Skocz do zawartości

przechowywanie silników


witold_pi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jacku można i tak można na pryźmie można i na maszynie pomiarowej np.zeiss umes taką mam w pracy,ja podałem najprostszą metodę bez jakiego kolwiek dostępu do sprzętu.Ale Witek ma na śląsku pokrzywione szyby a może całe okna szkodami górniczymi więc ma problem

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świat się kończy, tzn kończy się na szybie w dodatku krzywej a  miało być o silnikach

 

 

 

2 minuty temu, Grzesiek napisał:

,ja podałem najprostszą metodę

zgadza się , jak jest krzywa to do szklarza  z tym trzeba 

a dlaczego tokarka ??? w książce B.Krauzego o silnika  jest podana metoda sprawdzania i ew prostowania wału

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, witold_pi napisał:

Bo jak byś nie wiedział szkło jest cieczą

Koledzy maja rację,  wiesz jak się produkuje szkło metodą float na roztopionej cynie?

https://automatykab2b.pl/temat-miesiaca/46506-hutnictwo-szkla-i-metali-procesy-produkcyjne-pomiary-i-automatyzacja

 

Płaskość tafli zapewnia... grawitacja. Szkło produkowane tą metodą jest prawie idealnie płaskie(nie mylić z hartowanym czy ciągnionym) jeśli są dostatecznie małe by się nie uginać pod własnym ciężarem.

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwj3-ISvidHtAhW-A2MBHdhrCroQFjABegQIBRAC&url=https%3A%2F%2Fwww.agc-poland.pl%2Fdownload%2F390&usg=AOvVaw0gssn_Xn5qh1DFKKVrEAzz

 

Zresztą szkła używa się do produkcji np szklanych liniałów pomiarowych o dokładności nawet 0,1µm, więc każda większa nierówność niweczyłaby taką dokładność.

http://optima-electronic.my.contact.bg/en/Wcd0cbb45026cb.htm

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, witold_pi napisał:

Bo jak byś nie wiedział szkło jest cieczą

Że co???Wiekszej bzdury już dawno nie czytałem ?

Tak się składa że jestem po szkole szklarskiej-jestem technologiem szkła i pierwsze słyszę o takiej rzeczy...

To , że szkło w środku może być niezkrystalizowane nawet przez tysiące i miliony lat to nie jest powód do tego , że jest cieczą.Szkło jest w stanie skupienia stałym, choć nie krystalicznym.I twierdzenie ,że szkło jest cieczą jest błędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by uściślić-lepkość ma ciało stałe plastyczne.Szkło jest specyficznym materiałem bo ma właściwości i cieczy i ciała stałego.Wskutek tego nie można twierdzić ,że jest definitywnie cieczą, bo to nie prawda.Napisałem wcześniej ,że jest w stanie stałym choć nie krystalicznym ale tak naprawdę trzeba uścislić , że nie można go właściwie przypisać do żadnego z tych stanów.Nie jest to do dziś rozstrzygnięte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mnie uczyli kiedyś na fizyce to szkło jest cieczą przechłodzoną ale to tylko dywagacje naukowe taj jak i to że na Śląsku wszystko jest krzywe z powodu kretów żerujących na krzywdzie innych. Wracając do tematu krzywego wału jest na tyle krótki i posiada 3 średnice - gwintu, łożyska przedniego i tylnego , że nie wiem jak na płytce szklanej dałoby się sprawdzić? Mam tokarkę ale chińską i podejrzewam że bicie wrzeciona? (nie jestem ślusarzem) jest dość duże ale nie mam czujnika zegarowego :-(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem jak  jak to sprawdzić ale Ty wiesz lepiej więc kombinuj.Poraz Enty nie dostaniesz gotowego rozwiązania kozaku.Nauka to potęgi klùcz.Podpowiem tyle że można to sprawdzić za pomocą szyby i szczelinomierza a w przypadku braku szczelinomierza za pomocą kartki z zeszytu która ma 0.1mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, jarek996 napisał:

 

Ja zawsze bardzo lubilem momenty w filmach , jak gliny szly do do patologa , a on siedzi i wcina kanapki , pokazujac jakies rany postrzalowe i urwana reke ?

No a jak myślisz na zajęciach anatomii nie jadło się śniadania?

Nie jestem uparty tylko nie wiem jak niby to zrobić zakładając że mam szklany stół i szczelinomierz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, jarek996 napisał:

 

Witek jest znanym "uparciuszkiem" ?

Dla tego zamiast fisiować niech się uczu i kombinuje.Może to do niego dotrze że nie jest najmondrzejszy.?Poraz trzeci dostał kawe na ławe ale drwił .Więc niech sam ogarnia problem

PS. Witek to dlaczego nie napisałeś ze nie wiesz -nie umiesz tego sprawdzić na szybie?Tylko herezje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.