Skocz do zawartości

Co kupić po Tournigy 9x


zbjanik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Takie pytanie: moja Tg 9x ma już kilka lat, jest sprawna, jestem z niej zadowolony. Nie zawiodła mnie nigdy (wszystkie incydenty i konkretne krety- mea culpa, nie aparatury). Ale chyba byłby czas ją zastąpić ze względu na zużycie- podkreślam, jeszcze nie powodujące dysfunkcji, a bardziej profilaktycznie. Ponieważ całkowicie mi wystarcza zakres wbudowanych możliwości, a staram się omijać wszystkie mixy, dualrejty i inne tego typu historie jak tylko mogę, to może kupić nowy egzemplarz, ewentualnie opcja nr 2: jednak coś nowszego konstrukcyjnie, czy jak to ująć. Jakiejś prostej telemetrii to może bym ewentualnie używał, gdyby była w pakiecie. Ważniejsze, żeby dało się dalej korzystać z dotychczasowych odbiorników od Tg 9, bo mam ich parę, szkoda byłoby je odstawić i kupować nowe. Nnie jestem fanem grzebania w przepastnych menu z możliwościami ustawiania wszystkiego, ma być prosto, przejrzyście, choć może być nieco bardziej postępowo niż teraz. Dodam jeszcze, że moja Tg ma dalej podstawowy soft- nie widziałem potrzeby wgrywania tej nowszej wersji. Tak myślałem o FLYSKY FS-i6 10CH, ale widzę, że jej odbiornik ma dwie antenki- czy to by działało z tymi moimi? Będę wdzięczny za sugestie i opinie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz korzystać ze starych odbiorników z systemem AFHDS to FS-i6X ma możliwość wyboru tego systemu i odbiorniki będą działać. Fs-i6X jest nowszym modelem ale oprogramowanie prostsze  niż TG 9x. Czujniki telemetrii też nie są drogie. Teraz większość nadajników zaczyna pracować pod Open TX.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Francka napisał:

Lub bardziej rozbudowane z systemem Open TX aparatury Jumper t16 , RadioKing TX18S , Radiomaster  TX16S , lub Jumper Lite .

  Wszystkie z modułami 4w1 Więc jest możliwość używania wielu różnych odbiorników .

Ale mnie te Openy, czy mnogość możliwości trochę mniej podchodzą, są dla mnie za obszerne, nie wykorzystam tego, ma być jak najprościej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, Open TX króluje i są ku temu powody.

Zbyszek, rozumiem, że chciałbyś móc używać swoich odbiorników ale chciałbyś mieć więcej możliwości programowania, telemetrii itd. Też miałem podobny dylemat: miałem apkę FlySky i kilka odbiorników, potem Spektrum i odbiorniki do niej, następnie kupiłem FrSky X9D+ i znowu kolejne odbiorniki. W sumie zgromadziłem z 10 odbiorników z trzech różnych firm. W rezultacie mogłem korzystać tylko z dwóch odbiorników kupionych do ostatniej apki FrSky bo starsze aparatury sprzedałem.

Generalnie pomysł był taki, żeby nie musieć uczyć się używać kolejnej aparatury, mieć jedną aparaturę do wszystkich modeli i odbiorników i mieć dostęp do różnych nowych odbiorników niezależnie od systemu.

Rozwiązaniem okazał się moduł "multi protokol", który można wsadzić do Taranisa. Trochę się namęczyłem, z konfiguracją tego modułu w Taranisie ale w rezultacie mogę sterować wszystkimi moimi odbiornikami, włącznie z wbudowanymi w modele ( Dron Hubsana i mały heli EFlite. ). Latałem nawet modelem kolegi z odbiornikiem Futaby.

To prawda, że musiałem nauczyć się tego OpenTX, który na początku nie wydawał mi się zbyt intuicyjny. Teraz uważam, że jest genialnie prosty a daje wręcz nieograniczone możliwości konfigurowania akpi i sterowania modelami ze wszystkimi możliwymi fire-werkami, których można używać lub pozostać tylko na podstawowych ustawieniach modelu.

Cel został osiągnięty - jeden system, jedna aparatura, różne odbiorniki - stare i nowe, wszystkie możliwości - telemetrie, wysokościomierze, alarmy, powiadomienia głosowe itd.

Nie nauczyłem się używać tego wszystkiego na raz. Na szczęście OpenTX daje możliwość nauki i wykorzystywania różnych możliwości krok po kroku. Dla mnie świetną funkcją jest też programowanie i symulowanie ustawień modelu na komputerze - zanim jeszcze "wgra" się model do pamięci aparatury.

