Jump to content

Rozrusznik


Ares
 Share

Recommended Posts

No właśnie , nie znam ani mocy ani prądu .Jest tylko napięcie. A pytam ponieważ zastanawiam sie jaki akumulator Pb w skrzynce zamontować. Miałem kiedyś 12Ah ale był bardzo ciężki i nieporęczny.

Rozrusznik nie miał żadnej instrukcji ,opisu na obudowie tez brak. Jedyna informacja ,że odpala silniki żarowe do 15cm3. 

Link to comment
Share on other sites

Witaj,

właśnie zszedłem do piwnicy żeby sprawdzić ile pobiera mój rozrusznik.Włączony, na pusto,nie kręcąc silnikiem żarowym pobiera 2,65 A

Kiedyś jak miałem osobny akumulator do rozrusznika, stosowałem żelowy 12V 5Ah. Potem jak dokupiłem panel zasilający z wyjściami na podgrzewanie świecy,rozrusznik i pompkę paliwa, zmieniłem na 12V 7Ah. Dla mnie zupełnie wystarczało a 7Ah nie był jeszcze "cegłą" do noszenia na lotnisko?

Pozdrawiam.

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dzięki  za konkretną odpowiedź. W takim razie 7Ah zastosuję. Gdy miałem 12Ah w skrzynce plus 2,5 lira paliwa plus narzędzia ledwo mogłem podnieść skrzynkę. 

Tak więc zdecydowanie lepiej będzie zastosować trochę mniejszy. 

Pozdrawiam

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Z powodzeniem stosuję poniższe rozwiązanie. Zajeżdżony pakiet 4s LiPol  + grzałka z jednym akumulatorem NiMh  i jest rakieta. Można też 3S zastosować.

Sam rozrusznik prafy ma już ze 20lat.

rozrusznik.JPG

Link to comment
Share on other sites

Ciekawe rozwiązanie , tylko ja akurat stosuję już od kilku lat panel więc stamtąd żarzę świecę i nie ma sensu w moim przypadku kupować grzałki z akumulatorem. Nieduży akumulator żelowy załatwia sprawę. 

Niemniej jednak Twoje rozwiązanie ma tę zalete ,że jest bardzo poręczne i nie trzeba nosić całej ciężkiej skrzynki na start.Idealne do modeli na uwięzi: do kręgu bierzesz tylko 2 rzeczy ,odpalasz odsuwasz na bok i już.

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.