trybie, on się binduje automatycznie z takim w  jakim nadaje nadajnik (ACCST D16v2 lub ACCES). Najlepiej dla ciebie było by pożyczyć gdzieś moduł zewnętrzny XJT z softem D16v2, on się powinien zbindować z SR10+ i potem powinieneś sklonować go do modułu wewnętrznego 4in1 i już wtedy TX16S na module wewnętrznym będzie się łączył z SR10+ w trybie ACCST, trzeba jeszcze pamiętać o FCC i EU LBT. Jeżeli masz odbiornik z europejskiej dystrybucji to prawdopodobnie będzie EU LBT, chyba że SR10+ ma wewnątrz 3 softy i jest uniwersalny bo niestety tak naprawdę to o nim jeszcze za wiele do końca nie wiadomo, jest zbyt nowy.

Po tym już będziesz mógł zdemontować i oddać pożyczonego XJT.

Trochę kombinacji, ale to taka proteza dopóki konstruktorzy/programiści nie poprawią błędu zgodności modułu 4in1 z SR10+.

Alternatywa to zakup modułu FrSky  XJT D16v2, a tak naprawdę to obojętne czy D16v2 czy D16v1, masz STK to możesz go dowolnie zaprogramować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Józef 21 napisał:

Dobrze  rozumujesz ksdl  prawdopodobnie programiści z Edgetx to naprawią. Nie bawił bym się w takie kombinacje.

Przepraszam Józef ale programiści ani od OpenTx ani od Edgetx nic na to nie poradzą bo nie mają z tym wiele wspólnego. Aczkolwiek metoda opisana przeze mnie korzysta właśnie z możliwości tych programów - klonowanie nadajnika.

Ja tego rozwiązania nie wymyśliłem, to jest metoda podana na rcgroups jako działająca - nie wypróbuję bo nie mam takiego odbiornika.

Moje aktualne radia to oryginały FrSky z ACCESS i działaja bez kombinowania, aczkolwiek Radiomastera też mam w rezerwie.

Osobą właściwą dla rozwiązania problemu jest Pascal Langer konstruktor i programista modułu Multiprotocol TX Module 4in1 zastosowanego w tym nadajniku, w Jumper i Radioking i innych klonach i modułach. Tak jak pisałem powyżej temat jest już wrzucony na Github modułu 4in1, trzeba uzbroić się w cierpliwość  i śledzić nowe wersje softu modułu 4in1, bo tylko tam będzie kompletne rozwiązanie, lub na stronie multimodułu: https://www.multi-module.org/  ,"pascallanger" prędzej czy później to ogarnie.

Przede wszystkim będzie musiał jakoś uzyskać dostęp do odbiornika Archer Plus SR10+ a nie sądzę by go miał zamiar specjalnie kupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też trochę o tym czytałem tylko jak nadmieniałem angielskiego nigdy się nie uczyłem. Korzystam z translatora. Pewne sprawy są dla mnie magią. Ale jeszcze zastanawiam się czy Frsky celowo nowych produktów nie udostępnia. Technologia jest jego i jak chcesz korzystać kup  nadajnik,  odbiornik od Frsky. 

Radiomaster jako  pierwszy wdrożył do sprzedaż nadajnik, który można powiązać z wieloma odbiornikami  i dalej nad tym pracuje.

Nie jest to dobre dla producentów, tracą dochody od sprzedaży swoich produktów.

Obecnie posiadam radiomaster Tx16s i  Boxera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy na dużą skalę był Jumper, RadioMaster powstał na skutek oddzielenia się jednego z pomysłodawców  i założenia RadioMaster.

Obaj panowie wykorzystali bezceremonialnie projekt modułu 4in1 Pascala Langera który był wcześniej dostępny jako DIY za darmo na rcgroups.

Pierwsze wersje nadajników Jumper nie miały nawet wewnętrznego modułu tylko zatokę JR a w niej klon modułu Pascala.

Dopiero wersje 5in1 i późniejsze z ELRS  wnoszą jakiś wkład koncepcyjny z ich strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiedziałem że Jumper był pierwszy. Od okresu pandemii powróciłem do modelarstwa. Trzy lata temu nabyłem rx R168 dwie sztuki. Udało mi się zaktualizować oprogramowanie. Obecnie nie do kupienia. Tutaj wyszła niezgodność Panów ze spółki. Radiomaster musiał wycofać ten odbiornik ze sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat R168 wycofali nie przez nieporozumienia pomiędzy Jumper a Radiomaster, a na skutek działań FrSky.

