Skocz do zawartości

Narty do modelu samolotu


elpazo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

zwracam się do kolegów z forum z zapytaniem gdzie znajdę materiały dotyczące nart do samolotów sportowych . idzie zima nie wiadomo jak będzie. A ja chciałbym wykonać narty dla swojej zabawki model 3m rozpiętości 12kg na silnik 60ccm chodzi mi model CUB Crafter z Hangar 9. Niedaleko domu mam 500hektarowy zalew na którym jak zamarza można super polatać ale nie mogę znaleźć żadnych materiałów na temat wielkości nart dla modelu. może ktoś coś pomoże. 

 

                                                                                                                                             Pozdrawiam Władek  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

https://www.modelairplanenews.com/easy-scratch-built-skis-get-ready-for-snow/#outer-popup

 

kawałek na "nasze" ;)

 

Długość nart powinna wynosić około 50 procent długości kadłuba, a punkt obrotu osi znajdować się na 30 do 40 procent długości narty za noskiem narty. Jeśli chodzi o szerokość, po prostu wybrałem liczbę, która wydawała się odpowiednia.

Capture15.thumb.jpg.33fbec0bb54f96bdccd4a9b31cbf5809.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystałem w swoich modelach z tabelki o której pisze  powyżej Grzesiek i jest OK - na mojej stronie znajdziesz kilka informacji jak takie narty zbudować, wkleję tam też proporcje podawane w książce Miniaturowe Lotnictwo

http://modelemirek.cba.pl/na-wodzie-i--niegu.html

 

ms

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super dziękuje bardzo koledzy za pomoc najbardziej mi chodziło o wymiary narty chcę wykonać z twardej pianki zatopionej w w włóknach rowingowych węglowych.  Będzie mi zależało na wadze i dużej wytrzymałość na złamanie więć wybieram taką technologię jak budowa nart zjazdowych. Kolega ma Wilgę 3,5m w skali 1-3,5 i też mu się przydadzą. A że łatwiej będzie zrobić  dwie trzy pary wiec tak wybieram . Grzesiu wieczorem zadzwonię i pogadamy. Władek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Sprawdzone rozwiązanie na zimę i bardzo ciekawy oraz wyjaśniający wszystko film - super ?

 

W zależności od konstrukcji modelu można też spróbować innego wariantu ....2013-02-12-053.jpg.7be92121cb555711ce3d8761da077df1.jpg

 

takie narty-sanki nie mają zmiany kąta ustawienia narty przy lądowaniu i wymagają długiego i płaskiego podejścia do lądowania, mają też przewymiarowaną powierzchnię ale unikamy nieprzyjemnego efektu gdy narta w locie zmienia kąt ustawienia przy silnym wietrze.

Z takimi "sankami" model kręci akrobację jak z kołami z czym miał wcześniej problem z nartami tradycyjnymi jak na zdjęciu poniżej.

 

1895399381_dwajnarciarze_2.jpg.369035164823c6d344989ef4909d3e75.jpg

 

Podobny efekt opisał powyżej Sławek_9000, model latał ale nie dało się wiele nim pokręcić a czasem dziwnie zachowywał się w powietrzu, zwłaszcza jak mocniej wiało co zima często się zdarza.

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.