Skocz do zawartości

Czym kleic wydruk PLA?


Dj.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wiem jest wyszukiwarka ale moze ktos doprecyzuje  - jaki klej sprawdza sie do łaczenia elementów drukowanych modelu? Zacząłem druk Miga 15bis, ale w skali 70% (oryginał z firmy 3dlab print), chciałbym to jakos z sensem połaczyc. Osobno elementy sa cieniutkie, ale połaczone zwykłym nawet CA(Joker), robią sie całkiem sztywne.

Dziekuje za wszystkie ew. odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
10 minut temu, Francka napisał:

Nawet instrukcja  firmy 3dlab print mówi o klejeniu CA glue , lepszego kleju jeszcze nikt nie wymyślił .

Zgadza sie, ale troche tez "poszperałem", piszą o CA w żelu, w dziwnych cenach i pojemnosciach. Na szybko pokleiłem  - jak wspomniałem - Jokerem. Jakos trzyma. Mysle, ze nie bede kombinował. Pokleje tym co  Maciej sugerował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze efekty w klejeniu PLA mialem za pomoca Loctite 406. Mozna dokupic jeszcze aktywator o symbolu 7457, 7455 albo ze zwyklym aktywatorem do CA. Jest jeszcze primer 770 albo 7239, ktory prawdopodobnie ulatwia klejenie, ale osobiscie nie sprawdzilem.

 

ps:

inne kleje jakich uzywalem to mniejsza lub wieksza porazka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem, uzywałem gęstego, głównie jakiegoś Noname z HK i Magic Glue + Aktywator w sprayu Magic Glue.

i i średni mają ten problem, ze ciekną i po użyciu aktywatora się "gotują".

Spoina robi się kiepska i brzydka.

Nigdy nie zdarzyło mi się by puściło klejenie :) a czasami powierzchnie klejony były nie do końca poprawne, ale gęsty to wypełniał i łapał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę z czystym sumieniem polecić kleje WIKO. Są dostępne na allegro. Nie miałem nigdy lepszego CA (lepiej niż ZAP czy Rocket). Do tego występują również w znakomitych autorskich buteleczkach ułatwiających dozowanie /te z czerwonym trzpieniem w nakrętce/ i nie kosztują majątku.

 

klej-sekundowy-super-glue-140-klej-cyjanoakrylowy-srednia-gestosc-uniwersalny_top.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za sugestie i rady, kupiłem Loctite 406 - rzeczywiscie rzadki, ale doskonale łapie nie pozostawia białych smug, gdy sie go potraktuje przyspieszaczem, gesty Joker - równiez spełnia się jako klej i wypełniacz, Ruderer L530 - pachnie i wyglada troche jak legendarny Hermol, nie sprawdzałem jeszcze jego przydatnosci. Wiko - jeszcze sobie kupie.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.