Skocz do zawartości

Ładowarka z regulacją napięcia końcowego.


Jakub_K
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ładowarka iCharger 406duo, 4010duo oraz iCharger X6 dla ogniw Pb regulacja napięcia od 2,00V do 2,60V co 0,01V. Dla ogniw LiPol od 3,85V do 4,35V dla LiIon 3,75V do 4,35V.  Ładowarka Polaron EX-1400 dla Pb 1,80V do 2,45V, LiPol 3,70V do 4,25V. Ładowarka Pulsar 3 dla Pb 2,25V do 2,55V dla LiPol 4,00V do 4,30V. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Ryszard_I napisał:

Ładowarka iCharger 406duo, 4010duo oraz iCharger X6 dla ogniw Pb regulacja napięcia od 2,00V do 2,60V co 0,01V. Dla ogniw LiPol od 3,85V do 4,35V dla LiIon 3,75V do 4,35V.  Ładowarka Polaron EX-1400 dla Pb 1,80V do 2,45V, LiPol 3,70V do 4,25V. Ładowarka Pulsar 3 dla Pb 2,25V do 2,55V dla LiPol 4,00V do 4,30V. 

 

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Właśnie nad iChargerem 406 lub 4010 się zastanawiałem, ale ze względu na cenę wolałem się upewnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na temat ISDT i Toolkit się nie wypowiem ponieważ nie posiadam ani jednej ani drugiej. Czy proponowane przez kolegów ładowarki ładują prądem 30A? Jakim prądem maksymalnym rozładowują proponowane ładowarki? Proponowane przez kolegów ładowarki znacznie odbiegają parametrami od X6 i dlatego są tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryszardzie zgada się. Tu nikt nie neguje Twoich propozycji. Tu tylko pokazujemy koledze pewne alternatywy. Być może nie jest mu do niczego potrzebna ładowarka ładująca prądem 30A. Wspomniał o akumulatorach Pb a tych chyba nie ładuje się aż 30A -rami tylko znacznie, znacznie mniejszymi.

Teraz kolega ma przekrój od wypasionych droższych po takie lotniskowe za przysłowiowe grosze. Wybór należy do autora wątku.:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Bardzo dziękuję za propozycję. Serio doceniam, bo ładowarki kupuje rzadko.

30A może nie potrzebuję, ale 20A do Li-Fe bardzo miło widziane, bo jest to prąd 1C takich pakietów. Potrzebny jest też wtedy mocny balanser :)

 

W szkutnictwo bawię się już 20 lat (powinienem zaktualizować avatar ;) ) przez co mam zarówno bardzo wiekowe modele z zasilaniem PB 6V24AH, jak i właśnie Li-Fe 2s2P (20aH). Po chyba 15 (?) latach poddał się mój Raytronic C60 oraz pomału zaczyna szwankować zewnętrzny balanser w starszym C30. Nie żal mi dać takiej kasy na ładowarkę, bo liczę, że starczy na kolejne 15 lat. Jakiś czas temu tymczasowo kupiłem imaxy B6 x 2 i nie urażając nikogo... Takiego gówna nie kupiłem od czasu Ursusa XXL.

 

P.S. zamówię dodatkowo tego ToolkitRC M6 V2 z ciekawości, no cena jest taka że żal nie zaryzykować :) :):) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.