Skocz do zawartości

Żywica do laminowania


mar_io
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, mar_io napisał:

Dobrze że zapytałem o ten spray, bo np o tej błonie to nie miałem pojęcia że takie coś istnieje. Ciągle się człowiek uczy. 

Dodam jeszcze ,że taka taśma/błona jest dobra do laminownia tkanin a raczej pasków tkanin o małej gramaturze: wycięcie paska tkaniny np. 48g/m2 i przylaminowanie jej do czegokolwiek graniczy z cudem. Bez taśmy rozłazi się to w palcach, natomiast gdy taśma jest naklejona  fajnie sie całośc stabilizuje .

Klej jest za to bardzo uniwersalny i praktyczny do większych powierzchni.

Najlepiej mieć jedno i drugie i stosować w zalezności od potrzeb.

Wracając jeszcze do żywic to myślę ,że L285 bije na głowę wszystko: Epidian może jest równie dobry ale ten zapach......

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.01.2022 o 16:24, mar_io napisał:

Zapytam w tym temacie żeby nie robić nowego. Czy istnieje jakiś klej kontaktowy, dzięki którym włókno szklane czy węglowe (jakieś tam powiedzmy paski włókna węglowego czy innego syntetyka) można spryskać sprayem i przykleić  go do formy aby dobrze go ułożyć, dopiero potem nakładać kolejne warstwy i laminować.  Czy faktycznie istnieje taki wynalazek, powiedzmy klej konktaktowy do tego typu wyrobów i używacie takiego cudu?. 

 

Rozumiem, że posmarowanie foremnika żywicą i dopiero po tym układanie 1 warstwy to za mało? Albo przesmarowanie formy żelkotem, np żywica + aerosil, zostawienie tego do zżelowania przed ułożeniem tkanin też nie bardzo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Czaro napisał:

Rozumiem, że posmarowanie foremnika żywicą i dopiero po tym układanie 1 warstwy to za mało? Albo przesmarowanie formy żelkotem, np żywica + aerosil, zostawienie tego do zżelowania przed ułożeniem tkanin też nie bardzo?

Myślę też ,że do form jest to niepotrzebne,ale do modeli,kopyt,pozytywów całkiem przydatna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.01.2022 o 21:14, Czaro napisał:

 

Rozumiem, że posmarowanie foremnika żywicą i dopiero po tym układanie 1 warstwy to za mało? Albo przesmarowanie formy żelkotem, np żywica + aerosil, zostawienie tego do zżelowania przed ułożeniem tkanin też nie bardzo?

 

Oczywiście że wystarczy. 

Spray potrzebuję do prac przy skomplikowanym kształcie, gdzie nie zawsze jest takie proste ułożenie tkaniny. Zresztą Witek też ma rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.