Skocz do zawartości

Przebudowa drona na samolot.


Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
59 minut temu, Atomizer napisał:

A ciekawe czy można zrobić dziurkę igłą i spuścić ciśnienie ?

 

???

Michale- troszkę tu śmiecimy Filipowi, mnie też kiedyś zaczęły puchnąć Redoxy, a Kryptoiun, to już był całkiem okrągły. Zacząłem je więc mrozić w zamrażarce i takie schłodzone ładować- lodowate wracają do pierwotnej postaci, ale niestety nie na zawsze, tylko do kolejnego lotu. To wszystko według wskazówek znalezionych na naszym nieocenionym forum. Potem jeszcze zastosowałem blaszane obejmy, takie prawie pudełka, nałożone w stanie schłodzonym, no i zyskałem taką moralną wyższość nad tymi pulpetami, ale tylko moralną, bo i tak już długo to one nie pociągnęły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć, 

mam jedno pytanie dotyczące Sky surfera.

Chodzi o że latałem na tym pakiecie Redox 1300mAh i wszystko było ok latał bardzo dobrze.

Ale ten model który latał z tym pakietem był już bardzo porozbijany, więc nabyłem nowy.

Posklejałem go i wywarzyłem według instrukcji.

W nowym modelu jest pakiet SLS 1300mAh i takie samo wyposażenie jak w tamtym modelu i model waży bardzo niewiele.

 

Ale problem w tym że po wyrzucie z ręki model nie wzbija się w powietrze nie wiem dlaczego.

Nie przeciągam go tylko ster delikatnie do góry, nawet gdy bym go chciał przeciągnąć to się nie da, bo nawet przy maksymalnym wychyleniu

nos nie idzie do góry.

 

Ktoś wie co może pomóc?

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem z prób lotów i gdy rzucę model bez gazu i sterowania to długo leci przed siebie tak z 15m.

A gdy wyrzucę go z napędem to sam leci w górę a gdy drążek dam do góry to leci w dół.

Nie widać żeby się przeciągał tylko jak się wzbijał to drążek w górę a on się zniża.

 

Co może być tego przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć, 

Poleciłby mi ktoś jakiś dobry silnik z większą mocą, do Sky surfera?

Chciałbym zamontować go poza gondolą i mieć większe śmigło.

Ma ktoś z was silnik poza gondolą?

Jeśli tak to jak go poza gondolą zamontować?

 

Filip

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widze potrzeby zmiany silnika , wszyscy latamy na tych standartowych i model idzie jak burza. Można zabudować trochę wieksze śmigło podcinając trochę kadłub , żeby nie haczyło.

A na upartego zrób take coś .

Jeszcze jedna sprawa możliwe , że masz źle założone smigło '(nie widziałem zdjęcia napędu).

Zawsze ma być napisem do kierunku lotu , bardzo częsty błąd młodych pilotów .

 

 

images.jpg.181df4c43c74eef8d0a4cf629ba37e48.jpg

34 minuty temu, Filip2010 napisał:

Myślałem o tym silniku-https://modelemax.pl/pl/silniki-e-max/8370-e-max-silnik-cf2812

i wydrukowaniu na drukarce 3d mocowania które da się wcisnąć w gondolę i do niego przykręcić silnik.

Ok , ale silnik musisz podnieś jakies 10 mm

 

Takie coś musisz druknąć 

gondola.JPG.82f332e6aed90e0a7cf743b2505d858e.JPG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko problem dokładniej polega na tym że spalił mi się ten regulator, nie wiem jak zostawiłem go na 2 minuty włączonego i się spalił.

A na nowym regulatorze silnik się strasznie grzeje więc szukam jakiegoś innego napędu.

 

Najlepiej jakiejś dobrej firmy np. e max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.