Skocz do zawartości

Gitara. Tak dla odmiany...


wojtek-a
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ciag dalszy moich paramodelarskich zajec. Tym razem mala renowacyjka gitary basowej.

 

... Od kilku lat juz prawie nic nie gram. Ostatniego Fendera sprzedalem jakis czas temu. Brakowalo mi jednak mebla w pokoju i rozgladalem sie za czyms tanim, zeby robilo za dekoracje i zeby nie mrozic pieniedzy.

 

Padlo na Washburna B-10.  Znalazlem oferte w necie za psi grosz i wzialem. Instrument z 1992, vintage prawie. W dobrym stanie, nawet bardzo dobrym, poza drobnymi obiciami i typowymi zarysowaniami. Gitara nie jest z najwyzszej polki ale jest dosc rzadka i oryginalna. W takim soft-metalowym stylu.

 

Wlasciciel mial niby problem z elektronika. Wygrzebalem wnetrznosci. Sprawdzilem element po elemencie. Poza kilkoma skorodowanymi stykami i dyskusyjnymi lutami w dwoch miejscach nic nie znalazlem??? Moze wyjdzie pozniej?

 

Przy okazji rozebralem pacjenta do ostatniej srubki, zeby wszystko posprawdzac, doczyscic i pozadnie poskrecac na nowo. Zostalo mi jeszcze wyrownanie progow i bedzie mozna skladac do kupy. 

 

Ciag dalszy oczywiscie nastapi...

 

2126784956_wash3.thumb.jpg.b1f342c075c52a5a640771b867dd1bca.jpg

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ja od jakiegoś czasu uczę się grać.

Idzie raz lepiej, raz gorzej, za dużo talentu to chyba w tej dziedzinie nie mam, ale i tak sprawia mi to frajdę :) 

Ale jako że dłubać lubię to postanowiłem kiedyś sobie złożyć gitarkę, by była indywidualna, pomalowana i ozdobiona po mojemu. A jako że całkowicie zgadzam się z wypowiedzią George`a Harrissona, że Stratocaster to kawał porządnego designu, więc padło na ten model. Kupiłem wycięty, niepomalowany  korpus, zastanawiam się nad kupnem gryfu i jeszcze nie podjąłem decyzji co do elektroniki, czy 3x single coil (jak w oryginalnym stracie, ale oryginalnego mam), więc bardziej skłaniam się ku opcji SSH. W każdym razie pomysł jest taki, by połączyć moją miłość do samolotów, z miłością do muzyki i na korpusie ma być jakiś lotniczy akcent, na razie myślę o F16, ale ostatecznej decyzji nie podjąłem :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ktoś mi poradzi dlaczego gitara ? buczy ( coś w rodzaju sprzężenia, słychać narasta jak się dotknie palcem struny ) kabel, ekranowanie , potencjometry ???

Pytam bo syn się uczy a takie coś zaczęło być słychać ? A.moze przetworniki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, young napisał:

To może ktoś mi poradzi dlaczego gitara ? buczy ( coś w rodzaju sprzężenia, słychać narasta jak się dotknie palcem struny ) kabel, ekranowanie , potencjometry ???

Pytam bo syn się uczy a takie coś zaczęło być słychać ? A.moze przetworniki ?

Mostek gitary metalowy,powinien być połączony z masą układu elektronicznego gitary,czyli struny wtedy też mają masę. I kończy się buczenie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, tytan12 napisał:

Swarzędz jest słynny z produkcji mebli, ale o wyrobie gitar nie słyszałem

 

?

21 minut temu, daras napisał:

Dzięki ale to cudo tylko dzięki urokowi tej deski z orzecha włoskiego, reszta to już tylko maszyna. 

 

Nie przeszkadza Ci przy grze "rzezba" pod przetwornikami ( pierwszym , a drugim ) ? 

 

Moja cora ( 15 lat ) , po 10 latach gry na pianinie , wskoczyla na bas ! Wiadomo , dojrzewanie , rebelia ITP . Mi to pasuje , bo pracujemy razem nad liniami basu Pantery , VanHalen i tym podobnych "rzeczy" . Niedawno kazala mi to sciszac w samochodzie , a tydziern temu  zagrala mi JUMP ?   Pianino dalo jej niesamowita zdolnosc przeskoku na inne instrumenty ! Nuty zna , palce "gietkie" . Troche techniki i wyslemy do Slayera , jak Araya pojdzie na emeryture.

?Zycie lubi platac figle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, jarek996 napisał:

 

?

 

Nie przeszkadza Ci przy grze "rzezba" pod przetwornikami ( pierwszym , a drugim ) ? 

 

Moja cora ( 15 lat ) , po 10 latach gry na pianinie , wskoczyla na bas ! Wiadomo , dojrzewanie , rebelia ITP . Mi to pasuje , bo pracujemy razem nad liniami basu Pantery , VanHalen i tym podobnych "rzeczy" . Niedawno kazala mi to sciszac w samochodzie , a tydziern temu  zagrala mi JUMP ?   Pianino dalo jej niesamowita zdolnosc przeskoku na inne instrumenty ! Nuty zna , palce "gietkie" . Troche techniki i wyslemy do Slayera , jak Araya pojdzie na emeryture.

