Skocz do zawartości

Czy ktoś to dogłębnie rozgryzł ???


d9Jacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, robertus napisał:

Domyślam się, że jak kupisz coś ze sklepu w GB i oni nie obliczą cła do unii to obliczy Ci to poczta polska

zobaczymy, przesyłka w drodze

Destination:Poland Handed to:Delivery partner

Tracking history

Wednesday 13 October 2021
15:29
Item Leaving the UK
LONDON AMU
02:50
Item Leaving the UK
LANGLEY HWDC
01:57
Item Received by Royal Mail
LANGLEY HWDC
Tuesday 12 October 2021
20:34
Item received at
Home Counties North MC
18:23
Sender preparing item
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, robertus napisał:

Domyślam się, że jak kupisz coś ze sklepu w GB i oni nie obliczą cła do unii to obliczy Ci to poczta polska i weźmie jeszcze 8 zł za obsługę już tu na miejscu.

 

Wlasnie to wczesniej staralem sie wyjasnic na zasadzie analogii do zakupow w A..zon, ale byc moze zbyt powiklanie wyszlo.

U nas mozna zrezygnowac z oblugi celnej przez przewoznika oszczedzajac sobie tej dodatkowej oplaty. Ale wowczas trzeba to robic samemu, a wlasny czas tez kosztuje. Co sie bardziej oplaca, kazdy musi osadzic we wlasnym zakresie. Ja mam akurat urzad celny po drodze do pracy, wiec robie to sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

£4.95
 
 
 
 
 
 
 
 
No additional import charges on delivery.
This item will be sent through the Global Shipping Programme and includes international tracking. Learn more- opens in a new window or tab
 
 
Postage:
£12.91 Express Delivery to Poland  | See details
 
 
Located in:
Herne Bay, United Kingdom
 
 
 
 
 
Import charges:
£2.65 (amount confirmed at checkout)  

 

7 minut temu, robertus napisał:

Co masz na myśli pisząc "stawka"?

stawka VAT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RomanJ4 napisał:

Podobny temat......

owszem? i jakie podobne posty ...po prostu nasze Forum?

ale już  cos się dowiedziałem....czekam  na przesyłke

41 minut temu, robertus napisał:

Mi na ali doliczyli VAT

Robert ,

VAT i cło  to są dwie rózne opłaty i w róznej kolejności liczone

stan aktualny WAW WER , czyli Łaczyny

Thursday 14 October 2021

13:15
Your item is currently with Customs in the destination country.
WARSZAWA WER, Poland
13:15
Item Received
WARSZAWA WER, Poland
 
.....Your item has been presented to Customs on 14-10-2021 for assessment. More information will be available once the assessment is complete.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, d9Jacek napisał:

problemem opisywanym  przeze mnie jest  stosowanie  przez E-Bay stawki VAT 23%  na ksiązki

 

Czegos tutaj nie rozumiem. To eBay bezposrednio sprzedaje ksiazki? Moj stan informacji na ten temat jest taki, ze eBay jest jedynie platforma posredniczaca w sprzedazy. Jesli wiec ktos naliczalby VAT, to chyba raczej nie eBay, a sprzedajacy, natomiast ci sa niestety bardzo roznie poinformowani, co z kolei moze byc zrodlem najzwyklejszych pomylek. Ja w takiej sytuacji skontaktowalbym sie ze sprzedawca i dopytal, dlaczego naliczyl. A jesli naliczyl nieslusznie, powinien zwrocic - przeciez to da sie zalatwic.

 

 

15 godzin temu, robertus napisał:

Tak. Ale jak przesyłka idzie do urzędu celnego to naliczają VAT. Cła jeszcze mi się nie zdażyło płacić, a VAT i owszem.

Mówię o częściach modelarskich.

 

Wlasnie o to chodzi, ze nie zawsze. Ma to miejsce tylko w dwoch przypadkach:

  • Jesli nie zaplaciles VAT podczas zakupu artykulu objetego obowiazkiem opodatkowania.
  • Jesli zaplaciles VAT podczas zakupu artykulu objetego obowiazkiem opodatkowania, a sprzedawca nie zadbal o to, by na rachunku wpisac numer IOSS.

Istnieja artykuly nie objete obowiazkiem opodatkowania, na ktore VAT nie powinien byc naliczany i chyba w tym tkwi Jacka problem, jesli dobrze zrozumialem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mr.jaro napisał:

To eBay bezposrednio

nie, ale jest to tak ustawione  ,że w momencie otwarcia strony z przedmiotem  pojawia się stawka VAT- u do zapłacenia....znajdę to wkleję

 

poniżej masz przykład- to mam zapisane w obserwowanych i system eBaya z automatu liczy VAT

£4.67

P&P:+ £25.47 P&P3 bids

+ £0.93 VAT will apply

 

Godzinę temu, mr.jaro napisał:

Istnieja artykuly nie objete obowiazkiem opodatkowania, na ktore VAT nie powinien byc naliczany

tak istnieją, w ub roku zwrócono sie do komisji europejskiej aby ta wyraziła zgodę  na zastosowanie  stawki 0 w stosunku do ksiązek i czasopism. Niestety nie wyrażóno zgody i  obowiązuje  stawka VAT  5%..

