Skocz do zawartości

FPV Combat


pengo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawa dyscyplina rodzi się u sąsiadów. Sam dużo latam FPV, a ostatnio bardzo spodobał mi się combat. Wygląda to bardzo ciekawe i prosta instalacja w modelu.

 

 

https://www.fpv-combat.com/

 

gdyby kilka osób się tym zainteresowało można by na zawodach ESA i ACES w przerwach między walkami powalczyć z widoku pierwszej osoby :) a w przyszłości kto wie.... ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Taaaa. kolejna derywatywa starego pomyslu. Kiedys myslalem o zrobieniu takiego micro-poda z 2 serwami aby mozna bylo rozgladac sie na boki, z samodzielnym torem nadawczym RC i FPV - zeby przykleic do modelu i head tracker do kasku i heja. 

Jest tylko jedno ALE. Wszystkie modele musza latac FPV - i nie mozna mieszac FPV i LOS, bo to nie ma sensu.

 

I jest ryzyko ze jak masz wydzielona strefe to latajac FPV bardzo latwo ja przekroczyc. Wiec zagadnienie raczej tylko na oddzielne zawody, a na pewno nie na klasyczne z tasiemka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

japim Tak oczywiście jako osobna dyscyplina, i tylko FPV nie mieszamy LOS z FPV. Pozostaje dużo zagadnień, jak strefa o której wspomniałeś, rodzaj modeli które by walczyły w ten sposób itd. Będę obserwował temat, może coś z tego się urodzi za granicami naszego kraju i kiedyś my będziemy mieli takie zawody ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym obstawiał właśnie modele ESA i to raczej jeszcze wolniejsze a jednoczesnie mniej zwrotne. 

Zauważ, ze chwilowo te loty są ustawiane - tzn leci jeden po prostej a drugi próbuje w niego celować. Zrób to samo w walce kołowej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja powinny być wolniejsze i mniej zwrotne, czasem latając fpv "skrzydlatą" maszyną staram się trzymać koledze na ogonie i bardzo szybko jest w stanie mnie wymanewrować, i później ciężko jest go znaleźć bez head trackera i wsiąść znów na ogon. Pewnie latając z systemem HD łatwiej jest wypatrzyć przeciwnika, ale tutaj znowu dość drogi byłby ten sport

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie te modele to chyba depronowce na bazie starego projektu SU-22 z silnikiem w środku kadłuba latają może 20km/h i raczej po długiej prostej aby jeden do drugiego mógł się zbliżyć i utrzymać go choć chwilę w polu widzenia kamery.

Już dawno próbowaliśmy latać modelami ESA w systemie FPV i znalezienie przeciwnika na niebie graniczyło z cudem a utrzymanie go potem w kadrze choć na chwilę było praktycznie niemożliwe..... życzę powodzenia w rozwijaniu tej zabawy.

 

ms

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość obrazu analogowego bardzo się poprawiła w porównaniu z kamerami z przed 4-5 lat co nie zmienia faktu że i tak ciężko było by się znaleźć. W tym systemie teoretycznie nie musimy siedzieć zbyt długo komuś na ogonie, jeden celny strzał i przeciwnik obrywa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu filmik ze szczegolami technicznymi:

 

 

47 minut temu, mirolek napisał:

Panowie te modele to chyba depronowce na bazie starego projektu SU-22 z silnikiem w środku kadłuba latają może 20km/h i raczej po długiej prostej aby jeden do drugiego mógł się zbliżyć i utrzymać go choć chwilę w polu widzenia kamery.

 

Mirek - dokładnie tak. To ultra wolno-loty. Nie widzę "prawdziwej" ciasnej walki manewrowej w stylu ESA. Tzn modele moga byc ESA - ale nie moga latac jak ESA. W sensie wychylenia musza byc ograniczone np do 20% (aby latały jak prawdziwe mysliwce).

 

Kiedyś syn latał za mną swoim dronem. I takie epicke przeloty możliwe są tylko przy pełnej ustawce - w sensie ja lecę po prostej i mowie co będę robił i w która stronę będę robił manwer.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.