Skocz do zawartości

FW-190A8 1:12


model
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cóż jedna foka oblatana czas na pierwowzór ? jeden z najlepszych myśliwców 2 wojny światowej, a mianowicie Fw-190 A8 

Skala 1:12 czyli całe 87.5 cm rozpiętości, nie wiedziałem gdzie się podziać z tym pisklakiem ale stwierdziłam że w tym dziale będzie oki.

Czemu 1:12 ? Prosta sprawa żeby spitfire miał kto ganiać ?

Konstrukcja balsowa plus japonka, dwa lub trzy małe serwa, bez podwozia wiadomo ,ale za to planuje klapy ? 

Fw jest moim ulubionym samolotem więc przy tym modelu będę chciał zrobić parę szczegółów w stronę małej makietki.

Znalazłem plany które najlepiej odwzorowują sylwetkę i ksztalty prawdziwego samolotu, odpowiednio pomniejszylem i cyk można zaczynać ....... ?

 

 

IMG20220321142639.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie był jednym z najlepszych myśliwców II w ś a jedynie doskonałym na początku wojny i to tylko dlatego że mimo średnich osiągów miał doskonałe własności lotne . Ale po wejściu amerykanów do gry przestał być postrachem aliantów, Mimo to liczba wyprodukowanych maszyn w kilkunastu wersjach świadczy że był dobrze zaprojektowanym płatowcem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyrażenie swojej opinii na temat tego konkretnego samolotu

??

Ps. Możemy chyba jeszcze dopisać w temacie ,,samolot że średnimi osiągami ale z doskonałymi właściwościami lotnymi" nie ma problemu ?

Także co amerykańskie to amerykańskie ???.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Japonka proszę Pana 13 g akurat taką posiadam, będę się starał troszku zwaloryzować modelik,  może uda się uruchomić mój stary aerograf do plamek jeśli chodzi o kamuflaż. Mam trochę książek na temat tego samolotu więc coś ciekawego wybiorę, Może front wschodni? Okaże się.

Powierzchnie sterowe statecznika poziomego też jak w oryginale będą ażurowane- serwo SW wyląduje gdzieś daleko daleko przed kabinę pilota jest trochę miejsca ( maksymalnie wszystko do przodu bo dzióbek krótki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż czas, zacząć statecznik poziomy, stery niestety nie wy ażurowane  więc musiałem sobie rozrysować, mechanizmy chciałbym zrobić tak jak w planach, żeberka są dość gęsto, więc balsa 1mm jak i poszycie- powinno być sztywno.

A to i owo mogę sobie podpatrzeć z dwóch książek i jednego czasopisma w razie potrzeby.

 

IMG20220329202214.jpg

IMG20220329202305.jpg

IMG20220329202401.jpg

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wyjdzie półmakieta, mała ale mieści się  w definicji, takie małe modeliki są fajne, szybko się robi, są poręczne w transporcie i mają takie coś co gigantom umyka, oczywiście to jest moje zdanie nie mówię, że tak jest.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym tygodniu troszkę mniej sklejone ? tak w ogóle to bałem się że ster wysokości wyjdzie za wiotki w swej konstrukcji, ale jak skleiłem wszystko do kupy to jest dużo sztywniej, drugą strona pójdzie dużo szybciej.

Łącznik obu połówek to drut 2 mm, sorki za ciut ordynarny orczyk ale finalnie nie będzie go widać ?.

Łączniki lotek ze statecznikiem to sklejka 1.5 mm przy tej wielkości konstrukcji wygląda dosyć solidnie oś to drut bowdena 0.8 mm.

Końcówka jeszcze nie obrobiona.

IMG20220403131246.jpg

IMG20220403131322.jpg

IMG20220403131332.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dawid , fajnie ta Twoja robota wychodzi: robienie w balsie ma swój niepowtarzalny urok. Choć ja osobiście latem nie jestem w stanie wysiedzieć w modelarni. Jak jest piękne słonko wolę polatać .Także u mnie sezon na budowanie trwa jesienią i zimą. Tym bardziej podziwiam Twój zapał.

A Fw piękny myśliwiec. 

Kibicuję i życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.