Skocz do zawartości

Drukarka 3D TEVO Tarantula Pro


czarobest
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, japim napisał:

Masz piekny zwobble. 

 

:) Gdybym się znał to pewnie by go nie było :D. Tak naprawdę to pierwszy większy wydruk z takimi powierchniami i widać faktycznie dobrze, ale chciałem już to wydrukować żeby tę oś naciągnąć bez zabawy z paskiem :).
Gorzej że nie do końca wiem jak sobie z tym jeszcze poradzić, bo nie wiem czy to coś z napędem, śrubą czy może ustawienia druku ?. Na razie troszkę dociągnąłem rolki, bo właściwie jeszcze tego nie robiłem - poza ustawieniem przy montażu.
No i będę się nad tym głowił :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, czarobest napisał:

 

:) Gdybym się znał to pewnie by go nie było :D. Tak naprawdę to pierwszy większy wydruk z takimi powierchniami i widać faktycznie dobrze, ale chciałem już to wydrukować żeby tę oś naciągnąć bez zabawy z paskiem :).
Gorzej że nie do końca wiem jak sobie z tym jeszcze poradzić, bo nie wiem czy to coś z napędem, śrubą czy może ustawienia druku ?. Na razie troszkę dociągnąłem rolki, bo właściwie jeszcze tego nie robiłem - poza ustawieniem przy montażu.
No i będę się nad tym głowił :).

 

To jest mechaniczna sprawa - krzywa sruba, krzywe sprzeglo. Na pierwszy strzal poluzowalbym gorne mocowanie sruby.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, co zrobić jak punkt 0.0.0 czy tam Home wypada poza stołem drukarki?
Walczyć z tym? Jak? Czy może tak zostać?


Ja ustawiłem przez komputer offset na osi X na 11, Y się w miarę zgadza (ale trzeba by analogicznie zrobić offset), a Z to już ustawiam najpierw śrubami pod stołem a potem reguluje offsetem osi Z aby pierwsza warstwa była dobrze. Jednak ostrożnie z tym, bo ja sobie z nieuwagi wjechałem rozgrzaną dysza nieco w stół i zrobiłem wgniecenie w tej macie :/.

Ale przy wydrukach nie będących prawie jak stół to raczej większego znaczenia nie ma, po prostu wydruk nie będzie idealnie na środku, gorzej jak coś o wymiarach prawie maksymalnych, wtedy mógłby wyjechać poza :P.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto może mi pomóc wgrać najnowszego Marlina?

Obecnie siedzi v 2.0.5.3 i ma zablokowany Eprom (podobnie jak u Czarka)

 

Chcę wgrać 2.0.9.1 próbuję to zrobić przez Arduino IDE podobnie jak w filmie od GMZ ale podczas kompilacji wywala błąd.

Arduino:1.8.15 (Windows 10), Płytka:"Arduino Uno"





















C:\Program Files (x86)\Arduino\arduino-builder -dump-prefs -logger=machine -hardware C:\Program Files (x86)\Arduino\hardware -hardware C:\Users\Admin\AppData\Local\Arduino15\packages -tools C:\Program Files (x86)\Arduino\tools-builder -tools C:\Program Files (x86)\Arduino\hardware\tools\avr -tools C:\Users\Admin\AppData\Local\Arduino15\packages -built-in-libraries C:\Program Files (x86)\Arduino\libraries -libraries C:\Users\Admin\Documents\Arduino\libraries -fqbn=arduino:avr:uno -ide-version=10815 -build-path C:\Users\Admin\AppData\Local\Temp\arduino_build_725867 -warnings=none -build-cache C:\Users\Admin\AppData\Local\Temp\arduino_cache_943408 -prefs=build.warn_data_percentage=75 -prefs=runtime.tools.avrdude.path=C:\Program Files (x86)\Arduino\hardware\tools\avr -prefs=runtime.tools.avrdude-6.3.0-arduino17.path=C:\Program Files (x86)\Arduino\hardware\tools\avr -prefs=runtime.tools.avr-gcc.path=C:\Program Files (x86)\Arduino\hardware\tools\avr -prefs=runtime.tools.avr-gcc-7.3.0-atmel3.6.1-arduino7.path=C:\Program Files (x86)\Arduino\hardware\tools\avr -prefs=runtime.tools.arduinoOTA.path=C:\Program Files (x86)\Arduino\hardware\tools\avr -prefs=runtime.tools.arduinoOTA-1.3.0.path=C:\Program Files (x86)\Arduino\hardware\tools\avr -verbose C:\Users\Admin\Desktop\Marlin-2.0.x\Marlin\Marlin.ino