Teraz niedawno pojawiła się jeszcze lepsza możliwość - aparatura, która pracuje na systemie OpenTX i ma już wbudowany "multi-protokol" moduł. Odpada więc walka z konfiguracją zewnętrznego modułu i nauką kolejnego sytemu.

Dlatego wydaje mi się, że najodpowiedniejszym rozwiązanie dla Ciebie byłby - RadioMaster TX16S. Do kupienia np. na Bangood za niecałe 560zł. W Polsce oczywiście trochę drożej. Tu link do ciągle aktualizowanych kuponów na Bangood.

 

 

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Francka napisał:

Da się po wymianie modułu na 4w1   np  https://pl.aliexpress.com/i/32979598489.html

Dzięki,to już wiem o co chodzi,co prawda,nie dostępny.

Jumper JP4IN1 CC2500 24L01 JP4-in-1 wieloprototypowy moduł rf Tuner TM32 wersja OpenTX dla Frsky/Flysky/Hubsan/Walkera

 
 
4.9
13 Recenzje33 zamówienia
Przepraszamy, ten przedmiot nie jest już dostępny!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie powiecie koledze o Jumper T18 - choćby dlatego że posiada drążki na czujnikach Halla

no i oczywiście wszystkie jego odbiorniki będzie mógł zbindować z tą aparaturą.

O cenie nowych odbiorników Jumper'a nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.04.2021 o 10:18, zbjanik napisał:

Takie pytanie: moja Tg 9x ma już kilka lat, jest sprawna, jestem z niej zadowolony. Nie zawiodła mnie nigdy (wszystkie incydenty i konkretne krety- mea culpa, nie aparatury). Ale chyba byłby czas ją zastąpić ze względu na zużycie- podkreślam, jeszcze nie powodujące dysfunkcji, a bardziej profilaktycznie. Ponieważ całkowicie mi wystarcza zakres wbudowanych możliwości, a staram się omijać wszystkie mixy, dualrejty i inne tego typu historie jak tylko mogę, to może kupić nowy egzemplarz, ewentualnie opcja nr 2: jednak coś nowszego konstrukcyjnie, czy jak to ująć. Jakiejś prostej telemetrii to może bym ewentualnie używał, gdyby była w pakiecie. Ważniejsze, żeby dało się dalej korzystać z dotychczasowych odbiorników od Tg 9, bo mam ich parę, szkoda byłoby je odstawić i kupować nowe. Nnie jestem fanem grzebania w przepastnych menu z możliwościami ustawiania wszystkiego, ma być prosto, przejrzyście, choć może być nieco bardziej postępowo niż teraz. Dodam jeszcze, że moja Tg ma dalej podstawowy soft- nie widziałem potrzeby wgrywania tej nowszej wersji. Tak myślałem o FLYSKY FS-i6 10CH, ale widzę, że jej odbiornik ma dwie antenki- czy to by działało z tymi moimi? Będę wdzięczny za sugestie i opinie. 

Naturalnym przejściem byłoby FS-i8 lub FS-i10. i6 odpuść, to byłby krok do tyłu.

Plus jest taki, ze wszystkie stare odbiorniki zbindujesz.

Ja zamieniłem FS-TH9X na TGY-i10 i nie żałuję. Polecam tą ścieżkę.

Potem wyszła FS-i8 która ma mniej kanałów, ale menu jest prawie takie same. Fajne intuicyjne menu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, robertus napisał:

 

 

Ja zamieniłem FS-TH9X na TGY-i10 i nie żałuję. Polecam tą ścieżkę.

 

Wydaje mi się , że TGY-i10 już nie kupisz a clon FlySki ma cenę zaporową   https://allegro.pl/oferta/flysky-fs-i10-10ch-2-4ghz-odbiornik-ia10b-z-tele-10604699569?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_KRK_PLA_Kolekcje+i+Sztuka+-+Kolekcje_+_top_&ev_adgr=Modelarstwo&gclid=Cj0KCQjw4ImEBhDFARIsAGOTMj9Ku0SBFEhsMbaMLx_E1pM2xPpLqd8uqrBy1bMttllbnkvEj8o1hgoaAo2WEALw_wcB

Dalej polecam nadajniki  OpenTX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwrotnie. Flysky to oryginał, Turnigy było klonem.

FS-i8 jest juz przystepniejszy cenowo.

28 minut temu, Francka napisał:

Wybrałes najdroższą ofertę. są tez poniżej 900zł aczkolwiek, kiedys były cos po 750.zł. Powariowali z tymi cenami.

Na banggod i8 mozna kupic za mniej niz 500zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.