Skocz do zawartości

Spalinowy funfly Rafik


songo78
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zbiornik zmieścił się pod skrzydłem pod lekkim kątem tak jak to pokazał Czarek.

Mam problem z wyważeniem modelu - z pakietem LiPo pod klapką przód jest za lekki. Tymczasowo przymocowałem "pakiet" 4 baterii AA jak najbardziej z przodu:

20210530_133525.thumb.jpg.b2552bc32407d45081de0c5dd9f8785f.jpg

i dzisiaj pomimo silnego wiatru wybrałem się oblatać model na łące z wysoką trawą.

Po doregulowaniu silniczka i ustawieniu wychyleń sterów model poleciał bez problemu. Lata bardzo przyjemnie ale liczyłem, że będzie trochę wolniejszy ?

Porywy wiatru były czasami bardzo silne więc wylatałem tylko 1 zbiornik paliwa. Byłem sam ale zmontowałem kilka ujęć z telefonu na statywie:

https://www.youtube.com/watch?v=fVTOJYkQuXw

Kolejne starty będą już z podwozia, wyważenie spróbuję poprawić montując dłuższe łoże silnika.

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to gratuluję, no i jest ukończony chociaż jeden spaliniak w konkursie :). A Rafik jest dość szybki, mój też :P, u mnie maksymalnie osiąga koło 130km/h jak pokazywałem na jednym filmie, ale nie testowałem jeszcze (bo na razie mi wystarcza) bardziej agresywnych śmigieł.

Z tym, że Tobie wyszła lepsza masa, u mnie jest około 1250 gramów (zdałem sobie sprawę że dwa ostatnie modele ważą też tyle samo :P) ale i silnik ciut większy, bo 4ccm. Powodzenia z dalszymi próbami i wrzucaj kolejne loty ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarek, mój silnik jest sporo lżejszy od 4-ki, dodatkowo to panewkowiec, a one ważą jeszcze mniej.

Dzięki za konkurs, dla mnie to głównie motywacja robienia regularnej relacji - bez tego budowałbym ten model jeszcze kilka miesięcy ?

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo Krzysiek ?

Obawiałeś się oblotu a model poleciał bez problemu ?  .. troszkę przeraża ten pakiet na nosie ale wyważenie było OK choć moim zdaniem troszkę za szybko schodził do lądowania. Może było jeszcze sporo paliwa w zbiorniku a może kilka gramów da się jeszcze zdjąć z balastu na nosie.

Jeśli chodzi o prędkość to mam wrażenie, że założyłeś małe i raczej ostre śmigło.

Nie mogłem odczytać ze zdjęcia ale znając Twoje zacięcie do latania aircombatu to pewnie coś do szybkiego latania.

Spróbuj z większym śmigłem o mniejszym skoku.

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć,

Zmieniłem trochę rozmieszczenie wyposażenia:

20210612_131819.thumb.jpg.8f4ec44a1e214be7f99ae984f3bc82c4.jpg

i zamontowałem Rafikowi podwozie:

20210612_135534.thumb.jpg.3ba4f2964acf9ca37ccf09ea42911d2b.jpg

Zmieniłem też śmigło na zwykłe, na filmie była szybka "szabla" tak jak podejrzewał Mirek. Wstawię filmik po kolejnych lotach ze startem już z podwozia.

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Szukałem długo jakieś akrobatka na 2.5 ccm, najlepiej ARF, ale takich małych się już nie robi... Mam funfly z płaskim kadłubem i tam silnik siedzi. Może coś podobnego? Planów w nęci mnóstwo.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek:  jak zamówisz wycięcie elementów na laserze to złożenie balsowych puzli zajmuje kilka dni .... stare przysłowie mówi, że najtrudniej to wyjść z domu  😋

 

Prezentowany w tym wątku model to chyba najbardziej "budżetowa" wersja Rafika bo powstał z poliwęglanu.

Dziś już żaden materiał nie jest tani ale na pewno poliwęglan albo coroplast są znacznie tańsze od balsy a model o rozpiętości 105 cm radzi sobie doskonale z silnikiem 2,5cm, czyli wagowo też wychodzi całkiem dobrze.

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.