Skocz do zawartości

FW-190A8 1:12


model
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście że można by było tak zrobić,ale to nie na tym etapie tylko dużo wcześniej przed sklejaniem poszycia skrzydła, do tego rzeźba w żeberku głównym ze sklejki itp. Szkoda zachodu 😜 to tylko małe 1:12, dużo szybciej było zrobić tak jak jest teraz, myślę że jest znośnie ( ma działać a estetyki i tak w powietrzu nie będzie widać) 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej jednak skłaniam się ku malowaniu naszych zachodnich sąsiadów  bądź frontu wschodniego, nam coś w zanadrzu do przewertowania i wyboru 😜 Eduard ma dużo wzorów malowania ale jeśli ktoś coś jeśzcze chce zaproponować to śmiało.

Panowie mamy większy problem,

za oknem kiepska aura a foka prawie gotowa do oklejania japonką, nitrocellon odpada chyba że poczekamy do wiosny, jak otworze puszkę z nitro to mnie narzeczona z mieszkania wyrzuci 🤭 

Jakie macie propozycje na alternatywę nie śmierdzącą 🤔 wiem że jest ezecote a jakieś inne lakiery akrylowe są do tego odpowiednie które mógłbym użyć ( gdzieś, kiedyś, coś Jerzy pisał o lakierze V3V ale nie pamiętam jaki dokładnie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, model napisał:

nitrocellon odpada chyba że poczekamy do wiosny, jak otworze puszkę z nitro to mnie narzeczona z mieszkania wyrzuci 🤭 

Są oczywiście inne metody jednak obstał bym za tą z japonką i nitrocellonem, Wydaje mi się że będzie najlżejsza a modelik bardzo wdzięczny ale mały także i mniej tym lepiej. Z cellonem też trzeba uważać na wilgoć i mieć dobry rozcieńczalnik , unikniesz białych plam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.02.2024 o 02:58, model napisał:

No raczej jednak skłaniam się ku malowaniu naszych zachodnich sąsiadów  bądź frontu wschodniego, nam coś w zanadrzu do przewertowania i wyboru 😜 Eduard ma dużo wzorów malowania ale jeśli ktoś coś jeśzcze chce zaproponować to śmiało.

Panowie mamy większy problem,

za oknem kiepska aura a foka prawie gotowa do oklejania japonką, nitrocellon odpada chyba że poczekamy do wiosny, jak otworze puszkę z nitro to mnie narzeczona z mieszkania wyrzuci 🤭 

Jakie macie propozycje na alternatywę nie śmierdzącą 🤔 wiem że jest ezecote a jakieś inne lakiery akrylowe są do tego odpowiednie które mógłbym użyć ( gdzieś, kiedyś, coś Jerzy pisał o lakierze V3V ale nie pamiętam jaki dokładnie)

 

Tutaj pisze, ze byc moze byly nawet FW190 z Polskimi szachownicami!!!

 

https://www.nevingtonwarmuseum.com/captured-fw-190s.html

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.