C:\Program Files (x86)\Arduino\arduino-builder -compile -logger=machine -hardware C:\Program Files (x86)\Arduino\hardware -hardware C:\Users\Admin\AppData\Local\Arduino15\packages -tools C:\Program Files (x86)\Arduino\tools-builder -tools C:\Program Files (x86)\Arduino\hardware\tools\avr -tools C:\Users\Admin\AppData\Local\Arduino15\packages -built-in-libraries C:\Program Files (x86)\Arduino\libraries -libraries C:\Users\Admin\Documents\Arduino\libraries -fqbn=arduino:avr:uno -ide-version=10815 -build-path C:\Users\Admin\AppData\Local\Temp\arduino_build_725867 -warnings=none -build-cache C:\Users\Admin\AppData\Local\Temp\arduino_cache_943408 -prefs=build.warn_data_percentage=75 -prefs=runtime.tools.avrdude.path=C:\Program Files (x86)\Arduino\hardware\tools\avr -prefs=runtime.tools.avrdude-6.3.0-arduino17.path=C:\Program Files (x86)\Arduino\hardware\tools\avr -prefs=runtime.tools.avr-gcc.path=C:\Program Files (x86)\Arduino\hardware\tools\avr -prefs=runtime.tools.avr-gcc-7.3.0-atmel3.6.1-arduino7.path=C:\Program Files (x86)\Arduino\hardware\tools\avr -prefs=runtime.tools.arduinoOTA.path=C:\Program Files (x86)\Arduino\hardware\tools\avr -prefs=runtime.tools.arduinoOTA-1.3.0.path=C:\Program Files (x86)\Arduino\hardware\tools\avr -verbose C:\Users\Admin\Desktop\Marlin-2.0.x\Marlin\Marlin.ino

Using board 'uno' from platform in folder: C:\Program Files (x86)\Arduino\hardware\arduino\avr

Using core 'arduino' from platform in folder: C:\Program Files (x86)\Arduino\hardware\arduino\avr

Detecting libraries used...

"C:\\Program Files (x86)\\Arduino\\hardware\\tools\\avr/bin/avr-g++" -c -g -Os -w -std=gnu++11 -fpermissive -fno-exceptions -ffunction-sections -fdata-sections -fno-threadsafe-statics -Wno-error=narrowing -flto -w -x c++ -E -CC -mmcu=atmega328p -DF_CPU=16000000L -DARDUINO=10815 -DARDUINO_AVR_UNO -DARDUINO_ARCH_AVR "-IC:\\Program Files (x86)\\Arduino\\hardware\\arduino\\avr\\cores\\arduino" "-IC:\\Program Files (x86)\\Arduino\\hardware\\arduino\\avr\\variants\\standard" "C:\\Users\\Admin\\AppData\\Local\\Temp\\arduino_build_725867\\sketch\\Marlin.ino.cpp" -o nul

"C:\\Program Files (x86)\\Arduino\\hardware\\tools\\avr/bin/avr-g++" -c -g -Os -w -std=gnu++11 -fpermissive -fno-exceptions -ffunction-sections -fdata-sections -fno-threadsafe-statics -Wno-error=narrowing -flto -w -x c++ -E -CC -mmcu=atmega328p -DF_CPU=16000000L -DARDUINO=10815 -DARDUINO_AVR_UNO -DARDUINO_ARCH_AVR "-IC:\\Program Files (x86)\\Arduino\\hardware\\arduino\\avr\\cores\\arduino" "-IC:\\Program Files (x86)\\Arduino\\hardware\\arduino\\avr\\variants\\standard" "C:\\Users\\Admin\\AppData\\Local\\Temp\\arduino_build_725867\\sketch\\src\\HAL\\AVR\\HAL.cpp" -o nul