Z E-Bayem  w połaczeniu z PP to jest dośc pokrętna sprawa ktorej teraz  nie chcę roztrżąsać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, d9Jacek napisał:

nie, ale jest to tak ustawione  ,że w momencie otwarcia strony z przedmiotem  pojawia się stawka VAT- u do zapłacenia....znajdę to wkleję

 

Dziekuje, rozumiem. Wklejac nie musisz - ufam Tobie. :)

Czyli to sa takie eBayowe "automatyzmy", majace ulatwic transakcje, ale mozna zalozyc, ze chyba nie do konca dopracowane. Widocznie potrzeba na to troche czasu, zanim dopracuja.

Wydaje mi sie jednak, ze pomimo tych "automatyzmow" za wystawienie wlasciwego rachunku i pobranie/odprowadzenie podatku w naleznej wysokosci odpowiedzialny jest sprzedawca i to do niego trzebaby "uderzyc" o skorygowanie badz zwrot nadplaty. Wiem, ze pare groszy nie byloby warte zachodu, ale w przypadku wiekszej sumy chyba warto. Ale kazdy moze to widziec wedlug wlasnego uznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, d9Jacek napisał:

problemem opisywanym  przeze mnie jest  stosowanie  przez E-Bay stawki VAT 23%  na książki

Jak ściągałem kiedyś z USA synowi na studia 3 książki z zakresu mechatroniki polskiego autora, w Polsce wydane ale u nas niedostępne, to UC też policzył za jak to określili "literaturę specjalistyczną" 23% VAT-u, i jeszcze do tego cło! https://forum.legionisci.com/core/images/smilies/i_gupi.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem po arcyciekawej rozmowie ( mailowej ) z włascicielem jednego  ze sklepów motoryzacyjnych w GB... Wszystkie ceny zawierają VAT  GB, natomiast eBay powinien z zgodnie z uzyskaną  informacją robić korektę VAT-u ...A tego niestety nie robi..... I stąd VAT  przy zakupach w GB  płacony jest dwukrotnie.....oszustwo w majestacie unijnych przepisów???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Market napisał:

to Unia nic o tym nie wie i nic do tego nie ma.

tak, tak ....a swistak siedzi i zawija w te sreberka:)

 

...Good afternoon,
does the price listed on the eBay auction include UK VAT?
Regards,

J.

charlieccu:

Good afternoon,

Indeed prices include VAT however eBay will automatically adjust for international sales,

Kind regards,
Emberton Imperial
 
 
.upps..with this eBay policy, I pay 2 x VAT, once in the UK and once in Poland. When selling outside the UK, the price should be minus UK VAT
Regards,
J.
 
Good afternoon,

No you shouldn't have to pay VAT in Poland. eBay now offers a prepaid service and as stated will adjust accordingly,

Kind regards,
Emberton Imperial
 
49 minut temu, Market napisał:

Unia nic o tym nie wie

zaznajom sie z tym wpisem  ,zanim znowu zaczniesz modlić się  do Brukseli....

  • Modelarz
  •  185
  • 310 odpowiedzi
  • Skąd: Warszawa
  • Imię: Agnieszka
  W dniu 16.10.2021 o 19:55, witold_pi napisał:

 Były też sytuacje że z ebay.co.uk ludzie dostawali drugi raz do zapłacenia vat i cło. Jak nie masz decyzji to nie masz się jak odwołać. To tak jakbyś dostał 200 pln mandatu od drogówki za wykroczenie bez wypisanego mandatu . Ale jakie ? Tu jest sedno sprawy.

 

W przypadku zakupu od sprzedawcy, którego siedziba jest na terenie Anglii lub gdy zakupu dokonujesz na angielskim ebay od sprzedawcy prowadzącego działalność gospodarczą, należy poinformować tę firmę że importujesz do Polski i prosisz o usunięcie angielskiego VATu. Sprzedawca powinien wówczas zdjąć angielski VAT z ceny oferowanego Tobie towaru. Gdy o to nie poprosisz, wówczas Twoja strata -- płacisz za towar z angielskim VAT, a później do tego nalicza się VAT kraju docelowego importu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie ciekawe. Ale to przeciez sprzedawca sprzedaje, pobiera za to pieniadze i odprowadza podatek, a takze wie, dokad ma byc wyslany dany artykul i wysalka ma miejsce na przyklad do Polski, powinien od razu zadbac o odliczenie brytyjskiego podatku. Problem byc moze tkwi w tym, ze w przypadku handlarzy sama proceduta okazuje sie to troche skomplikowana.

W przypadku artykulow bardziej kosztownych mimo wszystko nawet po otrzymaniu towaru i dokonaniu czynnosci celno-podatkowych uderzalbym do handlarza o zwrot zaplaconego w GB podatku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • temat został zablokowany
  • temat został odblokowany
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.