Skocz do zawartości

Szkolny model akrobacyjny na uwięzi razy 4


Paweł Prauss

Rekomendowane odpowiedzi

Buduj Akrobatka. Wprawdzie był pod silnik 2,5cm ale jak go lekko zrobisz do nauki może być. Możesz też  tak zbudować kadłub aby można było alternatywnie  włożyć 2,5 cm. Oczywiście latanie przy słabym wietrze  bo to mały model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Sylwestrze, mam mnóstwo różnych planów małych uwięziówek dlatego myślałem żeby wybrać coś z tego ale skoro Pan poleca Arrobatka to poszukam planów właśnie tego modelu.

Technicznie z budową nie będzie problemu, ponieważ modelarzem jestem 20 lat a modeli rc zbudowałem kilkanaście (wcześniej też kilka swobodnie latających). To z pewnością ułatwia budowę więc jak trzeba to zrobię lekko i mocno. 

Będzie to dla mnie nowe doświadczenie w modelarstwie i nie ukrywam że chcę spróbować. Być może mi się spodoba. 

Myślę że też ewentualny przyszły start w zawodach(dla zabawy) jest pod względem sprzętowym łatwiejszy ponieważ zawodnicze model rc to już w tej chwili tylko  konstrukcje fabryczne: niesamowicie drogie. W uwięzi nadal się buduje modele i to jest też bardzo fajne. Oczywiście koszty pewnie też są wysokie zwłaszcza elektryków ale jednak niższe niż w rc. Narazie buduję model motoszybowca rc także pracy na modelarni nie brakuje ale zimą może pomyślę o uwięzi. 

Pozdrawiam serdecznie Arek 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ares napisał:

Panie Sylwestrze, mam mnóstwo różnych planów małych uwięziówek dlatego myślałem żeby wybrać coś z tego ale skoro Pan poleca Arrobatka to poszukam planów właśnie tego modelu.

Technicznie z budową nie będzie problemu, ponieważ modelarzem jestem 20 lat a modeli rc zbudowałem kilkanaście (wcześniej też kilka swobodnie latających). To z pewnością ułatwia budowę więc jak trzeba to zrobię lekko i mocno. 

Będzie to dla mnie nowe doświadczenie w modelarstwie i nie ukrywam że chcę spróbować. Być może mi się spodoba. 

Myślę że też ewentualny przyszły start w zawodach(dla zabawy) jest pod względem sprzętowym łatwiejszy ponieważ zawodnicze model rc to już w tej chwili tylko  konstrukcje fabryczne: niesamowicie drogie. W uwięzi nadal się buduje modele i to jest też bardzo fajne. Oczywiście koszty pewnie też są wysokie zwłaszcza elektryków ale jednak niższe niż w rc. Narazie buduję model motoszybowca rc także pracy na modelarni nie brakuje ale zimą może pomyślę o uwięzi. 

Pozdrawiam serdecznie Arek 

 

W temacie Proporcje modelu  akrobacyjnego  jest zamieszczony plan Akrobatka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Ares napisał:

Panie Sylwestrze, mam mnóstwo różnych planów małych uwięziówek dlatego myślałem żeby wybrać coś z tego ale skoro Pan poleca Arrobatka to poszukam planów właśnie tego modelu.

Technicznie z budową nie będzie problemu, ponieważ modelarzem jestem 20 lat a modeli rc zbudowałem kilkanaście (wcześniej też kilka swobodnie latających). To z pewnością ułatwia budowę więc jak trzeba to zrobię lekko i mocno. 

Będzie to dla mnie nowe doświadczenie w modelarstwie i nie ukrywam że chcę spróbować. Być może mi się spodoba. 

