Skocz do zawartości

Motoszybowiec 2000 RC z kanału NumaVig


zuzia2013
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Koledzy Modelarze.

Przymierzam się do budowy motoszybowca 2000 RC z kanału NumaVig. Mam dwa silniczki  Redoxa BBL 500/950 i BBL 350/1000.

W związku z tym mam pytanie. Czy te silniki nadają się do tego modelu. Na tym kanale NumaVig jest mowa o silnikach 1306/2700Kv i 1906/2400Kv do tego motoszybowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Konrad_P napisał:

Napisz co to za szybowiec. Wymiary oraz wagę do lotu. 

Teraz to wróżenie z fusów.

 

PS

A jak już się odwołujesz do kanału to wypadałoby dać linka. 

Przepraszam, że nie podałem linku do kanału, ale wstyd mi się przyznać, że ja tego nie potrafię zrobić.

To jest na tym kanale NumaVig motoszybowiec ze styropianu o rozpiętości płata 2 m i 1 m długości kadłuba. Waga tego modelu jest około 300 g, chyba bez wyposażenia bez silnika, regulatora i akumulatora. Tam jest podane jakie silniki zastosować. A na silnikach za bardzo się nie znam więc chciałem się dowiedzieć czy te silniczki które mam, będę mógł zastosować w tym modelu. Ale coś mi się wydaje, że będą za mocne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami mam wrażenie że modelarze to albo za bardzo kombinują komplikując proste rzeczy albo są zbyt leniwi by samemu coś poszukać. Kiedyś były takie książeczki z cyklu "Poczytaj mi mamo" i chyba wielu bardzo się do takiej formy przekazu przywiązało.

Mój post to nie żadna osobista wycieczka - mam nadziej, że to nie jednego zmobilizuje do nawet drobnego samorozwoju...

W dobie internetu i pięknie działających wyszukiwarek, programów typu ecalc czy innych, to naprawdę nie wymaga zbyt wielkiego wysiłku..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, cZyNo napisał:

Czasami mam wrażenie że modelarze to albo za bardzo kombinują komplikując proste rzeczy albo są zbyt leniwi by samemu coś poszukać. Kiedyś były takie książeczki z cyklu "Poczytaj mi mamo" i chyba wielu bardzo się do takiej formy przekazu przywiązało.

Mój post to nie żadna osobista wycieczka - mam nadziej, że to nie jednego zmobilizuje do nawet drobnego samorozwoju...

W dobie internetu i pięknie działających wyszukiwarek, programów typu ecalc czy innych, to naprawdę nie wymaga zbyt wielkiego wysiłku..

Jurek może następnym razem zastanów się zanim coś takiego napiszesz i chociaż przeczytasz post powyżej.

Są wśród nas też ludzie którzy nie są oblatani z komputerem albo np."starszej daty" i nie należy się z nich naśmiewać, a raczej właśnie im pomóc.

 

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, ksdl napisał:

Są wśród nas też ludzie którzy nie są oblatani z komputerem albo np."starszej daty" i nie należy się z nich naśmiewać, a raczej właśnie im pomóc.

No i tu jest problem. Gdyby Adam po moim poście zapytał jak to zrobić (czyli wstawić link) a nie od razu, że się nie zna, to miałbyś rację, a tak czytam kolejne posty i Adami powtarza w kółko, że się nie zna. :(

I teraz jakby Adam wyraził chęć nauczenia się czegokolwiek, czy to wstawiania linków czy to dobierania silników pod swoje modele czy ogólnie dobierania wyposażenia do modelu, to i ja i inni z pewnością wytłumaczyli byśmy jak to zrobić i byłoby raz na zawsze. 

