Jump to content

Narty do modelu samolotu


elpazo
 Share

Recommended Posts

Witam 

zwracam się do kolegów z forum z zapytaniem gdzie znajdę materiały dotyczące nart do samolotów sportowych . idzie zima nie wiadomo jak będzie. A ja chciałbym wykonać narty dla swojej zabawki model 3m rozpiętości 12kg na silnik 60ccm chodzi mi model CUB Crafter z Hangar 9. Niedaleko domu mam 500hektarowy zalew na którym jak zamarza można super polatać ale nie mogę znaleźć żadnych materiałów na temat wielkości nart dla modelu. może ktoś coś pomoże. 

 

                                                                                                                                             Pozdrawiam Władek  

Link to comment
Share on other sites

Witaj,

https://www.modelairplanenews.com/easy-scratch-built-skis-get-ready-for-snow/#outer-popup

 

kawałek na "nasze" ;)

 

Długość nart powinna wynosić około 50 procent długości kadłuba, a punkt obrotu osi znajdować się na 30 do 40 procent długości narty za noskiem narty. Jeśli chodzi o szerokość, po prostu wybrałem liczbę, która wydawała się odpowiednia.

Capture15.thumb.jpg.33fbec0bb54f96bdccd4a9b31cbf5809.jpg

Link to comment
Share on other sites

Super dziękuje bardzo koledzy za pomoc najbardziej mi chodziło o wymiary narty chcę wykonać z twardej pianki zatopionej w w włóknach rowingowych węglowych.  Będzie mi zależało na wadze i dużej wytrzymałość na złamanie więć wybieram taką technologię jak budowa nart zjazdowych. Kolega ma Wilgę 3,5m w skali 1-3,5 i też mu się przydadzą. A że łatwiej będzie zrobić  dwie trzy pary wiec tak wybieram . Grzesiu wieczorem zadzwonię i pogadamy. Władek

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Sprawdzone rozwiązanie na zimę i bardzo ciekawy oraz wyjaśniający wszystko film - super ?

 

W zależności od konstrukcji modelu można też spróbować innego wariantu ....2013-02-12-053.jpg.7be92121cb555711ce3d8761da077df1.jpg

 

takie narty-sanki nie mają zmiany kąta ustawienia narty przy lądowaniu i wymagają długiego i płaskiego podejścia do lądowania, mają też przewymiarowaną powierzchnię ale unikamy nieprzyjemnego efektu gdy narta w locie zmienia kąt ustawienia przy silnym wietrze.

Z takimi "sankami" model kręci akrobację jak z kołami z czym miał wcześniej problem z nartami tradycyjnymi jak na zdjęciu poniżej.

 

1895399381_dwajnarciarze_2.jpg.369035164823c6d344989ef4909d3e75.jpg

 

Podobny efekt opisał powyżej Sławek_9000, model latał ale nie dało się wiele nim pokręcić a czasem dziwnie zachowywał się w powietrzu, zwłaszcza jak mocniej wiało co zima często się zdarza.

 

ms

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.