Error while detecting libraries included by C:\Users\Admin\AppData\Local\Temp\arduino_build_725867\sketch\src\HAL\AVR\HAL.cpp

"C:\\Program Files (x86)\\Arduino\\hardware\\tools\\avr/bin/avr-g++" -c -g -Os -w -std=gnu++11 -fpermissive -fno-exceptions -ffunction-sections -fdata-sections -fno-threadsafe-statics -Wno-error=narrowing -flto -w -x c++ -E -CC -mmcu=atmega328p -DF_CPU=16000000L -DARDUINO=10815 -DARDUINO_AVR_UNO -DARDUINO_ARCH_AVR "-IC:\\Program Files (x86)\\Arduino\\hardware\\arduino\\avr\\cores\\arduino" "-IC:\\Program Files (x86)\\Arduino\\hardware\\arduino\\avr\\variants\\standard" "C:\\Users\\Admin\\AppData\\Local\\Temp\\arduino_build_725867\\sketch\\src\\HAL\\AVR\\HAL_SPI.cpp" -o nul

Error while detecting libraries included by C:\Users\Admin\AppData\Local\Temp\arduino_build_725867\sketch\src\HAL\AVR\HAL_SPI.cpp

"C:\\Program Files (x86)\\Arduino\\hardware\\tools\\avr/bin/avr-g++" -c -g -Os -w -std=gnu++11 -fpermissive -fno-exceptions -ffunction-sections -fdata-sections -fno-threadsafe-statics -Wno-error=narrowing -flto -w -x c++ -E -CC -mmcu=atmega328p -DF_CPU=16000000L -DARDUINO=10815 -DARDUINO_AVR_UNO -DARDUINO_ARCH_AVR "-IC:\\Program Files (x86)\\Arduino\\hardware\\arduino\\avr\\cores\\arduino" "-IC:\\Program Files (x86)\\Arduino\\hardware\\arduino\\avr\\variants\\standard" "C:\\Users\\Admin\\AppData\\Local\\Temp\\arduino_build_725867\\sketch\\src\\HAL\\AVR\\MarlinSerial.cpp" -o nul

Error while detecting libraries included by C:\Users\Admin\AppData\Local\Temp\arduino_build_725867\sketch\src\HAL\AVR\MarlinSerial.cpp

"C:\\Program Files (x86)\\Arduino\\hardware\\tools\\avr/bin/avr-g++" -c -g -Os -w -std=gnu++11 -fpermissive -fno-exceptions -ffunction-sections -fdata-sections -fno-threadsafe-statics -Wno-error=narrowing -flto -w -x c++ -E -CC -mmcu=atmega328p -DF_CPU=16000000L -DARDUINO=10815 -DARDUINO_AVR_UNO -DARDUINO_ARCH_AVR "-IC:\\Program Files (x86)\\Arduino\\hardware\\arduino\\avr\\cores\\arduino" "-IC:\\Program Files (x86)\\Arduino\\hardware\\arduino\\avr\\variants\\standard" "C:\\Users\\Admin\\AppData\\Local\\Temp\\arduino_build_725867\\sketch\\src\\HAL\\AVR\\Servo.cpp" -o nul

Error while detecting libraries included by C:\Users\Admin\AppData\Local\Temp\arduino_build_725867\sketch\src\HAL\AVR\Servo.cpp

"C:\\Program Files (x86)\\Arduino\\hardware\\tools\\avr/bin/avr-g++" -c -g -Os -w -std=gnu++11 -fpermissive -fno-exceptions -ffunction-sections -fdata-sections -fno-threadsafe-statics -Wno-error=narrowing -flto -w -x c++ -E -CC -mmcu=atmega328p -DF_CPU=16000000L -DARDUINO=10815 -DARDUINO_AVR_UNO -DARDUINO_ARCH_AVR "-IC:\\Program Files (x86)\\Arduino\\hardware\\arduino\\avr\\cores\\arduino" "-IC:\\Program Files (x86)\\Arduino\\hardware\\arduino\\avr\\variants\\standard" "C:\\Users\\Admin\\AppData\\Local\\Temp\\arduino_build_725867\\sketch\\src\\HAL\\AVR\\eeprom.cpp" -o nul

