Skocz do zawartości

łożyska do silnika CF 2805


mayster8405
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, jest to silnik EMax CF 2805.

 

Niedaleko mojego domu jest sklep z łożyskami i tam kupiłem łożysko 693 ZZ- 3x6x2.5m/m  i elegancko pasuje na przód silnika. Dałem 12 zł za sztukę / na pewno nie chińska produkcja !!!/

Ale, czy na pewno drugie łożysko ma taki wymiar czyli 693 ZZ 3x8x4  , 619/3ZZ. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to jest mi ciężko odpowiedzieć, mam trzy modele w których mam zamontowanie te silniki. Musiałbym zdemontować silnik, rozebrać i zmierzyć suwmiarką aby się upewnić na 100%.

W pudełku mam dwa te mniejsze łożyska 3x6x2,5 i siedem większych 3x8x4. 

Więc to muszą być chyba te, innych nie mam.

 

 

 

IMG_20210527_202513.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Zygmunt.

Czyli  E-max CF2805 ma dwa łożyska, przednie 3x6x2.5, tylne 3x8x4, oczywiście wszystkie wysokoobrotowe zamknięte. To przednie napewno kupiłem japońskie.

To jeszcze pytania, na razie wymieniłem przednie i wydaje mi sie że jest teraz OK, czy jednak wymieniać komplet!? Silnik jest tani, inny by go może wyrzucił i kupili nowy.Nigdy nie wyrzucam niesprawnych tylko próbuję je wskrzesić , w razie spalenia jestem w stanie przewinąć i silnik będzie śmigał jak nowy.

Czy wymieniałeś oś w tym silniku i czy jest jakiś zamiennik z innego silnika 3m/m średnicy który by pasował do niego. Ciężko trafić na nie. Mam co prawda szlifowane wałki 3m/m z CD Rom ale nie mam gdzie naciąć rowek na zabezpieczenie zawleczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja takiego silnika nie mam ale polecam wymienić wszystkie łożyska tak przednie jak tylne ponieważ znacznie dłużej silnik popracuje.

Wymieniałem łożyska w silniku KEDA  A22-10s  175W. Silnik chodzi teraz jak nowy. Łożyska EZO kupiłem na allegro chyba po 15 zł sztuka. Silnik nie ma

osi tylko wał. Oś nie przenosi momentu skręcającego a wał tak. Nie mam takiego wałka jak potrzebujesz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mayster8405 napisał:

 

To jeszcze pytania, na razie wymieniłem przednie i wydaje mi sie że jest teraz OK, czy jednak wymieniać komplet!? Silnik jest tani, inny by go może wyrzucił i kupili nowy.Nigdy nie wyrzucam niesprawnych tylko próbuję je wskrzesić , w razie spalenia jestem w stanie przewinąć i silnik będzie śmigał jak nowy.

 

On jest tani, bo wykonany jest z tanich materiałów- w tym z gównianych łożysk. Zauważ że dobre łożyska to prawie połowa wartości silnika... gdyby na dzień dobry ten silnik miał łożyska japońskie lub inne dobrej marki to kosztowałby x2...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.