Myślę że też ewentualny przyszły start w zawodach(dla zabawy) jest pod względem sprzętowym łatwiejszy ponieważ zawodnicze model rc to już w tej chwili tylko  konstrukcje fabryczne: niesamowicie drogie. W uwięzi nadal się buduje modele i to jest też bardzo fajne. Oczywiście koszty pewnie też są wysokie zwłaszcza elektryków ale jednak niższe niż w rc. Narazie buduję model motoszybowca rc także pracy na modelarni nie brakuje ale zimą może pomyślę o uwięzi. 

Pozdrawiam serdecznie Arek 

 

Poszukaj na forum, publikowałem tam kilka modeli . Co do kosztów elektryków to początki są drogie ,potem tylko aku  raz na sezon przy intensywnym lataniu  Jeżeli latasz elektrykami w rc to tylko Spin 66 i timer od koszt ok 230 euro. W uwięzi też większość lata modelami z fabryki . U nas w kraju jeszcze budujemy sami wcale nie gorsze. Życzę sukcesów, jakby co służę pomocą .

 

Pozdrawiam

Sylwester

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, sylkub napisał:

W uwięzi też większość lata modelami z fabryki . U nas w kraju jeszcze budujemy sami wcale nie gorsze. Życzę sukcesów, jakby co służę pomocą .

Dziękuję za miłe słowa. Nie sądziłem że w uwięzi ludzie latają modelami z fabrykim. Byłem pewien że nadal większość buduje.Dobrze że w Polsce jeszcze robi się modele. To cieszy. 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mała aktualizacja tematu?

91CF09AC-059B-4343-B4CC-B669850965C7.jpeg

Końcówki płatów pomalowane żywicą w celu impregnacji i zabezpieczenia przed paliwem.

46CA7F47-EE4E-4E0E-B32C-CCF612496866.jpeg

Trochę tego towaru jest...

1A3A54F4-DB36-4AC7-8552-A903AD1E63C7.jpeg

25979AFC-3198-4589-9E22-0C61AB79C567.jpeg

Przyklejanie listewek spływu.

5DDFACA3-30E8-4633-844E-133DBF58C8C5.jpeg

CCFD3CC3-6D8D-4461-8112-A8BF3E634345.jpeg

Struganie już przyklejonych...

F2AA7212-F270-42CC-B729-F1EDEDAD9A09.jpeg

A tak podłoga wygląda po pracy ?

9AE9DFE3-EE09-4F19-885E-39E5CE8220FD.jpegA0F15256-5FC4-452F-97D7-DCC4EE9B479B.jpeg

75EAD9E4-1557-408F-A4F9-10237329CDD7.jpegDB94CB89-7E7A-4698-BA73-173885C5575E.jpeg

Wiercenie otworków pod zawiaski.

17F6CFB8-4CCB-4930-8C5F-FD17D69C25B8.thumb.jpeg.12c1aef72576f5c0c3fe7b5ec2514016.jpeg57379D84-3967-4008-AFEA-CA3E06E50640.jpeg

No i powiercone, a za pomocą prostego przyrządu widocznego po prawej stronie wykańczam gniazda zawiasków.

Efekty widoczne.

24C9F271-BE7C-43A2-B282-84A22648723E.jpeg

W tak zwanym międzyczasie młody buduje swój modelik metodami bardziej zbliżonymi do tradycyjnych...jak dla mnie o wiele lepszymi i bardziej efektownymi, ale to już tylko i wyłącznie kwestia gustu...

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajno , buduj , pokazuj i zachęcaj. 

To jest klasyczne modelarstwo. Nigdy nie należałem do modelarni ale zawsze bardzo mi się takie kluby i ich atmosfera podobały.Tak więc zazdroszczę.

Dziś jako dorosły człowiek mam swoja prywatną modelarnię więc w pewien sposób zrealizowałem swoje marzenia.

Przez Ciebie Paweł mnie, zatwardziałego modelarza RC zaczyna uwięź interesować;)

Bardzo ładnie i czysto budujesz .Będziesz latał którymś z tych modelików czy to będzie sprzęt dla Twoich wychowanków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.