Error while detecting libraries included by C:\Users\Admin\AppData\Local\Temp\arduino_build_725867\sketch\src\HAL\AVR\eeprom.cpp

"C:\\Program Files (x86)\\Arduino\\hardware\\tools\\avr/bin/avr-g++" -c -g -Os -w -std=gnu++11 -fpermissive -fno-exceptions -ffunction-sections -fdata-sections -fno-threadsafe-statics -Wno-error=narrowing -flto -w -x c++ -E -CC -mmcu=atmega328p -DF_CPU=16000000L -DARDUINO=10815 -DARDUINO_AVR_UNO -DARDUINO_ARCH_AVR "-IC:\\Program Files (x86)\\Arduino\\hardware\\arduino\\avr\\cores\\arduino" "-IC:\\Program Files (x86)\\Arduino\\hardware\\arduino\\avr\\variants\\standard" "C:\\Users\\Admin\\AppData\\Local\\Temp\\arduino_build_725867\\sketch\\src\\HAL\\AVR\\fast_pwm.cpp" -o nul

"C:\\Program Files (x86)\\Arduino\\hardware\\tools\\avr/bin/avr-g++" -c -g -Os -w -std=gnu++11 -fpermissive -fno-exceptions -ffunction-sections -fdata-sections -fno-threadsafe-statics -Wno-error=narrowing -flto -w -x c++ -E -CC -mmcu=atmega328p -DF_CPU=16000000L -DARDUINO=10815 -DARDUINO_AVR_UNO -DARDUINO_ARCH_AVR "-IC:\\Program Files (x86)\\Arduino\\hardware\\arduino\\avr\\cores\\arduino" "-IC:\\Program Files (x86)\\Arduino\\hardware\\arduino\\avr\\variants\\standard" "C:\\Users\\Admin\\AppData\\Local\\Temp\\arduino_build_725867\\sketch\\src\\HAL\\AVR\\fastio.cpp" -o nul

"C:\\Program Files (x86)\\Arduino\\hardware\\tools\\avr/bin/avr-g++" -c -g -Os -w -std=gnu++11 -fpermissive -fno-exceptions -ffunction-sections -fdata-sections -fno-threadsafe-statics -Wno-error=narrowing -flto -w -x c++ -E -CC -mmcu=atmega328p -DF_CPU=16000000L -DARDUINO=10815 -DARDUINO_AVR_UNO -DARDUINO_ARCH_AVR "-IC:\\Program Files (x86)\\Arduino\\hardware\\arduino\\avr\\cores\\arduino" "-IC:\\Program Files (x86)\\Arduino\\hardware\\arduino\\avr\\variants\\standard" "C:\\Users\\Admin\\AppData\\Local\\Temp\\arduino_build_725867\\sketch\\src\\HAL\\AVR\\u8g_com_HAL_AVR_sw_spi.cpp" -o nul

Alternatives for U8glib-HAL.h: []

ResolveLibrary(U8glib-HAL.h)

  -> candidates: []top\Marlin-2.0.x\Marlin\src\HAL\AVR\u8g_com_HAL_AVR_sw_spi.cpp:65:10: fatal error: U8glib-HAL.h: No such file or directory



 #include <U8glib-HAL.h>

          ^~~~~~~~~~~~~~

compilation terminated.

exit status 1

Błąd kompilacji dla płytki Arduino Uno.

 

Druga metoda z Visual Studio natomiast kompilacja przechodzi poprawnie i kończy się sukcesem.

niestety nowy firmware nie chce się wgrać do pamięci drukarki .

