Skocz do zawartości

Preparat zmniejszający szkodliwe tarcie dyskusja.


Grzesiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dolewałem kiedyś ceramizera do oleju. Lata temu to był Opel Kadet 1.6i. Po aplikacji i przejechaniu 1000km, chyba, tak jak w instrukcji było. Wierz lub nie, ale silnik jakoś tak ciszej chodził i spalanie spadło o 0,5l/100.

Ale silnik miałem zdrowy i nie traktowalem tego jako regenerator silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mogę potwierdzić, że Ceramizer daje jakiś efekt (nie wiem jak to z filmu), super klekoczący TDCI :P, po nim klekocze trochę ciszej choć tutaj kwestia raczej charakterystyki silnika. To było kilka lat temu, w tym roku był na hamowni i wypluł 123KM (seryjnie 115KM) także jak na 15 letni silnik (200kkm) w miarę spoko, potem po lekkim co nieco wypluł 151KM i podczas mocnego gazu potrafił lekko puścić dymek widoczny w lusterku jak wieczorem ktoś jechał z tyłu i oświetlał go światłami (taki program, że przy pełnym gazie się zdarzało). I co ciekawe po zastosowaniu Ceramizera zniknęło i to i dym jest niewidoczny, może dość dziwne, bo to jednak raczej zależy od ilości dawki, ale naprawdę coś się poprawiło więc mogę polecić od czasu do czasu :). I skoro pomaga w takim to chyba w modelarskiej benzynie też nie zaszkodzi.

I od dawna myślę też nad dodaniem do mieszanki modelarskiej kilku miligramów dwusiarczku molibdenu, ale dalej tego nie przetestowałem :). Choć widziałem nawet u nas na forum wpisy na jego temat, z tego co pamiętam Andrzej @AMC go używał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.