?Zycie lubi platac figle

Eh,młodość i dojrzewanie oby już trzymała się tego,Jarek przypilnuj..

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, jarek996 napisał:

Nie przeszkadza Ci przy grze "rzezba" pod przetwornikami ( pierwszym , a drugim ) ? 

Nie przeszkadza, poza tym ja jestem niedzielny grajek, więc jak biorę gitarę do ręki dwa razy do roku to jest już sukces. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój JEM JR po daleko posunietych modyfikacjach. Zmieniony most, klucze, blokada strun na Gotoha. Wymiana mostu była dość skomplikowana, wymagała frezowania bloku bo był za wysoki i  przetoczenia tulejek na których zawieszony jest most. Wcześniej był gliniany TRS. Przetworniki DiMarzio Evo.  Zrobiłem jej wyrównanie progów, później koronowanie (specjalnie zakupiłem odpowiedni pilnik) następnie polerkę. Dodatkowo wyciąłem włosówką nowy pickguard. Struny Ernie Ball Cobalt 9-42. Akcja 1.3-1.5mm.

 

A w sprawie buczenia to albo brak uziemienia mostu albo brak uziemienia wzmacniacza ( w lampowych szczególnie upierdliwe)

20220131_215546.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat sie rozwija?. Ladne gitary?. Moja wyglada przy nich jak kupa?... Ale to nic. Cos drgnelo w robocie:

 

Korpus z gratami poskladany.

1463300338_wash5.thumb.jpg.d132151907965d2581cea68dab5f2880.jpg

 

Progi sie szlifuja. Ciekawe co z tego wyjdzie, bo wydawaly sie w miare ok, a musialem duzo zebrac... Nie mam takiego specjalnego linialu z rowkami do sprawdzania podstrunnicy. Ustawilem domowym sposobem. Mam nadzieje, ze sie nie rabnalem? Wyjdzie w praniu czy graniu...

1145759395_wash6.thumb.jpg.3936b18e35e0923a03c9e02f82fecf36.jpg

 

Przeszlifowalem jeszcze stopke gryfu przy okazji. Stare gitary tak maja, ze drewno zaczyna pracowac i powierzchnia styku z korpusem czesto nie jest plaska.

 

1913467610_wash4.thumb.jpg.a764749d56e466cb05b05e6d451546ea.jpg

 

 

 

 

 

12 godzin temu, noker napisał:

.... ja przepraszam, że zaśmiecam muzyczny watek, ale jakwsamraz wziełem się za jakąś ruską akustyczną gitarę, i nie wiem czym pudło pomalować. a chciałbym najlepiej w czarnym połysku to zrobić.

 

Co do malowania pudla. Delikatna sprawa. Jak zalezy Ci na brzmieniu to warstwa nie moze byc za gruba. Poza tym nigdy nie wiadomo jakim lakierem to bylo malowane. Tak czy tak, zeby to wygladalo, farbe po malowaniu trzeba przetrzec na mokro bardzo delikatnym papierem sciernym i wypolerowac albo przynajmniej tylko wypolerowac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrument juz dziala. Jest OK. Uzyskalismy bardzo niska akcje strun. Progi rowne, gryf prosty (tzn. taki jak ma byc). Sound w trybie pasywnym jakos mi bardziej lezy niz zboostowany aktyw.

Czy pierwsze zauroczenie przerodzi sie w dluzszy zwiazek. Cos mi sie wydaje, ze nie..? Na razie niech stoi i przyozdabia pokoj. Jak odgrzebie moj rekorder i przypomne sobie jak dziala, to moze wrzuce jakas probke dzwieku. Jestem starej daty, nie gram juz i nie posiadam interfejsu do komutera, zeby nargac z marszu...

 

1644146264576.thumb.jpg.747f6b2cfffda37e2d6ae4c1d1376943.jpg

  • Lubię to 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrument juz dziala. Jest OK. Uzyskalismy bardzo niska akcje strun. Progi rowne, gryf prosty (tzn. taki jak ma byc). Sound w trybie pasywnym jakos mi bardziej lezy niz zboostowany aktyw.
Czy pierwsze zauroczenie przerodzi sie w dluzszy zwiazek. Cos mi sie wydaje, ze nie..? Na razie niech stoi i przyozdabia pokoj. Jak odgrzebie moj rekorder i przypomne sobie jak dziala, to moze wrzuce jakas probke dzwieku. Jestem starej daty, nie gram juz i nie posiadam interfejsu do komutera, zeby nargac z marszu...
 
1644146264576.thumb.jpg.747f6b2cfffda37e2d6ae4c1d1376943.jpg
Ładny basik

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.