Skocz do zawartości

Przebudowa drona na samolot.


Rekomendowane odpowiedzi

Otwór w gondoli jest tak samo pod kątem wiec bedzie kąt zachowany.

Jak wysuniesz silnik do przodu zyskasz to samo , ale z mniejszym efektem niż podnoszac go przy gondoli.

Narysowałem to na szybko , wiec musisz sam zdecydowac jak wysoko silnik przykrecić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

A może to kwestia za wysokiego C w baterii, bo regulator ma 30A a bateria 40C, czyli 52A.

Bo pierwszy regulator spalił się przez to że się przegrzał, a raczej silnik jest dobrze dobrany do regulatora.

A jak zastosowałem regulator 40A to nie grzeje się regulator ani bateria tylko silnik.

Bateria kosztowała więcej niż regulator i silnik więc wolę zmienić silnik i regulator na taki z większym śmigłem i zamątować go poza gondolą.

Może poleci mi ktoś jakiś dobry silnik i regulator z większym śmigłem pasujący do baterii 1300mAh 40/80C 11,1v.

Zostawił bym ten silnik w spokoju jak by się nie grzał. Ale znowu gdy chcę zrobić pentlę to nawet na największych wychyleniach nie da rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Pentę"  robisz pod wiatr i model rozpędzasz nurkując oczywiście w górnym punkcie pętli ujmuj gazu .

Dalej nie widzę zdjęcia silnika ze śmigłem , nie potrafisz robić zdjęć.

Prawidłowo złożone śmigło to podstawa.  

A bateria może mieć i 70C jak regulator dobry i silnik , nie powinno się grzać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem i nadal się grzeje silnik nawet bez śmigła i to po kilku minutach jest gorący.

To jest tak że przy regulatorze 40A grzeje się silnik a przy 30A grzeje się sam regulator.

A bateria nigdy się nie grzała, chyba że po długich lotach jest trochę ciepła.

 

Co może być przyczyną?

Niby jest wszystko dobrane ok ale coś jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.