Ten odbiornik był zbyt "dobrym" klonem X8R w odróżnieniu od niedorobionego Jumper R8.

Na całe szczęście FrSky wznowiło produkcję X8R i X6R.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy- ale tak z punktu widzenia prostego, niedouczonego posiadacza radiomastera, który już powoli się zastanawia, czy nie zacząć żałować, że go kupił, tak w jednym zdaniu: jaki ma sobie kupić odbiornik, powiedzmy że potrzebna mu obsługa 8 kanałów, ale taki, żeby:

  • był dostępny (obojętnie, czy polski sklep, czy z Chin)
  • żeby było pewne, że bindowanie zadziała, czyli że się tym zakupem nie rozczaruje
  • nie trzeba będzie nic "flaszować", czy jak tam to się nazywa ani "apdejtować coraz to nowszych protokołów" itd.

Wiem, że pewnie w tym rozrastającym się wątku pewnie zadowalające odpowiedzi pojawiły się może i nie jeden raz, ale wierzcie- staram się i się gubię... Będę wdzięczny jak pomożecie😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety można się pogubić a potem stracić zapał. Tyle tego jest,

Kup sobie na alli lub allegro taki odbiornik i będziesz zadowolony. Ja tak zrobiłem na początku gdy nabyłem radiomastera.

Ciekawostką jest że ten odbiornik występuję jako 6 i 10 kanałowy.

Cena ok od 75 do 100 zł

Do niego możesz dokupić czujnik napięcia  pakietu akumulatora.

Flysky.jpg

Do wszystkich posiadaczy radia radiomaster Tx16S przesyłam instrukcję obsługi radia która niedawno się ukazała wersja Edge tx 2.8.

Oczywiście po polsku.

Można pobrać plik bin z najnowszym edge 2.8.1 gdzie menu radia też jest po polsku.

Link do strony

https://github.com/pfeerick/lang-firmwares/releases/tag/release

Najlepiej ten link otwierać w przeglądarce google chrome jest tam zakładka  po polsku wówczas cały opis mamy w naszym języku.

Plik zamieszczam poniżej dla tych co nie chcą szukać. Plik jest gotowy wgrywamy go na kartę radia do folderu Firmware i  flaszujemy,  wyłączamy radio.

Następnie włączamy radio naciskając dwa skrajne trymy i jednocześnie przycisk radia. Wyświetli się bootloader i ten plik zapisujemy do radia.

IMG_20230224_211231.jpg

Instrukcja obsługi Edge TX 2.8 .pdf tx16s-PL-2.8.1-7d76d71.bin

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyszek jeżeli chcesz tani ale całkiem przyzwoity odbiornik który który się bez problemu zbinduje to możesz tak jak pisał Józef kupić praktycznie dowolny FlySky pamiętaj tylko żeby wybierać te 2-antenowe np. FS-iA10B.

A jak byś chciał trochę droższy to FrSky tak jak pisałem powyżej wznowiło X8R.

Radiomastera zbindujesz z X8R z praktycznie każdą wersją softu.

Te kupowane aktualnie będą miały wgrany soft D16v2, a w europie powinien być używany EU LBT.

Żałować nie masz czego, ten nadajnik da się zbindować z większością odbiorników które są dostępne na rynku,

nawet z tymi bardzo egzotycznymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof dzięki za informację jak zwykle coś za coś.

Dla posiadaczy Boxera plik pdf z instrukcją użytkowania Edge tx 2.8

Menu do Boxera  język polski  wgrywamy identycznie jak wcześniej opisywałem w Tx16s.

Dla tych którzy nie chcą szukać pliki bin zamieszczam.

boxer-PL-7d76d71.bin Instrukcja obsługi Edge 2.8 ekran czarno-biały.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Józef 21 napisał:

Jak sobie nie poradzisz zapraszam do Wałbrzycha.  Podaję link do filmu na YT gdzie można wybrnąć z zamurowanego radia.

 

W ustawieniach ustaw sobie język polski  wszystko zrozumiesz i postępuj jak na filmie.

Niestety komputer nie wykrywa microkarty w radiu . Chyba bez wizyty u kolegi się nie obędzie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.