Skocz do zawartości

F5J - wybór modelu


chaosmaker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Elektroniką raczej nie ma się co martwić. Większość elementów elektronicznych ma naprawdę wysokie temperatury pracy,  jeszcze wyższe temperatury przechowywania. Regulator w czarnym kadłubie na słońcu na pewno nigdy nie będzie tak gorący jak potrafi być podczas użytkowania. 

Od kilku lat mam w bagażniku samochodu w sezonie praktycznie cały czas 2-3 modele. Samochód jest czarny, a blacha klapy bagażnika naprawdę parzy. Na początku też trochę miałem obawy o elektronikę, ale nic się nie działo i teraz się już nie przejmuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym roku ja i kolega Tomek , który też lata czarnym laminatem mieliśmy sytuacje w której serwo dostawało delirki,

u mnie od steru wysokości a u kolegi chyba lotka to była, ja zrezygnowałem z latania bo z niepewnym SW to za duże ryzyko lecieć

oboje po powrocie do domu mieliśmy się brać za wymianę serw ale wszystko działało bez zarzutu,

ja nadal latam z tym samym serwem i jest ok

kilka dni wcześniej przy mega upałach też miałem wrażenie że serwo gubi trym a później się uspokoiło

uważam że jak nie ma potrzeby to nie ma co bezsensownie podgrzewać modelu na słońcu

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MaciekGTI napisał:

nie ma co bezsensownie podgrzewać modelu na słońcu

Racja ,czy  to laminat , czy drewniany model : pianka czy też styro kryte fornirem......lepiej po locie chować model do cienia a jak nie ma gdzie to choćby czymś jasnym  przykryć .

Zawsze to bezpieczniej .Wszelkiego rodzaju plastiki też nie lubią dużych zmian temperatur. Podobno z  czasem przez to są bardziej kruche więc nadajniki też dobrze jest trzymać w cieniu .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.