Skocz do zawartości

Wyciąg warsztatowy


Ares
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czesć,

W związku z tym ,że od dłuższego czasu planuję zacząc przygodę z laminatami postanowiłem zrobić w swojej modelarni wyciąg .

Dwa popołudnia i gotowe.Tak to wyszło : rura wychodzi przez wycięcie w oknie na zewnątrz gdzie zainstalowałem kolanko aby wiatr mi nie cofał tego co wyciągnie wentylator

Nie jest to profesjnalna wentylacja ale w związku z tym ,że pomieszczenie nie ma ogrzewania i jest ocieplone otwieranie okna odpada. A wyciąg z pewnością nieco odprowadzi opary żywicy i klejów . Oczywiście nie zwalnia to od pracy w masce z filtrami .

 

IMG_20211007_193006.jpg

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na końcu rury od strony okna zainstaluj sobie filtr bądź jakiś rodzaj maty filtrującej. (Możesz dopasować coś z samochodówki bądź po prostu kawałek fizeliny). Opary mogą zniszczyć Ci elewację za oknem po jakimś czasie. Jeśli używasz wentylatora to tym bardziej (a jest on jednak wskazany). Mnie się kiedyś fajnie sprawdzał wyciąg zrobiony "nisko" z kolankiem idący na górny róg okna. Syf z wyciągu gromadził mi się w tym kolanku, gdzie miałem okienko rewizyjne i filtr. Dawało to fajne efekty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mar_io napisał:

Na końcu rury od strony okna zainstaluj sobie filtr bądź jakiś rodzaj maty filtrującej. (Możesz dopasować coś z samochodówki bądź po prostu kawałek fizeliny). Opary mogą zniszczyć Ci elewację za oknem po jakimś czasie. Jeśli używasz wentylatora to tym bardziej (a jest on jednak wskazany). Mnie się kiedyś fajnie sprawdzał wyciąg zrobiony "nisko" z kolankiem idący na górny róg okna. Syf z wyciągu gromadził mi się w tym kolanku, gdzie miałem okienko rewizyjne i filtr. Dawało to fajne efekty. 

Dzięki za cenną uwagę.Wentylator oczywiście jest  bezpośrednio na wlocie czyli zaraz nad stołem na niego jest założona rura i dlatego nie widać a za oknem mam kolanko 90stopni w dół.

Myślę,że opary powinny się rozejść ale filtr to z pewnością dobry pomysł.Poszukam czegoś i założę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.