Jump to content

ESC nieznanego pochodzenia


andrzejp
 Share

Recommended Posts

Może rozpisz sobie ilości bipów jakie robi regulator po wejściu do menu, najczęściej spotyka się kopię softu emaxa lub turnigy.

Może w ten sposób dojdziesz do manuala.

Link to comment
Share on other sites

Zostałem poproszony o pomoc przez jednego z kolegów na lotnisku. Niestety nie mam tego regulatora pod ręką, ale przy następnej okazji spróbuję zrobić takie śledztwo. Szukając tego regulatora w internecie znalazłem jedynie informacje, że jest to regulator do wielowirnikowców. U sprzedawców nie znalazłem żadnych dostępnych instrukcji programowania. Wszystko byłoby OK, gdyby nie to, że regulator lata w motoszybowcu i przydałby się hamulec do składanego śmigiełka.

Link to comment
Share on other sites

Jeśli masz jakikolwiek programator pod ręką bądź dostęp do tego typu urządzeń. Warto spróbować taki no name zaprogramować. Mi się udało zaprogramować regulator redox, programatorem innej firmy (nawet redox nie piszczał na potwierdzenie programowania) udało się z powodzeniem. 

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za podpowiedź. Mam tego złomu troszeczkę do różnych regulatorów. Jak nie pomoże programowanie na podstawie instrukcji, którą podesłał kol. Władek, to popróbuję programatorami, które posiadam.

Link to comment
Share on other sites

No i poległem. Ten regulator wyraźnie nie ma ochoty do jakiejkolwiek współpracy.

Ani instrukcja od kol. Władka, ani sześć różnych programatorów nie zmusiły regulatora do kapitulacji. Jedyne co potrafi ten regulator po podaniu zasilania na pełnym wychyleniu drążka gazu, to krótkie bip co mniej więcej jedną sekundę. Po zdjęciu gazu do zera odgrywa swoją melodyjkę i jest gotowy do kręcenia silnikiem.

Podłączenie dowolnej karty programującej powoduje, że regulator robi bip co sekundę.

 

Okazało się, że ten regulator kosztował 5$, więc może to jest przyczyną?

 

Link to comment
Share on other sites

Przejrzałem kilka ofert na Aliexpress i żaden ze sprzedawców nie wspomniał nawet o instrukcji, więc nie podejrzewam tego chińskiego sprzedawcę na Allegro, żeby się wyłamał.

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.