Skocz do zawartości

Akrobat do treningów


PiotrSzmagier
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, Robert Tomzik napisał:

Przy tym śmigle uważaj na palce, krawędź spływu jak nóż ;) 

Ja po każdym odpalaniu mam paluchy pocięte, i mam problemy z odblokowaniem telefonu ?

 

Siedzę i przeglądam plany, musze teraz zrobić duży model pod O.S. 46la, taki już z pełnym kadłubem, zastanawiam się czy do super mastera Gabrysia nie będzie za duży ten os

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, PiotrSzmagier napisał:

 

 

Siedzę i przeglądam plany, musze teraz zrobić duży model pod O.S. 46la, taki już z pełnym kadłubem, zastanawiam się czy do super mastera Gabrysia nie będzie za duży ten os

Mój Super Master latał na Radudze 7, ale myślę, że powinieneś wybrać bardziej współczesną konstrukcję. Cienki profil skrzydła modelu Gabrysia powodował to, że model nadmiernie rozpędzał się, zwłaszcza przy wietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kesto napisał:

Mój Super Master latał na Radudze 7, ale myślę, że powinieneś wybrać bardziej współczesną konstrukcję. Cienki profil skrzydła modelu Gabrysia powodował to, że model nadmiernie rozpędzał się, zwłaszcza przy wietrze.

Dziękuję za podpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze,

osobiście skorzystał bym z propozycji Roberta  co nie przeszkadza w równoczesnej budowie własnego modelu. Jesteś duży chłopak zacznij latać większymi modelami.  Sugeruję abyś zbudował Stiletto  lub Voyagera  P. Zawady. Co do Stiletto to skontaktuj się z Krzysztofem Sz. on wycina Stiletto i masz połowę roboty z głowy. Jeżeli jednak będziesz chciał budować od podstaw to mam planik modelu na bazie Stiletto mogę podesłać.  Ja z tego powodu ,o którym pisał Kesto ( cienki profil ) zrezygnowałam  z budowy  Super Mastera jako retro.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, sylkub napisał:

Piotrze,

osobiście skorzystał bym z propozycji Roberta  co nie przeszkadza w równoczesnej budowie własnego modelu. Jesteś duży chłopak zacznij latać większymi modelami.  Sugeruję abyś zbudował Stiletto  lub Voyagera  P. Zawady. Co do Stiletto to skontaktuj się z Krzysztofem Sz. on wycina Stiletto i masz połowę roboty z głowy. Jeżeli jednak będziesz chciał budować od podstaw to mam planik modelu na bazie Stiletto mogę podesłać.  Ja z tego powodu ,o którym pisał Kesto ( cienki profil ) zrezygnowałam  z budowy  Super Mastera jako retro.

 

Pozdrawiam

Dzięki za podpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Piotrze, fajnie że oblatałeś model :) Co do śmigła - do tego silnika polecam 8x4, skok 5 ciut za duży, ale ostatecznie też może być ;) 
Patrząc po zwrotności modelu i jego czułości wydaje mi się, że środek ciężkości jest za bardzo tyłu - nie jesteś w stanie nim kawałka lecieć prosto. Doważ go z przodu tak, żeby środek ciężkości był w zakresie 15-20% średniej cięciwy od krawędzi natarcia - powinno być zdecydowanie lepiej 👍

Lataj, lataj - spokojnie na tym modelu nauczysz się podstawowej akrobacji :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ;) zawsze możesz jeszcze zmniejszyć czułość układu sterowania, napewno trochę pomoże :) 

 

Środek ciężkości za bardzo z przodu - też nie dobrze - model robi sie podsterowny - reakcja sterów będzię z opóźnieniem, efekt jest taki, że model będzie dość trudno utrzymać w równym locie poziomym.

Najlepiej ustawić tak 15-20% i tak zostawić 👍

  • Dzięki 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.03.2022 o 18:19, PiotrSzmagier napisał:

Ja po każdym odpalaniu mam paluchy pocięte, i mam problemy z odblokowaniem telefonu ?

 

Nie szkoda paluszków? Lepiej nie pchać ich w śmigło, przydają się do klejenia modeli😄

Do śmigła lepiej użyć kawałka węża gumowego, wystarczy średnica 15 mm z zewnątrz z włożonym do środka patykiem lub listewką.

Paluch jest wystarczająco twardy by uszkodzić spływ drewnianego śmigła, szczególnie jak silnik nie chce odpalić i robi się nerwowo😀

"Patyk" ma lepszego kopa a jak go śmigło potnie to mała strata, zrobisz sobie nowy.

20220704_092853.thumb.jpg.a010cb1f014f2c6f066b90fcf96ef269.jpg

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.