Skocz do zawartości

silnik force Engine Nitro 36R/5.89


Statek999
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwsze primo: dla czego w wątku silników benzynowych skoro to silnik na metanol + nitrometan? Czym go zalałeś? Konkretnie co to za paliwo.

Drugie primo: jak kręciłeś iglicami to trzeba ustawić gaźnik do ustawień fabrycznych wg manualu.

W jakiej temp. otoczenia go odpalasz?

 

btw: z ciekawości gdzie kupiłeś i za ile oraz w czym będzie siedział? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczelina na przepustnicy powinna być ustawiona na 1mm. Można sprawdzić używając wiertła o tej średnicy. Główna igła mieszanki na 3 i pół obrotu. Standardowo jest zimna świeca typu R5 wiec przy tej temperaturze otoczenia może być niedogrzany. Proponował bym A5, A3 w okolicach 0 stC a nawet No8 w mróz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam r5 świece nowa. Można obstawiać ze chyba nitro wywietrzalo. I mieszanka jest za tutaj. Poprzedni silnik działał bez zrzutów. Stary mój syn przegrzał i złapał. Więc kupiłem nowy. I troszkę się zmartwiłem że tak dziwnie chodzi (tylko z grzalka)

140 euro poszło. Muszę nowe Nitro zamówić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R5 jest piekielnie zimna, do używania w słoneczne upalne lato. tydzień temu odpalałem swoje modele i szło normalnie pracować dopiero na A3. Nic nie wymyślisz innego jak to, że musisz wyposażyć się w świece różnej ciepłoty. Taki lajf posiadacza silnika żarowego. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Statek999 napisał:

Posiadam r5 świece nowa. Można obstawiać ze chyba nitro wywietrzalo. I mieszanka jest za tutaj. Poprzedni silnik działał bez zrzutów. Stary mój syn przegrzał i złapał. Więc kupiłem nowy. I troszkę się zmartwiłem że tak dziwnie chodzi (tylko z grzalka)

140 euro poszło. Muszę nowe Nitro zamówić. 

Dostaje skurczu jelit jak słysze silnik NITRO.Jeszcze nie wymyślono silnika z zapłonem NITRO.NITRO kupisz w castoramie lub sklepie budowlanym.A paliwo żarowe ( tak poprawnie sie mowi)w sklepie modelarskim.Nitro możesz zużyć do zmywania np.paznokci lub rozcięczania farby NITRO.A silnik to żarowy więc naucz się poprawnej nazwy używać.Czyli paliwo do siłnika żarowego.OK?

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paliwo raczej OK. Bardziej bym się martwił czy ma odpowiednią ilość oleju, zwłaszcza jak silnik na dotarciu. Typowo mają 10-12% a to za mało i często przyczyna szybkiego zużycia silnika. Dolewka czystego oleju rycynowego nie zaszkodzi. Na litr spokojnie setke bym dolał i na tym docierać.

Paliwo, jak szczelnie zamknięte, nie było grzane przez Słońce, specjalnie się nie starzeje. Tylko zamieszać przed użyciem. Ja jeszcze wypalam resztki paliwa które kupiłem ze 4 lata temu. :)

Nie ma co kombinować ze świecami tylko kup OS A3 i A5. Gdy będziesz odpalał w temp +/- 10 st.C daj A5, okolice 0 st.C A3. R5 zostaw sobie na lato.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1/za zimna świeca  to raż ....

2/za mało oleju jak na pierwsze odpalenia  to dwa...

3/nie kręcimy wszystkim czym się da  to trzy....

4/czyli przywracamy ustawienia fabryczne  + dwa pierwsze punkty..

na ale to moje zdanie

 

ps. i tak jak Grzegorz napisał....NITRO to jest rozpuszczalnik, więc proszę nie pisz NITRO silnik bo.Cie zjedzą żywcem

1 minutę temu, Andrzej Klos napisał:

??

Grzegorz jest dyslektykiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, symon5 napisał:

Ja osobiście nigdy nie robiłem specjalnie paliwa do docierania tzn z większą ilością oleju może trochę mniej nitra np. zamiast 25-30% tylko 15% i nie miałem problemów z motorkami.

 

 

 

No ale Marku nie mialeś 10% oleju w paliwie.Takie teraz sprzedają do autek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.