 

Windows PowerShell

Try the new cross-platform PowerShell https://aka.ms/pscore6

PS C:\Users\Admin\Desktop\Marlin-2.0.x> platformio run -e mega2560
Processing mega2560 (platform: atmelavr; board: megaatmega2560; framework: arduino)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Verbose mode can be enabled via `-v, --verbose` option
CONFIGURATION: https://docs.platformio.org/page/boards/atmelavr/megaatmega2560.html
PLATFORM: Atmel AVR (3.4.0) > Arduino Mega or Mega 2560 ATmega2560 (Mega 2560)
HARDWARE: ATMEGA2560 16MHz, 8KB RAM, 248KB Flash
DEBUG: Current (avr-stub) On-board (avr-stub, simavr)
PACKAGES:
 - framework-arduino-avr 5.1.0
 - toolchain-atmelavr 1.70300.191015 (7.3.0)
Converting Marlin.ino
LDF: Library Dependency Finder -> http://bit.ly/configure-pio-ldf
Found 6 compatible libraries
Scanning dependencies...
Dependency Graph
|-- <U8glib-HAL> 0.5.0
|   |-- <Wire> 1.0
|   |-- <SPI> 1.0
|-- <Wire> 1.0
|-- <SPI> 1.0
|-- <EEPROM> 2.0
|-- <SoftwareSerial> 1.0
Building in release mode
Checking size .pio\build\mega2560\firmware.elf
Advanced Memory Usage is available via "PlatformIO Home > Project Inspect"
RAM:   [======    ]  59.5% (used 4878 bytes from 8192 bytes)
Flash: [=====     ]  51.1% (used 129652 bytes from 253952 bytes)
=========================================================== [SUCCESS] Took 14.44 seconds ===========================================================
Environment    Status    Duration
-------------  --------  ------------
mega2560       SUCCESS   00:00:14.437
=========================================================== 1 succeeded in 00:00:14.437 =========================================================== 
PS C:\Users\Admin\Desktop\Marlin-2.0.x> echo "done" >C:\Users\Admin\AppData\Local\Temp\ipc
PS C:\Users\Admin\Desktop\Marlin-2.0.x> platformio run --target upload -e mega2560
Processing mega2560 (platform: atmelavr; board: megaatmega2560; framework: arduino)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Verbose mode can be enabled via `-v, --verbose` option
CONFIGURATION: https://docs.platformio.org/page/boards/atmelavr/megaatmega2560.html
PLATFORM: Atmel AVR (3.4.0) > Arduino Mega or Mega 2560 ATmega2560 (Mega 2560)
HARDWARE: ATMEGA2560 16MHz, 8KB RAM, 248KB Flash
DEBUG: Current (avr-stub) On-board (avr-stub, simavr)
PACKAGES:
 - framework-arduino-avr 5.1.0
 - tool-avrdude 1.60300.200527 (6.3.0)
 - toolchain-atmelavr 1.70300.191015 (7.3.0)
Converting Marlin.ino
LDF: Library Dependency Finder -> http://bit.ly/configure-pio-ldf
LDF Modes: Finder ~ chain, Compatibility ~ soft
Found 6 compatible libraries
Scanning dependencies...
Dependency Graph
|-- <U8glib-HAL> 0.5.0  
|   |-- <Wire> 1.0      
|   |-- <SPI> 1.0       
|-- <Wire> 1.0
|-- <SPI> 1.0
|-- <SoftwareSerial> 1.0
Building in release mode
Checking size .pio\build\mega2560\firmware.elf
Advanced Memory Usage is available via "PlatformIO Home > Project Inspect"
RAM:   [======    ]  59.5% (used 4878 bytes from 8192 bytes)
Flash: [=====     ]  51.1% (used 129652 bytes from 253952 bytes)
Configuring upload protocol...
AVAILABLE: wiring
CURRENT: upload_protocol = wiring
Looking for upload port...
Auto-detected: COM3
Uploading .pio\build\mega2560\firmware.hex
avrdude: stk500v2_ReceiveMessage(): timeout
avrdude: stk500v2_ReceiveMessage(): timeout
avrdude: stk500v2_ReceiveMessage(): timeout
avrdude: stk500v2_ReceiveMessage(): timeout
avrdude: stk500v2_ReceiveMessage(): timeout
avrdude: stk500v2_ReceiveMessage(): timeout
avrdude: stk500v2_getsync(): timeout communicating with programmer

avrdude done.  Thank you.

