Skocz do zawartości

podlaczenie w modelu


wieslaw
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kolegow.Mam drobny problem ktory polega na tym, po jakimkolwiek polaczeniu tych elementow w kadlubie wszystko dziala tak jak nalezy oprucz silnika.Cale to wyposazenie bylo w modelu tylko rozlaczone jedynie regulator od silnika byl na miejscu.Roznie probuje i nic z tego.Na zdjeciu pokazuje zawartosc modelu,prosze o podpowiedz co moge robic nie tak.Widoczny odbiornik  wspolpracuje z nadajnikiem futaba t8j.

20210406_145206.jpg

20210406_145148.jpg

20210406_145156.jpg

20210406_145201.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kabelek trzy kolorowy który wystaje z regulatora musisz podłączyć do odbiornika na kanale 3. Futaba ma przypisany właśnie 3 kanał do sterowania silnikiem. Po podłączeniu tego kabelka do odbiornika musisz do tego drugiego dwu żyłowego podłączyć zasilanie czyli pakiet. 

Tam masz zworkę która pozwala ustalić jakie napięcie będzie szło przez regulator do odbiornika albo 5 albo 6V. I to cała filozofia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może masz albo rewers na kanale 3 albo źle ustawione max min  sygnału (epa)

Albo duży regulator masz bez bec -i wtedy nic nie działa -a mały jest tylko bec -i wtedy nie ma jak podłączyć silnika. W takim przypadku musiałbyś podłączyć oba "regulatory" ten od silnika i  ten drugi zasilacz bec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz musisz sprawdzić co jest w NADAJNIKU przypisane do kanału 3. To znaczy czy drążek gazu czy może jakiś pstryczek.

Można to sprawdzić w samym nadajniku lub po prostu przełączać wszystko co jest dostępne:)

Ale po mojemu to regulator jest do wymiany.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W nadajniku może być ustawiony wyłącznik bezpieczeństwa na którymś przełączniku. Dopóki nie przełączysz silnik zawsze będzie wyłączony bez względu na położenie drążka. Nie wiem jak to jest w Futabie bo ja z tych  od OpenTX-a. Na pewno Futaba ma funkcję THR-CUT stosowaną do gaszenia silników spalinowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ktoś namieszał, to mniejsze to BEC i te dwie wtyczki czerwone tamiya złącz razem jedna wtyczkę regulatora do odbiornika kanał 3 a wtyczka BEC do dowolnego kanału odbiornika. Wyłączasz układ poprzez rozłączenie czerwonych tamyia

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połącz regulator do odbiornika i zasilanie do regulatora w odbiorniku powinna zaświecić się dioda .

Jak się zaświeci to BEC jest niepotrzebny . Jeżeli się nie zaświeci to potrzebny BEC do zasilania odbiornika .

Jak silnik nie działa znaczy regulator umarł .

(Przypominam serwa działają nie działa silnik.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.