Skocz do zawartości

Czy ktoś to dogłębnie rozgryzł ???


d9Jacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, mr.jaro napisał:

Faktycznie ciekawe

is fecit, cui prodest....mówi stara zasada prawa rzymskiego :)....nie sprzedawca, bo przecież VAT jest podatkiem od wartości dodanej....on go tylko odprowadza... Przez całe lata 90-te  aż do 2004 robiłem zakupy w firmach niemieckich ( motoryzacyjnych) takich jak Bastuck&Co czy LIMORA  GmbH..Zawsze dostawałem do łapy dokumenty celne czyli SAD , a kwota jaka płaciłem była pomniejszana o niemiecki VAT

 

edit

Jarku,  w tle jest tajemnicze słowo " prowizja " i juz wiadomo o co kaman?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • temat został zablokowany
  • temat został odblokowany

Dzieki Rafał,

mały update..

przesyłka z GB dotatła na Łączyny 14.10 o 13 tej z minutami..wczoraj awizo na mojej miejscowej Poczcie..

uwaga, uwaga...opłata tylko 8,5o pln...żaden VAT nie został pobrany..Info od pracownicy UC Pocztowego na Łączyny.." w zasadzie do wartosci celnej 150€ Vat-u nie naliczamy " ( sic !!! ) i sugestia  aby jednak nie kupować tam gdzie jest już naliczony VAT i inne opłaty manipulacyjne. Per saldo, może  przy odprawie celnej w PL wychodzi trochę  dłużej , bo trzeba czekać na decyzję KAS ale jest to zdecydowanie tańsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to dla kontrastu Ci napiszę, że jak kupowałem z aliexpress i tam doliczyli vat do ceny przedmiotu to wspomnianych przez Ciebie 8,50 do poczty nie płaciłem.

Finalnie wyszło taniej.

Wcześniej pisałeś, że Ebay Ci naliczył vat, czy źle zrozumiałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, robertus napisał:

Wcześniej pisałeś, że Ebay Ci naliczył vat, czy źle zrozumiałem

dobrze zrozumiałeś ale to był inny zakup  niz ten dzis odebrany

 

2 godziny temu, robertus napisał:

i tam doliczyli vat do ceny przedmiotu to wspomnianych przez Ciebie 8,50 do poczty nie płaciłem.

8,5o dotyczy tylko przesyłek nie ovatowanych prze sprzedającego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • temat został zablokowany
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.