*** [upload] Error 1
=========================================================== [FAILED] Took 75.06 seconds =========================================================== 

Environment    Status    Duration
-------------  --------  ------------
mega2560       FAILED    00:01:15.059
====================================================== 1 failed, 0 succeeded in 00:01:15.059 ====================================================== 
PS C:\Users\Admin\Desktop\Marlin-2.0.x> echo "done" >C:\Users\Admin\AppData\Local\Temp\ipc
PS C:\Users\Admin\Desktop\Marlin-2.0.x> 

 

Jak to przejśc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym wypadku wygląda jakbyś próbował skompilować to na płytkę Arduino Uno :), a w drugim widzę, że kompilujesz to dla Atmegi i teraz pytanie jaką masz płytkę? Bo jeżeli również tak jak u mnie MKS SGEN L (podkreślam to "S" :)) to siedzi tam procesor ARM i trzeba to pod tę platformę kompilować, do tego trzeba to odpowiednio w plikach konfiguracyjnych ustawić - głównie zmienić płytkę, ustawić serial port i ewentualnie pin od wentylatora tak jak to robiłem u mnie. Do tego kompilowałem to Visual Code poprzez wtyczkę PlatformIO i trzeba również tam podmienić jedną liniijkę.
Mogę podesłać pliki konfiguracyjne, oraz HEX'a którego trzeba wrzucić na pustą kartę pamięci, włożyć z tyłu drukarki i ją odpalić - wtedy system się wgrywa - aczkolwiek nie daję głowy, że wszystko jest tam idealnie - choć sporo już wydrukowałem.


Przy okazji: walczę z tym z-wobble, przyznam się do błędu, że źle złożyłem sprzęgło - włożyłem śrubę do końca :P jak to poprawiłem to paski zniknęły, ale jak zniknęły to pojawił się problem z pierwszymi warstwami które na siebie zachodziły - sprzęgło się ściskało i nie podnosiło odpowienio przy pierwszych warstwach. Teraz walczę dalej i drukuję dystans do silnika osi Z aby go lepiej ustawić - bo chyba jest zbyt blisko profilu. 

Kolejna rzecz, drukowałem swój projekcik, miał się drukować 6h, a w 5.5h przytkała się dysza :D, odetkałem, ale już za późno.



PS: O ten film może być pomocny:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki, tak pytam, bo koledzy wcześniej pisali o innej płytce która chyba właśnie jest na Atmedze, ale jeśli masz taką jak ja to powinno działać - ja bym się jednak upewnił przed wgrywaniem ;).

Kartę formatowałem na system plików FAT32 i wrzuciałem tam plik binarny z firmware (wcześniej napisałem przez pomyłkę HEX, ale chodziło o ten :)). Na wyłączonej drukarce włożyłem w tylne gniazdo - to w płycie głównej, nie wyświetlaczu, i po włożeniu podłączyłem przez kabel USB do komputera, trochę poczekałem i nowy system był. Aha i jedna rzecz, po odpaleniu wydruku gdy wszystko się nagrzeje drukarka się zatrzymuje i trzeba kontynuować przez wybranie opcij na wyświetlaczu - dla mnie wygodne, bo oczyszam dyszę przed dojazdem na stół.

Podeślę tutaj będzie wygodniej :). Tu firmware:
firmware.bin

 

A tu pliki konfiguracyjne gdybyś chciał/lub ktoś inny kompilować samodzielnie i coś ewentualnie pozmieniać czy się na tym lekko wzorować (i obrazek :P) :

Configuration_adv.h
Configuration.h

_Bootscreen.h

 

Jeśli będziesz kompilował to tutaj możesz ostatnią wartość ustawić na tę otrzymaną przy kalibracji ekstrudera, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że będziesz miał tak samo jak wyszło mi i nie będzie takiej potrzeby.
image.png.cf4731ecab946ab03b26cc5705b153ed.png

 

A i pokażę świetny pomysł taty na trzymanie rolki filamentu dopóki nie wydrukuję swojej podstawki: 

 

2056113810_TevoTarantula(15).thumb.jpg.8e543034ad139f69bae0848d0cbfe9a7.jpg

 

Zestaw do dremela z Lidla, ma obrotową platformę i chodzi to świetnie :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, czarobest napisał:

Przy okazji: walczę z tym z-wobble, przyznam się do błędu, że źle złożyłem sprzęgło - włożyłem śrubę do końca :P jak to poprawiłem to paski zniknęły, ale jak zniknęły to pojawił się problem z pierwszymi warstwami które na siebie zachodziły - sprzęgło się ściskało i nie podnosiło odpowienio przy pierwszych warstwach.

