Skocz do zawartości

Preparat zmniejszający szkodliwe tarcie dyskusja.


Grzesiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Dolewałem kiedyś ceramizera do oleju. Lata temu to był Opel Kadet 1.6i. Po aplikacji i przejechaniu 1000km, chyba, tak jak w instrukcji było. Wierz lub nie, ale silnik jakoś tak ciszej chodził i spalanie spadło o 0,5l/100.

Ale silnik miałem zdrowy i nie traktowalem tego jako regenerator silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mogę potwierdzić, że Ceramizer daje jakiś efekt (nie wiem jak to z filmu), super klekoczący TDCI :P, po nim klekocze trochę ciszej choć tutaj kwestia raczej charakterystyki silnika. To było kilka lat temu, w tym roku był na hamowni i wypluł 123KM (seryjnie 115KM) także jak na 15 letni silnik (200kkm) w miarę spoko, potem po lekkim co nieco wypluł 151KM i podczas mocnego gazu potrafił lekko puścić dymek widoczny w lusterku jak wieczorem ktoś jechał z tyłu i oświetlał go światłami (taki program, że przy pełnym gazie się zdarzało). I co ciekawe po zastosowaniu Ceramizera zniknęło i to i dym jest niewidoczny, może dość dziwne, bo to jednak raczej zależy od ilości dawki, ale naprawdę coś się poprawiło więc mogę polecić od czasu do czasu :). I skoro pomaga w takim to chyba w modelarskiej benzynie też nie zaszkodzi.

I od dawna myślę też nad dodaniem do mieszanki modelarskiej kilku miligramów dwusiarczku molibdenu, ale dalej tego nie przetestowałem :). Choć widziałem nawet u nas na forum wpisy na jego temat, z tego co pamiętam Andrzej @AMC go używał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.