Nie pamiętam jak to szło z rybą i wędką ale moim zdaniem Adam cały czas chce rybę a Jurkowi szło pewni o to żeby dać lub żeby Adam sprawił sobie wędkę i te ryby sobie sam łapał.;)

 

No i żeby nie było, to ja osobiście silniki zawsze dobierałem tak żeby ciąg silnika pokrywał się lub był większy z wagą modelu do lotu. Piszesz Adam, że nie wiesz ile model będzie miał do lotu. No to sobie policz sam, to jest banalnie proste. Waga pustego modelu + waga serw + waga pakiety zasilającego + ze 25g na kabelki i śmigło (łopatki). To Ci dal np. 350g. Wówczas szukasz sobie po sklepach modelarskich (wujek google przyjacielem twoim jest) silnika który będzie miał ciąg miedzy 400 a 500g. Ja zawsze dawałem silniki większe niż było potrzeba. Ot taka maniera ale poparta jakimiś tam przemyśleniami.

No i jak już sobie znajdziesz podobające Ci się silniki to wstawiasz na forum informację z pytaniem o jakość tych silników. Wówczas osoby albo Ci potwierdzą że są fajne kupuj albo odradzą że to badziewie i polecą coś innego. 

A tak piszesz o jakichś silnikach i oczekujesz porady nie znając wagi do lotu, lub zmuszając nas czytającym, sobie policzyć samym. My wózki nie jesteśmy i nie wiemy co chcesz tam wstawić to raz a dwa nie wiadomo ile faktycznie po zbudowaniu będzie ważył Twój model skoro sam go budujesz. Zbuduj zważ podaj dane to wówczas się zastanowimy. 

Popatrz sobie sam co tu piszą o tych silnikach:

https://rc-team.pl/usuniete-silniki-lotnicze/64278-silnik-brushless-bbl-3501000-2210011000243.html

https://rc-team.pl/silniki/64282-silnik-brushless-bbl-500-950-2210011000281.html

 

Z tego co tu piszą to silniki niewiele się różnią bo jeden ma 340g a drugi 400g ciągu i bardzo zbliżonym kv. Ale ... no właśnie ale już waga 10g różnicy do tego regulatory też różnej wagi. To jak widzisz wskazuje na to, że w tej chwili nie da się dokładnie dobrać silnika. Czy któryś podpasuje, cholera wie, może będzie trzeba dokupić silnik który daje 500g ciągu statycznego. 

Ale jeśli dochowasz reżimu budowy i model gotowy do lotu wyjdzie Ci (wraz z wyposażeniem) te 250g to jeden i drugi silnik się nada do tego modelu.

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję Krzysztofowi ze stanął w mojej obronie, dziękuję również Konradowi za jego wypowiedz i radę.

Na swoje usprawiedliwienie powiem, ze jestem początkującym modelarzem RC, wiele rzeczy jeszcze muszę się nauczyć a sprawy elektroniki i elektryki to dla mnie trudne sprawy. Nie mam tzw. "umysłu technicznego" bo z wykształcenia jestem prawnikiem.

Natomiast cZyNo chciałbym zdradzić tajemnicę. Mam 67 lat a moja Mama ma 92 lata i bardzo lubię jak od czasu do czasu moja Mama poczyta mi książeczkę z serii " Poczytaj mi Mamo "  

Konrad obiecuję Tobie, że nauczę się wstawiać linki w swoje posty.

  • Lubię to 1
  • Haha 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, zuzia2013 napisał:

Na swoje usprawiedliwienie powiem, ze jestem początkującym modelarzem RC, wiele rzeczy jeszcze muszę się nauczyć

No i świetnie tylko moim skromnym zdaniem źle do tego podszedłeś.

Pytaj jak a nie co, pytaj dlaczego a nie który. Mam nadzieję, że rozumiesz o co mi chodzi, jak nie to wyżej to opisałem.

Przed tobą i na pewno po tobie było i będzie setki osób w podobnej sytuacji. 

Poczytaj trochę forum, wiem że potrzebny jest czas na to ale to nie będzie zmarnowany. Tu wszystkie odpowiedzi na Twoje pytania i wątpliwości są już udzielone nie jeden raz.

Buduj i pokazuj co Ci się udało zrobić. Na pewno wszyscy pomogą gdyby była taka konieczność.

 

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.