 

wrzuć do sprzęgła kulkę z łożyska i dosuń wszystko do siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam trzymania szpul poziomo. A jeżeli już to koniecznie musi być hamulec - jakiś opór - aby przez przypadek szpula nie rozkręciła się dalej niż trzeba, bo od tego już niewiele brakuje do spadnięcia filamentu i totalnego zaplątania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, czarobest napisał:

Dzięki, a oring ma zostać?

 

Nie. Tylko kulka. Jak największa jaka się zmieści i nie będzie się w sprzęgle haczyć. Dobrze by było jakby śruba trapezowa była idealnie prostopadle obcięta.

 

BTW: ja na swoje drukarki wciąż czekam :(

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

W dniu 19.08.2021 o 21:37, Wojtek Sz napisał:

Jeszcze Wam podpowiem jak dla mnie zmiana softu /oprogramowania z angielskiego na polski był strzałem w dziesiątkę.

Polecam strony https://garage-makezone.eu/firmware/  ,  garage-makezone.eu

 

W tym filmie Tomek z GMZ mówi co i jak zrobić. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Granacik napisał:

 

Nic nie mówi bo jeszcze zamówienie wciąć ma status processed czy jakoś tak... Za to pojawił się guzik z opcją refundacji.

 

To moze byc tak, ze wypstrykali sie z magazynu CZ - uzupelnili zapas z ES, a jak kupowales z ES to juz kupowales puste pozycje.

Podejrzewam najgorszy mozliwy scenariusz - ze juz sie nie doczekasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.08.2021 o 07:51, Slawomir napisał:

Cześć.

Ja dodałem Hellona, aluminiowe przednie płyty osi X oraz szkło i ciche sterowniki silników. W planach ciche wentylatory bo teraz one generują hałas.

Pozdrawiam Sławomir

 

Czujnik poziomowania stołu też chyba będzie w planach, choć idzie mi to już dosyć sprawnie posługując się z-offsetem :)

 

2 godziny temu, japim napisał:

Nie polecam trzymania szpul poziomo. A jeżeli już to koniecznie musi być hamulec - jakiś opór - aby przez przypadek szpula nie rozkręciła się dalej niż trzeba, bo od tego już niewiele brakuje do spadnięcia filamentu i totalnego zaplątania. 


To doraźne ale pewnie masz rację, postaram się szybko dodrukować uchwyt, ale wyszło z tym wydrukiem nie do końca (o czym wyżej napisałem). 
 

@Wojtek Sz pamiętałem o tych linkach, ale ja akurat chciałem mieć najnowszą wersję z ustawionymi na stałe krokami ekstrudera (plus jakieś tam drobnostki), stąd postanowiłem skompilować samemu :).

 

Do tego na razie po poprawkach ze sprzęgłem jest chyba nieźle, choć chyba ciut przygniotło pierwsze warstwy - teraz lekko poluzowałem rolki i idzie kolejna rzecz, pasków, aż takich wielkch nie widzę, ale może to jeszcze wyjdzie na bardziej płaskich powierchniach. Do tego chyba jeszcze minimalnie przesunę silnik od osi Z, ale to już minimalnie w granicach 0.5mm. No i jak wydrukuję jeszcze jedną taką swoją "śrubkę" to pewnie odpalę wydruk z naciągaczem do osi Y.

 

16604957_TevoTarantula(18).thumb.jpg.4bf88f27e603b11fae18828aba6479ca.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to trochę kiepawe pytanie, ale kończy mi się filament startowy.

Jak wygląda procedura wymiany na inny?

 

rozgrzać dyszę ekstrudera

wycofać obecny filament

założyć nowy, 

przepchnąć aż przez dysze będzie podawał nowy.

 

tak wystarczy czy jestem w błędzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.