Skocz do zawartości

ESC nieznanego pochodzenia


andrzejp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Zostałem poproszony o pomoc przez jednego z kolegów na lotnisku. Niestety nie mam tego regulatora pod ręką, ale przy następnej okazji spróbuję zrobić takie śledztwo. Szukając tego regulatora w internecie znalazłem jedynie informacje, że jest to regulator do wielowirnikowców. U sprzedawców nie znalazłem żadnych dostępnych instrukcji programowania. Wszystko byłoby OK, gdyby nie to, że regulator lata w motoszybowcu i przydałby się hamulec do składanego śmigiełka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz jakikolwiek programator pod ręką bądź dostęp do tego typu urządzeń. Warto spróbować taki no name zaprogramować. Mi się udało zaprogramować regulator redox, programatorem innej firmy (nawet redox nie piszczał na potwierdzenie programowania) udało się z powodzeniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i poległem. Ten regulator wyraźnie nie ma ochoty do jakiejkolwiek współpracy.

Ani instrukcja od kol. Władka, ani sześć różnych programatorów nie zmusiły regulatora do kapitulacji. Jedyne co potrafi ten regulator po podaniu zasilania na pełnym wychyleniu drążka gazu, to krótkie bip co mniej więcej jedną sekundę. Po zdjęciu gazu do zera odgrywa swoją melodyjkę i jest gotowy do kręcenia silnikiem.

Podłączenie dowolnej karty programującej powoduje, że regulator robi bip co sekundę.

 

Okazało się, że ten regulator kosztował 5$, więc może to jest przyczyną?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.