Skocz do zawartości

Pierścień uszczelniający do silnika żarowego GMS 2000 61II


dyra63
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Byłem zmuszony do wymiany łożysk w silniku jw. ,demontaż i wymiana łożysk poszły książkowo. Niestety przy składaniu silnika a właściwie przy wprowadzaniu tłoka d tulei cylindrowej pierścień uszczelniający tłokowy pękł .Dopiero wtedy zauważyłem że w rowku tłoka jest w jednym miejscu wypustka a pierścień na wewnętrznej średnicy miał wpuścik ustalający ,chyba zabezpieczający pierścień przed obracaniem. Naciskając na pierścień przy wprowadzaniu (chyba był już wtedy przesunięty względem stosownej  pozycji ) spowodowałem że pękł.

Silnik już dawno nie produkowany ,ale był kiedyś nawet dosyć popularny uważany za bardzo udany, u mnie napędzał Trenera 60 i byłem z niego  bardzo zadowolony .Może ktoś ma jakieś zaległe części do tego silnika ,lub ktoś miał podobny problem ,bo raczej  trudno będzie chyba znaleźć  jakieś podobne pierścienie z innych motorków .Może ktoś coś poradzi ,silnik nie był bardzo eksploatowany bo na ogół to latam bardzo mało ,więc poza łożyskami które zostały wymienione jest w dobrym stanie ,szkoda by go było utylizować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc.

Widzę ,że firma specjalizuje się w dorabianiu pierścieni tłokowych, przynajmniej wiem że istnieje możliwość zakupu choć jak na moją kieszeń to drogo ,do tego wyjdą koszty przesyłki z USA. Poszukam może coś bliżej znajdę .Trochę również różni się od oryginału brakuje tego wycięcia od strony wewnętrznej ale chyba dałoby się to wyszlifować dremelkiem. Oryginalny wyglądał tak .

 

 

 

 

Mg98767.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w modelarstwie w skali 1:1 zawsze wkładam zużyty pierścień w cylinder w którym pracował dany pierścień i stosownym stosem szczelinomierzy mieszę szczelinę jaka była w zestawie do naprawy. I oczywiście warto podać także średnicę wewnętrzną cylindra z którą współpracował uszkodzony pierścień. Bo wymiaru ~~24,6 ni jak nikt nie wykona co by to pasowało do tego cylindra.

Edytowane przez f2cmariusz
uzupełnienie informacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ,że pomiar takich rzeczy suwmiarką jest do d..y. Tym bardziej że pierścień jest po wyciągnięciu z rowka jeszcze bardziej rozprężony, będę próbował w w tej firmie którą w linku podał Paweł ,ponoć można im np. przesłać zespół cylinder tłok do lepszego spasowania.Na razie szukam dalej jakiegoś gotowca pod ten konkretny silniczek ,kiedyś było dosyć dużo części do silników GMS 2000 ,może gdzieś coś "wysznupia"?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.